Zobacz wątek - Brak jednej z umów, jakieś pomysły??
NAS Analytics TAG

Brak jednej z umów, jakieś pomysły??

Przepisy, prawo
_________

Brak jednej z umów, jakieś pomysły??

Postprzez lupos » 16/4/2016, 12:00

Witam,

Mam prośbe, czy ktoś z was mógłby mi doradzić w takiej sprawie:
Rok temu kupiłem WFM-ke z lat 50-tych, niestety jak sie okazało jest problem z ciągłoscią umów. Ostatni właściciel z dowodu rejestracyjnego niestety już nie żyje, motor sprzedał jego syn spisując prawidłową umowę z nowym właścicielem, ten motor miał odbudować ale ostatecznie nie zrobił tego i w częściach kupiłem go Ja, spisując z nim prawidłową umowę.
Problemem jest brak jednej umowy miedzy nieżyjącym ojcem a synem, jak można załatwić taką sprawę?? Dodam ze kontakt z tym synem mam i zdecydował mi się pomóc ale jak zrobić to tak zeby nie było kłopotów? Jego ojciec zmarł w 1996r a ten motocykl sprzedał dopiero w 2001 roku.
Szkoda mi tego zostawić i nie doprowadzić do końca zważywszy ze motocykl dla przyjemności odbudowałem. Macie jakieś pomysły??


Z góry dziekuje za pomoc
lupos
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/4/2016, 11:58


Postprzez okoniew » 16/4/2016, 13:22

Wg mnie musisz udowodnić że motor po śmierci odziedziczyl syn (testament), to powinno wystarczyć, albo spiszcie teraz umowę między synem a ojcem, nie sądzę by udowodnili że umowa jest zfalszowana
okoniew
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16/4/2016, 07:51


Postprzez bors » 19/4/2016, 21:47

Nie testament, a orzeczenie sądu dot. działu spadku - pod warunkiem, że robili sprawę spadkową. Tyle, że spadkobierców może być wielu.
bors
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/4/2016, 21:15
Lokalizacja: Wieliczka



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê