Zobacz wątek - Biały nalot na szkielku z oleju
NAS Analytics TAG

Biały nalot na szkielku z oleju

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Biały nalot na szkielku z oleju

Postprzez kawus27 » 6/4/2016, 08:53

Witam. Niecały tydzień temu kupiłem motor i teraz stoi (jeszcze nie garażowany ale jak go zarejestruje to będzie stał w garażu). Wczoraj go odpaliłem, trochę pochodził i potem zrobiłem około kilometra po czym wróciłem i zacząłem czyścić łańcuch i go smarować. W międzyczasie zauważyłem że na szkielku ze stanu oleju pojawiło się coś białego (nie ma tego dużo) i nie mam bladego pojęcia co to jest.
Ma ktoś jakikolwiek pomysł co to jest/jak się tego pozbyć i czy to jest szkodliwe??
kawus27
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/6/2015, 09:31


Postprzez adam_tomasz » 6/4/2016, 09:07

Z tego co pamiętam to dostała Ci się jakaś ciecz do oleju (woda, płyn chłodzący) stąd po zmieszaniu z olejem tak się dzieje.
Można spróbować porządnie rozgrzać silnik, pojeździć dłużej a nie krótkie trasy i może zniknie. Jak nie to zwróć uwagę na uszczelkę pod głowicą - prawdopodobnie już jest tylko z nazwy "uszczelką"
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez kawus27 » 6/4/2016, 09:14

A jak ocenić czy to faktycznie płyn chłodzący??
Jeśli dostała się powiedzmy troszeczkę wody do oleju (przez to że go tam odpaliłem 3-4 razy na niedługi okres) to może się stać coś poważnego?
Niestety jest to mój pierwszy duży motor i trochę zielony w tym jestem i przeraźliwiony jestem strasznie na jego punkcie. Jeśli chodzi o dłuższą trasę to narazie to możliwe nie jest bo muszę skończyć prawko a to potrwa pewnie miesiąc, półtorej.
kawus27
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/6/2015, 09:31

Postprzez MisieqMP » 6/4/2016, 09:14

A ja polecam aby zobaczył ktoś kto się zna olej w twoim motocyklu, jak jest spieniony/biały/szary bądź jasno brązowy, absolutnie nie jeździj tylko zlokalizuj przeciek, i wypłujak silnik. Na końcu wlej świerzy olej.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez kawus27 » 6/4/2016, 09:18

Jakoś nie zauważyłem żeby olej przybrał takie barwy jak napisałeś ani nie jest spieniony. Jeśli to by faktycznie był przeciek płynu chłodniczego to jak to zdiagnozować?
kawus27
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/6/2015, 09:31

Postprzez adam_tomasz » 6/4/2016, 09:31

Czytając Twoje posty to raczej samemu nie zdiagnozujesz, trzeba rozkręcić i sprawdzić uszczelkę i tyle
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kawus27 » 6/4/2016, 09:37

Ogólnie to lubię grzebać przy takich rzeczach i szybko łapie o co chodzi ale potrzeba zawsze tej pomocy co zrobić. Czytałem różne posty i niby jak to tylko woda to wystarczy moto porządnie przegonic ale jak zdiagnozować płyn chłodniczy to niezbyt wiem
kawus27
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3/6/2015, 09:31



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê