Zobacz wątek - Rejestracja motocykla bez obecności w Polsce
NAS Analytics TAG

Rejestracja motocykla bez obecności w Polsce

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja motocykla bez obecności w Polsce

Postprzez sebastiank » 7/5/2016, 20:20

Cześć,
Jestem zielony w tych sprawach i to jest mój pierwszy pojazd, mam pytanie.
Zakupiłem motocykl w Niemczech i chciałbym go zarejestrować w Polsce bez jego fizycznej tam obecności. Czy jest to możliwe ? Listownie przesłać wszystkie dokumenty, a potem podesłać spowrotem z tablica ? Przegląd jest nowy a zarazem według przepisów uznany w Polsce.
Nie robiłbym sobie normalnie takiego problemu, ale zostaje w Niemczech jeszcze 3 miesiące i szkoda mi rejestrować raz tu, a potem w kraju, a chciałbym zacząć jeździć bo ładna pogoda :)

Pozdrawiam,
Sk
sebastiank
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/5/2016, 15:09
Lokalizacja: Kraków


Postprzez andy7 » 7/5/2016, 20:58

Zacznijmy od tego, ze na dziendobry popelniasz przestepstwo podatkowe. Domyslam sie, ze jestes zameldowany w Niemczech wiec masz obowiazek oplaty podatku drogowego za pojazd.

2. Czego Ci szkoda ? Domyslam sie ze kasy na ubezpieczenie i podatek. Z drugiej strony przelicz sobie ile dni wolnego musisz wziasc aby pojechac i zalatwic sprawe osobiscie, do tego koszta Kurzzeitkennzeichen + paliwo.

Dwie dniowki Ci zejda i ze 150,- Jurkow na paliwo. Podatek to pikus, bo wiecej niz 100,- € nie zaplacisz, ubezpieczenie bedzie drozsze ale momo tego nie przekroczy w/w kosztow.

Oblicz sobie wiec co bedzie tansze. Chytry zawsze dwa razy traci !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez sebastiank » 7/5/2016, 21:37

Dzięki za info :)
Wlasnie sytuacja jest troche inna.
Nie pracuje tutaj, tylko studiuje na wymianę międzynarodowej, jestem zameldowany ale tylko czasowo wiec nawet nie wiem czy gdybym chciał to mógłbym to tutaj zarejestrować, nie mówiąc juz o kwestiach podatkowych (dowiem sie w środę w urzędzie).
gdybym zarabiał tutaj minimalna to nawet bym sie nie zastanawiał i zrobił jak piszesz ale jako student z ograniczonym budżetem kombinuje, bo oszczędności mam ograniczone :)
Jeśli nie da sie inaczej to kupie żółte tablice i pojade do Polski, a jak sie uda zarejestrować pojazd tutaj to zarejestruje tutaj zamiast jeździć w ta i spowrotem, a po 3 miesiącach jak wrócę to w Polsce zarejestruje.
Co myślicie ?
sebastiank
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/5/2016, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez setup » 8/5/2016, 22:14

tu masz info, w innych urzędach powinno być tak samo. Zresztą zadzwoń do siebie w PL i wypytaj.
http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe ... -za-granic

Imho możesz to zrobić przez pełnomocnika, tj nie musisz stawić się osobiście.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Jarod » 9/5/2016, 15:04

andy widzę zawsze 100% prawilny, gościu chce coś zrobić, żeby 2 razy papierologii nie przechodzić, a ten od razu o przestępcach. Ciekawe jak sobie w Polsce radzisz.
Kup, wyślij papiery do rodziny/znajomych razem z pełnomocnictwami, oni zarejestrują odeślą ci tablice i jeździj
Jarod
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10/5/2015, 09:51
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez andy7 » 9/5/2016, 21:41

Jarod napisał(a):andy widzę zawsze 100% prawilny, gościu chce coś zrobić, żeby 2 razy papierologii nie przechodzić, a ten od razu o przestępcach. Ciekawe jak sobie w Polsce radzisz.
Kup, wyślij papiery do rodziny/znajomych razem z pełnomocnictwami, oni zarejestrują odeślą ci tablice i jeździj


Misiu To co przechodzi w Pl niekoniecznie moze przejsc w innych krajach, pomyslales o tym ?

Nieoplacenie pojazdu w Niemczech bedac tym zameldowanym jest przestepstwem podatkowym i jak ys sie ie krecil, nie will, to dupa bedzie zawsze z tylu - kumasz czy za trudne. W PL nie zyje ale radza tam sobie calkiem niezle, to tak na marginesie.

Nie wiem jak jest w PL z przemeldowaniem pojazdu ktory jesz poza granicami PL. Wszystko bedzie zalezalo od tego, czy polski urzed uzna niemiecki przeglad techniczny. Innym znakiem zapytanie jest fakt, czy ktos na piekne oczy przystawi pieczatke na karcie pojazdu i dowodzie rejestracyjnym w stosunku 1:1 nie widzac pojazdu na oczy.

Wedlug tego co piszesz w PL da sie rejestrowac pojazdy skradzione, zezlomowane lub takie ktore jeszcze nie powstaly - no normalnie republika bananowa :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 9/5/2016, 22:31

Andy nikt w polsce Ci przy rejestracji pojazdu nie ogląda, zresztą nigdzie, dostarczasz komplet dokumentów i reszte załatwia odpowiedni urząd. W papierach ma być porządek a myślę że nawet gdyby pojazd nie istniał a miałbys do niego pełną dokumentację to tez byś go zarejestrował.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 10/5/2016, 07:11

lagiboy napisał(a):Andy nikt w polsce Ci przy rejestracji pojazdu nie ogląda, zresztą nigdzie, dostarczasz komplet dokumentów i reszte załatwia odpowiedni urząd. W papierach ma być porządek a myślę że nawet gdyby pojazd nie istniał a miałbys do niego pełną dokumentację to tez byś go zarejestrował.


OK moj blad. Tyle, ze

Co innego rejestrowac pojazd z zagranicy a co innego przerejestrowywanie krajowego. Troche inna bajka.

U mnie bez pojazdu nawet dokumentow Ci nie przyjma, wiec nie w kazdym.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez sebastiank » 13/5/2016, 23:14

Tak żeby zamknąć temat. StwierdziÅ‚em, że zarejestruje w Niemczech na chwile, bo koszty wyniosÅ‚y za wszystko koÅ‚o 90€, a zaÅ‚atwiÅ‚em w 1 dzieÅ„ wiec cieszÄ™ siÄ™ w tym momencie jazdÄ… na motorku ;) Uspokajam Pana moderatora, że podatek w wysokoÅ›ci 11€ zostanie automatycznie pobrany z mojego konta w banku wiec w sumie nie da siÄ™ zÅ‚amać tutaj prawa tak Å‚atwo, bo podatek obowiÄ…zuje od momentu rejestracji, a nie zakupu.
sebastiank
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/5/2016, 15:09
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sebastiank » 13/5/2016, 23:18

Aha i dziękuję wszystkim za porady, na pewno przydały sie w podjęciu ostatecznej decyzji :)
sebastiank
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6/5/2016, 15:09
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê