Zobacz wÄ…tek - Quad do pracy
NAS Analytics TAG

Quad do pracy

Dla fanów czterokołowców
_________

Quad do pracy

Postprzez marek1111 » 24/4/2016, 11:30

Witam, chciałbym zakupić quada 125cm3 dla mojej mamy. Jest to osoba starsza której przydałaby się taka maszyna do codziennych prac domowych. Chodzi mi mianowicie o lekkie prace jednak jako że jest to osoba +50 i po operacjach nie moze duzo dżwigać. Ja za rok wyjeżdzam i niestety nie bede mógł jej pomagać.
A co do tych prac chodzi mi o np: wożenie warzyw z pola, zieminakow itd.. przewożenie drzewa z szopy, z lasu jakieś niewielkie ilości pociętego drzewa, odsnieżanie itd... mysle ze cały ładunek nie przekraczał by 50kg. Mama waży ok 60kg. przyczepke by sasiad zespawał jakas niewielka. Głownie chodzi mi zeby sie zmieścic do 3 tys zl. nie wymaga on niczego nadzwyczajnego oprócz tego zeby cos pociagnać.

Bardzo prosze o pomoc.
Dziękuje ;)
marek1111
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24/4/2016, 11:28


Postprzez henio12323 » 24/4/2016, 12:00

dowolny chinski quad 110/125 bedzie okej, taki z leżącym silnikiem. banalnie prosta obsługa - w zasadzie nic nie trzeba robić, odkręcasz kranik, ssanie odpalasz, wyłączasz ssanie i jeździsz, są rózne wersje biegowe - tutaj najłatwiej bedzie automat, ( chociaz nie jestem, pewien czy są automaty z wstecznym a ten sie potrafi przydać ) ale nawet jak kupisz ze skrzynia biegów ( półatuomat) to obsługa tez prosta - bo nie trzeba zadnego sprzęgła itp, wystarczy wbic bieg i dac gazu jak automatem sie rusza. tutaj zaleta że biegówka ma większego kopa i nawet jak sie duzo podepnie to zadusic na 1 biegu silnik jest mega trudno

miałem takiego quada kupiłem uzywke za 500 zł, katowałem go wszędzie i sie spisywał jak trzeba, tez miałem dorobiony stelaż i podpinałem przyczepke, nie wiem ile woziłem ale mało nie było a quad nawet nie czuł tego - jak czuł to po prostu sie ślizał./kopał nigdy nie słabł. także do tych kg co chcesz ciągnąć to idealny sprzęt. spalanie praktycznie pomijalne bo 3 litry na setke to jest śmiech w quadzie.

w tej cenie spoko nówke kupisz - poszukaj dealera u siebie, poszukaj odpowiedniej wersji z biegami takie jak bedą wam pasowały, kupuj i niech służy ;)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê