Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do jazdy na co dzień, 12k, ABS...
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do jazdy na co dzień, 12k, ABS...

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl do jazdy na co dzień, 12k, ABS...

Postprzez PiotrekM » 20/4/2016, 15:40

Witam.
Planuję zakup swojego pierwszego motocykla. Moje doświadczenie jest niewielkie: 1,5 roku na Hondzie CBR125R, okazyjnie na chińskim chopperze 250 cm3 i zakończony kurs prawa jazdy...
Mam 28 lat, 176 cm, 80 kg.
Motocykl ma służyć do jazdy na co dzień, czasem do jakiegoś okazyjnego wypadu 200-300 km poza miasto.
W sezonie planuje zrobić 5-6k kilometrów.
Na motocykl chce przeznaczyć ok 12k.
Kask, buty i wszystkie ciuchy już mam.
Na utrzymanie w sezonie planuje przeznaczyć 2-3k, w zależności od sytuacji...
Szukam motocykla sportowo-turystycznego albo nakeda.
Motocyklem, który najbardziej mi się podoba jest Fazer - ale mam świadomość, że nie czas jeszcze na takie sprzęty, brak wymaganego doświadczenia i chciałbym jeszcze pożyczyć i nauczyć się dobrze jeździć zanim na taki sprzęt wsiądę...
Z rzeczy bardziej realnych myślałem albo o jakiejś 300 - typu Kawasaki Ninja, czy małym Duke 390, choć tu wiadomo, że jest poza budżetem i pewnie trzeba byłoby coś kombinować na nówkę bo z używkami też cieżko albo tradycyjnymi wyborami na pierwsze moto: Kawasaki Er6, Hondzie CBF 600, SV650, Suzuki Bandit...
Fajnie jakby motocykl był wyposażony w ABS, choć nie wiem czy to nie jest trochę marzenie ściętej głowy by motocykl był w dobrym stanie i to jeszcze z ABSem za takie pieniądze...

Ogłoszenia, które rzuciły mi się w oczy:
http://otomoto.pl/oferta/kawasaki-er-ka ... y9YNP.html

http://olx.pl/oferta/honda-cbf-600-abs- ... e52129c46c

Poważną wadą tych ogłoszeń jednak jest to, że już dość długą wiszą na olxie i rodzi się wątpliwość, czy faktycznie wszystko jest nimi w porządku...

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie, czy pomysły to będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam.
PiotrekM
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/4/2016, 14:47
Lokalizacja: Limanowa


Postprzez A7 x » 20/4/2016, 16:11

Klasykiem jest ER6 lub XJ6.

W przypadku ER6, spokojnie wyłapiesz coś po negocjacjach z abs-em, bo te motocykle dosyć często są na rynku wyposażone w ABS.

Z XJ6 już tak łatwo nie jest, a skoro podobają Ci się sporty, to XJ6 w wersji F (czyli pełne owiewki, gdzie wygląda bosko) na dodatek z ABS-em, to już wydatek około 14-15k i jest to w zasadzie rodzynek, jeżeli trafi się w dobrym stanie.
Takich motocykli jest zaledwie kilka sztuk na rynku, w tym 3/4, to egzemplarze, które stoją od zeszłego sezonu, więc dorwanie dokładnie takiego modelu w tej cenie nie będzie łatwe.

Z kawÄ… w wersji F+ ABS nie ma problemu.

Jeżeli chcesz polatać na trasie, to owiewki będą pożądane, natomiast jeżeli typowo miasto i krótkie wypady, to naked jest ideałem.
Dodatkowo mniej w nakedzie jest do popsucia, nie ma tak dużo plastików, które później trzeba składać w przypadku gleby itp, itd.
Nakedów jest opór, więc o wiele łatwiej będzie z kupnem.

Musisz sobie rozważyć za i przeciw.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez PiotrekM » 20/4/2016, 16:45

Generalnie preferowałbym owiewki. Wiadomo, że przy glebie połamane plastiki itp, ale jednak jeździ się wygodniej, a trochę poza miastem planuję jednak polatać.
Dlatego pierwszy mi się rzucił w oczy ten Kawasaki er6f z linku wyżej bo ma ABS i w Krakowie więc w sumie nie daleko. Tylko, że za wymarzonym motocyklem patrzę już w sumie od listopada przeglądając co ciekawego akurat jest wystawione i jednak masę sprzętów wydawałoby się po okazyjnych cenach nie może znaleźć swojego nabywcy i tu pojawiają się wątpliwości dlaczego...
A że wczoraj moja sytuacja się zmieniła i jestem już szczęśliwym posiadaczem kat. A to pora na konkretne kroki ;)
Na moją Hondę trochę się za bardzo napaliłem i o ile nie mogę na nią narzekać bo jest naprawdę fajnym sprzętem, to ciut mogłem ją taniej kupić ;) ale w pewnym momencie to się już chyba mózg wyłącza i włącza się serce, które jak najszybciej coś co nam wpadło w oko chciałoby mieć dla siebie ;)
Teraz chciałbym tego błędu uniknąć i postarać się na spokojnie do zakupu moto podejść, stąd zresztą ten temat...
XJ6 faktycznie z ABSem ciężko znaleźć w takich pieniądzach...
PiotrekM
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/4/2016, 14:47
Lokalizacja: Limanowa

Postprzez A7 x » 20/4/2016, 20:42

Naprawdę weryfikuj sprzęty przed zakupem jak tylko się da.
Do każdego sprzętu podchodź, jak by Sprzedawca chciał Cię oszukać- niestety, najwyżej się mile rozczarujesz (ale nie odwrotnie!).
Ja obserwuję rynek cały czas motocykli z tego segmentu i łatwo nie jest, opisy czasami przyprawiają o zawroty głowy, przebiegi powodują uśmiech politowania, a same zdjęcia sprzętów i później na miejscu oględziny...

Trzeba uważać, więc przed wyjazdem sprawdź VIN, pogadaj- czasami z rozmowy można wyczuć już, że Sprzedawca coś kręci, później na miejsce najlepiej z mechanikiem, kumplami, którzy chłodnym okiem ocenią, bo jako potencjalny kupiec zawsze będziesz miał głowę w chmurach.

Cena... no właśnie.
Czasami chyba lepiej zapłacić więcej (czy tam nawet "przepłacić" jak to się mów), niż się naciąć na podejrzanie tanią minę i mieć ogromne straty.
Tańszy zakup, ale doprowadzenie do stanu użyteczności (o ile to możliwe) będzie skutkował tym, że i tak zrobiono z Ciebie balona i jesteś w plecy.

Tak więc podejrzanie tanie okazje najlepiej omijać, albo naprawdę wnikliwie oceniać.


Co do XJ6- jeden z Forumowiczy nie tak dawno swoją sprzedawał, jednak bez ABS-u w wersji F- piękna niebieska sztuka.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez MisieqMP » 21/4/2016, 12:02

A7 x napisał(a):Naprawdę weryfikuj sprzęty przed zakupem jak tylko się da.
Do każdego sprzętu podchodź, jak by Sprzedawca chciał Cię oszukać



Nie no przesadzasz, sporo sprzętów kupowałem i sprzedawałem. Wystarczy sporządzić odpowiednią dokumentację i gra...
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez A7 x » 21/4/2016, 13:14

Nie sądzę, żebym przesadzał.
Wiele razy się o tym przekonałem, nie tak dawno byłoby to dla mnie bardzo kosztowne.
Dlatego wolę mieć takie podejście i jak mówiłem- przyjemnie się rozczarować, niż dać się wykiwać.

Jaka dokumentację masz na myśli ?
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê