Zobacz wÄ…tek - Pomoc.
NAS Analytics TAG

Pomoc.

i inne małe pojemności
_________

Pomoc.

Postprzez PiekarzPaola » 1/4/2016, 21:38

Witam, jestem nowym na forum i nie wiedziałem gdzie mam umieścić temat.

Więc do rzeczy, postaram się przedstawić moją sytuację.

Mam 17lat, za równo rok kończę 18. Mam swojego 50ccm (simsona, wiem to forum od ścigaczy itd :D) i zastanawiam się co robić. Podobno ma wrócić prawo kat AM, ale wiadomo jak to u nas... Motorek/motorower jest mi potrzebnie głównie do jazdy, podskoczyć po coś itd. Do miasta raczej nie będę nim jeździł, bo prawka nie mam, a ostatnio jest głośno w mieście o kontrolach motorów. Nie mam aktualnie i raczej nie będę miał kasy na wyłożenie za prawko na moto + nowe moto, więc to odpada. Muszę rozwiać swoje wątpliwości, planuję tuning wizualny w mojej 50tce i myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie. Tylko teraz tak pomyślę jak to jest jak ktoś podjedzie czymś lepszym pod szkołę, pewnie większość wie o co chodzi :D Może ktoś miał podobny problem? Simkiem bym wyjeżdżał do miasta, gdybym miał prawko na auto (b+am). Jak wspominałem: kasy brak, 50ccm, brak prawka - problem co robić dalej... Ciężko mi to przedstawić, ale po prostu taki dylemat: czy przerobić zabytka na nowszą wersję (posiadam s51, a przerobiłbym na s53) - jak ktoś chce niech obada. Wiem, że w tym szału nie ma, ale nie narzekam. Tylko takim simsonem zajechać pod szkołę to możecie się domyślać, co o tym sądzą :D

Dziękuję za przeczytanie moich bzdetów, jestem nowy, nie wiem jak to opisać. A co do działu to myślę, że wybrałem dobry. Jeśli nie to przepraszam :) Pozdrawiam - to nie prima aprilis :)
PiekarzPaola
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/4/2016, 21:20


Re: Pomoc.

Postprzez Glenroy » 1/4/2016, 22:48

PiekarzPaola napisał(a):Mam swojego 50ccm (simsona, wiem to forum od ścigaczy itd :D)

Masz 17 lat i jeszcze nie zauważyłeś, że na forum jest również dział poświęcony klasie 50ccm? ;).
PiekarzPaola napisał(a):Podobno ma wrócić prawo kat AM, ale wiadomo jak to u nas...

Jak ma wrócić, jak jest już od pewnego czasu i raczej nigdzie się nie wybiera...i słusznie.

PiekarzPaola napisał(a):Muszę rozwiać swoje wątpliwości, planuję tuning wizualny w mojej 50tce i myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie.

Najlepszym rozwiÄ…zaniem jest dopieszczenie stanu fabrycznego, imo.

PiekarzPaola napisał(a):Tylko teraz tak pomyślę jak to jest jak ktoś podjedzie czymś lepszym pod szkołę, pewnie większość wie o co chodzi :D

XXI wiek i problemy nastolatków pierwszego świata.

PiekarzPaola napisał(a):Może ktoś miał podobny problem?

Nie miałem, bo miałem gdzieś co sądzą inni, jeździłem zdezelowanym samochodem, później kupiłem inny, później inny, jeździłem simsonem, mam go do dzisiaj, tak samo jak MZ251, miałem jawę, WSK-ę, i nie miałem problemu z opinią innych, bo latała mi ona koło wacława, cieszyłem się, że mam, że jest moje i że daje mi radochę. Patrz dalej co się ludziom podoba i licz na poklask, to na pewno daleko zajedziesz ;).

PiekarzPaola napisał(a):czy przerobić zabytka na nowszą wersję (posiadam s51, a przerobiłbym na s53) - jak ktoś chce niech obada.

Zabytki zazwyczaj doprowadza się możliwie do stanu oryginału, bo w innym wypadku nie będzie to zabytkiem, a i taki zabytek łatwiej sprzedać po dobrej cenie, niż byle ulepa :).

PiekarzPaola napisał(a):Tylko takim simsonem zajechać pod szkołę to możecie się domyślać, co o tym sądzą :D

Jasne, a najwięcej do powiedzenia ma banda gówniarzy, którzy się moczą w snach o takim simsonie. Już Ci pisałem, patrz dalej, co sądzi banda zadufanych szczylków, to niedługo wstyd będzie Ci się pokazać bez nowego BMW, bo przecież prawko chyba będziesz robił. Dziewczynę też sobie pod publiczkę dobierasz? ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Re: Pomoc.

Postprzez Walenty » 2/4/2016, 13:43

Glenroy napisał(a):(...) jeździłem simsonem, mam go do dzisiaj (...)


Myślałem że tylko ja go sobie trzymam :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Re: Pomoc.

Postprzez andy7 » 2/4/2016, 15:55

PiekarzPaola napisał(a):Tylko teraz tak pomyślę jak to jest jak ktoś podjedzie czymś lepszym pod szkołę, pewnie większość wie o co chodzi


Czyli nadal wio koniku, wio malenki 140 zmiana reki :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Pomoc.

Postprzez Glenroy » 2/4/2016, 17:16

Walenty napisał(a):
Glenroy napisał(a):(...) jeździłem simsonem, mam go do dzisiaj (...)


Myślałem że tylko ja go sobie trzymam :0


A zapomnij, w życiu go nie sprzedam, ojczulek to pierwszy właściciel, prosto z NRD przyjechał :D. Mam jeszcze MZ 251, też prędzej sczeznę niż się go pozbędę :P.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez lagiboy » 2/4/2016, 23:41

kolor niebieski i wielka biała osłona na nogi od wiatru :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 3/4/2016, 00:27

lagiboy napisał(a):kolor niebieski i wielka biała osłona na nogi od wiatru :)


A gdzie tam, żadna kaczucha :D prawilny nejkedbajk s51 :D.

...a ile się go opchałem to moje :) ale gaźnik potrafiłem z zamkniętymi oczami wyczyścić, tak samo jak ogarnąć świece, w sumie nic dziwnego, w końcu robiło się to częściej niż tankowało :D. Ahhh, a proporcje mieszanki to po zapachu paliwa się już znało, i to ciągłe podbieranie benzyny z kanistra z mieszanką do piły łańcuchowej, który zawsze w magiczny sposób samoczynnie się uzupełniał, takie nieskończone źródło, to były czasy :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Croowab » 3/4/2016, 12:08

Wstyd panie moderatory!!!
Zamiast pouczyć i przeneiść temat to wprawiacie chłopaka w kompleksy.
Nie dość, że pod szkołą nie zabłysnie to i tu starsze chłopaki po plecach nie poklepią .
Złe z Was chłopaki!! złe!!
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez PiekarzPaola » 11/4/2016, 22:12

Dawno nie było, za dużo mam obowiązków... Powiem tak, problemy nie problemy, czuję sympatię (imo, że nie miałem jakiegoś ścgiacza, dużo znajomych ma) do sima i do ścigaczy. Ale niestety, brak kasy na coś lepszego :D Co do prawka pomyliłem, ma wrócić karta, a AM odejść. Mój rocznik mało kto wie o jakiś DDR'kach, może ja im przypomnę - robię sima do oryginału z dobrym tuningiem, nie jakieś spawaki - półka, zegar i stacyjka, do tego odświeżę z lakieru i popyrkam do końca LO. Dałem zły dział, bo jestem nowym, a forum mało przejrzyste dla mnie niestety...
PiekarzPaola
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/4/2016, 21:20

Postprzez SpeedyGonzales » 13/4/2016, 20:17

Ile ludzi tyle propozycji. Możesz trzymać albo sprzedać i mieć kasę na PJ i auto.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê