Zobacz wÄ…tek - TDM 850 94r wyskakujÄ…ca 3
NAS Analytics TAG

TDM 850 94r wyskakujÄ…ca 3

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

TDM 850 94r wyskakujÄ…ca 3

Postprzez nicekt » 11/3/2016, 22:02

Witam!

Chcę kupić TDM 850 z 94r ale jest problem z wyskakującą 3. Gość mówi że jak da gazu więcej to wyskakuje ale tylko przy obciążeniu, jak koło w górze to można do obucha. Jak przytrzyma dźwignię do zmiany do góry to wyskakuje później. Czy jest to poważna usterka czy tylko wymiana wodzika w skrzyni? Czy dostanie się do skrzyni w tym motocyklu wymaga rozebrania całego silnika czy skrzynia jest np od spodu montowana na kilka śrub?
nicekt
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/3/2016, 21:54
Lokalizacja: EÅ‚k


Postprzez Lobo23 » 11/3/2016, 23:38

Witam.

W tym modelu TDM może to być, niestety, oznaka, że skrzynia nadaje się do remontu. Osobiście miałem do czynienia jedynie z nowszą 900-ką, więc tak naprawdę nie mogę wiele powiedzieć. Jedyna wiedza zaczerpnięta jest od paru ludzi i paru postów z forów. Podobno 3-ka w tej skrzyni była problematyczna.
Avatar użytkownika
Lobo23
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29/12/2015, 00:26
Lokalizacja: Tarnobrzeg


Postprzez nicekt » 12/3/2016, 08:45

Tak. Tylko kwestia takiego remontu jest taka. Czy skrzynia wyjmuje się w tym modelu bez rozbierania całego silnika? czy ewentualne części są dostępne i czy są w rozsądnych cenach? Jest okazja kupić takiego tdm powiedzmy 2 tyś taniej niż w pełni sprawnego, tylko zastanawiam się czy to się opłaci i ma sens?
nicekt
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11/3/2016, 21:54
Lokalizacja: EÅ‚k

Postprzez Lobo23 » 12/3/2016, 11:39

O dziwo koszt kompletnej, używanej skrzyni nie przekracza 300 zł. Przynajmniej tak mówią portale aukcyjne. Do tego robocizna dla mechanika który się tego podejmie.
Przypuszczam, że trzeba będzie rozbierać silnik żeby dobrać się do skrzyni.
A czy jest okazja i czy warto? Sam nie wiem. Nie potrafię na ten moment podliczyć teoretycznych kosztów.
Gdybym ja stał przed takim wyborem, pewnie bym się nie zdecydował. Biegi też nie wypadają bez powodu, mimo, że skrzynia była słabym elementem. Czasami to się zdarza, a czasami to wina użytkownika.

EDIT: Nie jestem do końca przekonany co do sposobu wyjęcia tej skrzyni. Dobrze byłoby się zorientować.
Avatar użytkownika
Lobo23
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29/12/2015, 00:26
Lokalizacja: Tarnobrzeg



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê