Zobacz wątek - Motocykl na A2 - Czy aby 600 jest dobrym pomysłem ?
NAS Analytics TAG

Motocykl na A2 - Czy aby 600 jest dobrym pomysłem ?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motocykl na A2 - Czy aby 600 jest dobrym pomysłem ?

Postprzez CiaWareZ » 14/4/2016, 21:20

Witam wszystkich na forum, jest to mój pierwszy temat. Prawo jazdy kat. A2 zdałem na jesieni 2015 r.,wcześniej zrobiłem już kat. A1 i kartę motorowerowa.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze kolejnego motocykla.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Około 10 tyś skuterkiem Yamaha Neos, 15-20 tyś Yamaha TZR 50 08 i 20 tyś Yamaha YZF-R 125. Niekiedy też miałem się okazję przejechać mocniejszym sprzętem np. CBR 600

- Wiek, waga, wzrost,

19l, 70 kg 179cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla ?

Moto głównie będę używać jak do tej pory do jazdy dla przyjemności może z czasem i z większym doświadczeniem do wypadu na tor.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Jak najwięcej, ile będzie wolnego czasu i pieniędzy w portfelu na benzynke Smile

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Na sam motocykl chciałbym przeznaczyć około 15-20 tyś. zł a co do ciuchów to mam już buty, rękawice kask i kurtkę, z kupnem nowego moto planuję dokupić skórzane kombi za +/- 2 tyś

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Najlepiej jak najmniej :D Jednak od momentu kiedy posiadam R125 liczę się z tym że od czasu do czasu może się coś rozdupczyc więc jestem gotów żeby co nieco w moto naprawić :D

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Zdecydowanie sportowe, przysłowiowe ,,plastiki" takie jak R125 R6 itp.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Yamaha R6,Triumph Daytona 675 z mniejszych Yamaha R3 CBR 500R(jeżeli coś mi się nie pomyliło)

Piszę ponieważ od jakiegoś czasu zastanawiam się jaki motocykl powinienem wybrać na następny. Czytając masę różnych forum nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie 125, co potem ? Tak jak widać troszkę tych kilometrów już na moto zrobiłem jakieś tam doświadczenie już mam. Ostatnimi czasy szukam jakiejś 600 na A2 i widziałem kilka ciekawych propozycji i nie ukrywam że troszkę na tą R6 się napalilem ale nie jestem pewnien czy nie ponosi Mnie trochę mój młodzieńczy temperament dlatego też prosiłbym o opinię co robić dalej ? Co kupić czego nie ? Z góry dziękuję :D
CiaWareZ
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/4/2016, 20:56
Lokalizacja: Lipno


Postprzez leff » 14/4/2016, 21:38

jak widze umiesz czytac to poczytaj sobie ustawe o kierujacych pojazdami, tam znajdziesz odpowiedz czy R6, nawet blokowana, moze byc powozona na A2
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez CiaWareZ » 14/4/2016, 21:56

Dobrze więc podejdzmy do sprawy inaczej tak jakbym miał kategorię A i chciałbym się przesiąść z mojej R'ki na w pełni legalną R6. Przeglądałem właśnie forum i natknąłem się właśnie na dyskusję w sprawie zdlawionych moto na A2 więc żeby nie powielać tego przyjmijmy że sytuacja wygląda tak jak napisałem to tutaj powyżej albo że wybór padł na Daytone która to można kupić zablokowaną seryjnie przez Triumpha
CiaWareZ
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14/4/2016, 20:56
Lokalizacja: Lipno

Postprzez freestyle431 » 15/4/2016, 15:52

Jeśli masz na oku taką daytonę, *fabrycznie* zdławioną na 35 kW (tak, są takie), to bierz. Pojeździsz 2 sezony zdławioną i sobie ściągniesz blokadę, zmieniając moduł na odblokowany. Pozycję masz sportową, czyli taką, do jakiej już zdążyłeś się przyzwyczaić, no i w miarę młody motocykl jak mniemam. Będziesz w stanie szkolić umiejętności. I proszę nie pisać do mnie obelg, że takim pojazdem nie może jeździć, bo może. Fabryczna blokada, czyli motocykl wyprodukowany przez fabrykę jako wykastrowany, jest zgodny z A2, ponieważ jej moc przy opuszczeniu fabryki była mniejsza, niż 96 KM. P.S.: CBR 500r byłaby również dobrym pomysłem, także już sam zdecyduj, który sprzęt wolisz. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdro!
freestyle431
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 13/6/2012, 13:32
Lokalizacja: Kęty



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê