Zobacz wątek - Nagły problem z ósemką?
NAS Analytics TAG

Nagły problem z ósemką?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Nagły problem z ósemką?

Postprzez Lanori » 1/4/2016, 21:30

Cześć wszystkim, do rzeczy dzisiaj byłem 1 raz na egzaminie praktycznym, na kategorie A2 (oczywiście ze skutkiem wiadomym) stresik, nieupewnienie, próba numer 2 podparcie. Jeszcze wczoraj jeździłem godzinę po placu, i wszystko nieskazitelnie ósemki jedną ręką podśpiewując pod nochalem przez 10 minut, jak automat. Zawsze jeździłem je na placu na 1 bez gazu, i nigdy nie było problemu zawsze miałem jeszcze tone wolnego miejsca przy liniach, dzisiaj ruszyłem, i po objechaniu pachołka motocykl zawalił się na tyle, że ni mogłem go już wyprostować ( a zaznaczę, że wcale nie próbowałem specjalnie ciasno jechać, wykorzystałem cały box ósemki) i jebut... podparcie, w ogóle wydawało mi się, jakoś za wolno. Facet powiedział mi, że powinienem używać na ósemce gazu, (a nie chcę tego robić bo nie wiem czy sobie poradzę z półsprzęgleniem w trakcie jazdy na łuku) albo robić ją na dwójce, bo wtedy jest najłatwiej (u siebie w szkole jazdy, w którymś momencie robiłem je na dwójce, ale po przerwie było za szybko) Macie jakieś rady ? Bo za chwilkę z płaczem i kolejnymi (prawie) dwiema stówkami pojadę do wordu, tym razem zapnę dwójkę i okaże się, że jest za szybko... Swoją drogą po wejściu na plac wydawało mi się, że prostokąt ósemki jest większy niż w moim osk (to w ogóle możliwe ?) Jak macie jakieś rady to piszcie, jestem z Poznania, jakby co, ktoś ma podobne doświadczenia ? Hilfe :-:
Lanori
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17/9/2014, 14:09


Postprzez A7 x » 1/4/2016, 21:43

Podstawowa kwestia- czy motocykl był rozgrzany ?

Możliwe, że stres Cię zjadł, musisz się trochę odstresować, opanować emocje i podejść do tego spokojnie.


Zerknij tutaj:

viewtopic.php?t=114101

Jest sporo dobrych i sprawdzonych rad :)
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez Lanori » 1/4/2016, 21:55

A7 x napisał(a):Podstawowa kwestia- czy motocykl był rozgrzany ?

Możliwe, że stres Cię zjadł, musisz się trochę odstresować, opanować emocje i podejść do tego spokojnie.


Zerknij tutaj:

viewtopic.php?t=114101

Jest sporo dobrych i sprawdzonych rad :)


Był, ssanie się nie załączyło, ktoś przede mną jeździł
Lanori
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17/9/2014, 14:09

Postprzez A7 x » 1/4/2016, 21:59

Pisałeś tam też o podparciu się- domyślam się, że skręciłeś na maxa kierownicę ?
Musisz tego unikać.

Dobrą i sprawdzoną opcją jest przechylanie motocykla do wewnętrznej zakrętu, ciałem odchylenie się w stronę przeciwną dla równowagi i ewentualnie naciskanie na podnóżek.
Zerknij do tamtego tematu- pisaliśmy tam właśnie o technice wykonywania 8-mek.
Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości po przeczytaniu, to wal śmiało.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Lanori » 1/4/2016, 22:03

A7 x napisał(a):Pisałeś tam też o podparciu się- domyślam się, że skręciłeś na maxa kierownicę ?
Musisz tego unikać.

Dobrą i sprawdzoną opcją jest przechylanie motocykla do wewnętrznej zakrętu, ciałem odchylenie się w stronę przeciwną dla równowagi i ewentualnie naciskanie na podnóżek.
Zerknij do tamtego tematu- pisaliśmy tam właśnie o technice wykonywania 8-mek.
Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości po przeczytaniu, to wal śmiało.


Za moment będę czytał, a co do skretu kierownicy, do ogranicznika miałem jeszcze kawałek
Lanori
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17/9/2014, 14:09

Re: Nagły problem z ósemką?

Postprzez andy7 » 2/4/2016, 16:03

Lanori napisał(a):... Jeszcze wczoraj jeździłem godzinę po placu, i wszystko nieskazitelnie ósemki jedną ręką podśpiewując pod nochalem przez 10 minut, jak automat.

Zawsze jeździłem je na placu na 1

w którymś momencie robiłem je na dwójce, ale po przerwie było za szybko

za chwilkę z płaczem i kolejnymi (prawie) dwiema stówkami pojadę do wordu, tym razem zapnę dwójkę i okaże się, że jest za szybko...


To co piszesz nie trzyma sie kupy.

Poszedles na egzamin nieprzygotowany i tyle. Wez kilka godzin i cwicz, cwicz i jeszcze raz cwisz.

Zasada jest prosta albo umiesz albo nie.

Aaaaaaaaa, i nie bidol, ze dwie stowy, bo nikogo to nie interesuje, a juz najmniej egzaminatora


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Nagły problem z ósemką?

Postprzez Lanori » 2/4/2016, 17:43

andy7 napisał(a):
Lanori napisał(a):... Jeszcze wczoraj jeździłem godzinę po placu, i wszystko nieskazitelnie ósemki jedną ręką podśpiewując pod nochalem przez 10 minut, jak automat.

Zawsze jeździłem je na placu na 1

w którymś momencie robiłem je na dwójce, ale po przerwie było za szybko

za chwilkę z płaczem i kolejnymi (prawie) dwiema stówkami pojadę do wordu, tym razem zapnę dwójkę i okaże się, że jest za szybko...


To co piszesz nie trzyma sie kupy.

Poszedles na egzamin nieprzygotowany i tyle. Wez kilka godzin i cwicz, cwicz i jeszcze raz cwisz.


Zasada jest prosta albo umiesz albo nie.

Aaaaaaaaa, i nie bidol, ze dwie stowy, bo nikogo to nie interesuje, a juz najmniej egzaminatora


:wink:


Ciekawe... A to niby dlaczego nie trzyma się kupy ? Przed egzaminem wykupiłem jedną dodatkową godzinę i tak jak wspomniałem, wszystko grało, prawdopodobnie stres zrobił swoje, ale nie rozumiem czemu niby to co napisałem nie trzyma się kupy.
Lanori
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17/9/2014, 14:09

Postprzez lagiboy » 3/4/2016, 00:23

gdybyś od poczatku uczył się robić 8 na półsprzęgle to nie byłoby problemu, operowanie półsprzęgłem bardzo często się przydaje w korkach. dam CI radę którą dał mi mój instruktor. Nie spierdol :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Devil 125 » 4/4/2016, 18:22

Gladiusem na 1 biegu i bez gazu uważaj by przypadkiem przy skręcie nie dodało ci się gazu bo będzie nie wesoło.

Na drugim biegu to ja robiłem ósemki 250-tką 600-tką się robi na jedynce jest prędkość około 10 km/h i starczy. Nie zapinaj dwójki by nie wyrobisz .
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Re: Nagły problem z ósemką?

Postprzez andy7 » 4/4/2016, 21:32

Lanori napisał(a):
Ciekawe... A to niby dlaczego nie trzyma się kupy ? Przed egzaminem wykupiłem jedną dodatkową godzinę i tak jak wspomniałem, wszystko grało, prawdopodobnie stres zrobił swoje, ale nie rozumiem czemu niby to co napisałem nie trzyma się kupy.


Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj az wpadnie Ci w oko to co wyszczegolnilem.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê