Zobacz wÄ…tek - ZX6R F1 -> R1 RN09
NAS Analytics TAG

ZX6R F1 -> R1 RN09

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

ZX6R F1 -> R1 RN09

Postprzez Verone » 7/3/2016, 06:11

Witam wszystkich ! :)

Nadchodzi małymi kroczkami nowy sezon motocyklowy a u mnie pora zmienić przestarzały sprzęt na coś świeższego. Jestem od roku w posiadaniu Zx6r 1995 a wcześniej miałem starego gixera 750 (czajnika). Dość skomplikowany start natomiast szczęśliwie się wszystko złożyło, że w pełni cieszę się użytkowaniem kawasaki i ze względu na spory budżet rozważam zakupu nowego motocykla na wtryskach. Na uwadze były GSXR k4, 600RR pc37 i inne sześćsetki z tamtych lat do czasu kiedy nie natknąłem się na zadbaną R1 RN09 no i... zachorowałem :lol: Chciałbym zadać pytanie wszystkim posiadaczom owego modelu jak sie ma kwestia eksploatacji takiego motocykla? Czy rzeczywiście odwdzięczy się właściwościami jezdnymi, nie nasparza kłopotów zamiast przyjemności, nie zaskoczy kogoś z 2 letnim doświadczeniem na sportach? Jeżdżę głównie po winklach, drogach wojewódzkich/krajówkach, b. rzadko przejeżdżam przez miasta, moje wypady nie przekraczają zwykle 100/200 kilometrów. Pozycja na motocyklu jak i przejażdżka zrobiły na mnie świetne wrażenie. Żaden moto wcześniej tak dobrze mi nie leżał.
Dzięki za wszelkie sugestie i pozdrawiam :wink:
YZF-R6 RJ09 wombo combo
Avatar użytkownika
Verone
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/3/2014, 15:27
Lokalizacja: Lubuskie


Postprzez grzec » 8/3/2016, 11:21

rn09 zjada napęd i tylną oponę szybko i czasami przytrafia się padnięta skrzynia.
Co do doświadczenia to ile km zrobiłeś na tych 750 i 600cc??
grzec
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 13/6/2015, 08:04


Postprzez Verone » 9/3/2016, 09:49

2 sezony, łącznie może z 5 tysięcy kilometrów. Mimo wszystko, nie sądze by był to jakiś solidny punkt odniesienia, gdyż każdy progressuje z motocyklami w innym tempie. Dla przykładu starszy kolega z ok 6 lat dośw. na moto nie wyobraża sobie uślizgu tylnej opony na zakręcie.
YZF-R6 RJ09 wombo combo
Avatar użytkownika
Verone
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/3/2014, 15:27
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez DedeRR » 9/3/2016, 12:02

Myślę, że i tak, dopóki nie nazywasz się Marq Marquez, to sportowy litr po dwóch latach to kiepska opcja. Pojeździj trochę więcej na tej Kawie, ewentualnie zmień na inną 600tkę na wtrysku, tak jak planowałeś poprzednio.
Nie wspominając o tym, że nawet sportowe 600/750 to kiepski pomysł na pierwszy motocykl.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez Verone » 9/3/2016, 18:12

Tutaj niestety każdy temat kończy się kazaniem nt doświadczenia i "pierwszego", "drugiego moto".. Liczyłem na merytorykę i jakiekolwiek wskazówki odnośnie samego motocykla no ale niestety ;) Dam sobie jeszcze czas i szansę, jutro obejżę kilka nowszych 600tek na injectach i zobaczymy co to będzie
YZF-R6 RJ09 wombo combo
Avatar użytkownika
Verone
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16/3/2014, 15:27
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez lagiboy » 9/3/2016, 18:32

weź sobie Gixa 750
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez DedeRR » 9/3/2016, 18:35

Najpierw piszesz:
nie zaskoczy kogoś z 2 letnim doświadczeniem na sportach?

A następnie:
Tutaj niestety każdy temat kończy się kazaniem nt doświadczenia i "pierwszego", "drugiego moto"..

Zdecyduj siÄ™ wreszcie :D

Poza tym, czy tego chcesz czy nie, to nikt nigdy nigdzie Ci nie poleci Ci z Twoim doświadczeniem litrowego sporta, a już w szczególności R1.

Aczkolwiek jeśli chodzi o kwestie techniczne, to standardową bolączką jest szybkie zużywanie się wodzików skrzyni biegów oraz drugiego przełożenia.
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez krogulec » 10/3/2016, 13:40

Mam wrażenie że w twoim wypadku to miłosć od pierwszego wejrzenia, a w takich razach ciężko o obiektywną ocenę. ;) Mimo wszysto sądzę że warto wziąć pod uwagę opinie innych, a info o samym modelu poszukać w innym miejscu.
krogulec
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/3/2016, 12:10
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê