Zobacz wÄ…tek - Enduro jako pierwszy motocykl?
NAS Analytics TAG

Enduro jako pierwszy motocykl?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Enduro jako pierwszy motocykl?

Postprzez Anvir » 26/4/2016, 16:38

Na samym początku chciałbym się przywitać z całym forum \(^-^)
Wcześniej napisałem temat w złej kategorii, nie zorientowałęm się gdzię go umieścić, no ale do rzeczy. Dorastam i niedługo będę zdawał prawo jazdy kat A2 i szukam pierwszego motocyklu do którego chciałbym dążyć. znajoma mi doradziła żebym zaczął jazdę na corssach a w moim wypadku (mieszkam w mieście) to by wypadało na Enduro. I tu się nasuwa klika pytań dla takiego zielonego chłopaka jak ja.

1. Czy jazda Enduro ma w ogóle jakiś sens w mieście? W teran też chciałbym jeździć lecz i tak głównie bym jeździł po asfalcie, niż po bagnach
2. 2 suw czy 4 suw? Wiem czym się różnią ale większość osób pytające się o to mieszka na wsi, moja jazda w mieście wyglądała by na pewno mniej offroad'owo
3. Jak się dobrze ubrać na takiego crossa?
4. Ile kosztuje utrzymanie takiego motocyklu? Częsci do 4 suwów są podobno znacznie droższe niż do 2, ale za to się żadziej psują

Przepraszam z góry za wszystkie moje błędy odnoście wiedzy bo nigdy na prawdziwym motorze nawet nie siedziałem, co mam zamiar zmienić kiedy tylko przydarzy się okazja :)
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi!
Anvir
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/4/2016, 21:49


Postprzez balans » 2/5/2016, 20:07

Witaj, ja znawcą nie jestem więc nie musisz brać moich słów poważnie, sam zalądam aby się poradzić co do następnego moto, a jedyne doświadczenia to jazda jedynie "komarkiem" 125cc.

Powiem ci że enduro na początek to raczej niezbyt dobry pomysł jeśli zamierzasz jeździć po asfalcie, może supermoto(czyli krótko mówiąc enduro na szosowych kołach) byłoby dobre, choć ja bym się nie upierał przy tym,w endurakach i crossach opony z terenowym bierznikiem gorzej się trzymają co sprawi ze niekoniecznie będziesz się najlepiej bawić na asfalcie. Ale z drugiej strony jakikolwiek motocykl inny niz cross i enduro nie poradzi sobie w terenie, nawet supermoto... Więc jeśli chcesz jeździć w terenie i nie chodzi tu o jakieś polne drogi czy szutr jako skrót na dojazd do domu, tylko jechać w teren zeby poszaleć, to nie masz opcji - jedynie ci pozostaje enduro.


Ja sam długo myślałem nad supermoto lub nakedem, ale ostatecznie wybiorę coś z owiewkami, nie chcę sporta z dzikim charakterem, ale chcę pojechać czasem w trasę ponad 100km, a na supermoto będzie to uciążliwe....
balans
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/4/2016, 17:22




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê