Zobacz wątek - Jaki olej do 2t lać do crossówki a jaki do skutera?
NAS Analytics TAG

Jaki olej do 2t lać do crossówki a jaki do skutera?

i inne małe pojemności
_________

Jaki olej do 2t lać do crossówki a jaki do skutera?

Postprzez Dawid240322 » 22/2/2016, 21:07

Mam Hondę CR80 2001r i nie wiem jaki mam lać do nie olej 2t czy syntetyczny czy jakiś inny i jakiej marki jest najlepszy?

Mam również skuter kymco super 9 też 2t i również nie wiem jaki olej mam do nie go lać ?

Oraz jakie dawki stosować obecnie stosuje 100ml oleju na 5l paliwa ?
Dawid240322
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16/9/2015, 09:19
Lokalizacja: ostróda


Postprzez kravec » 23/2/2016, 00:50

Zły dział ale w sumie też bym nie wiedział czy to w mechanice czy w motocyklach czy gdzie.

Stosunek dobry choć do crossówki możesz dawać minimalnie więcej- 105/110ml- sprawdzając czy nie zarzuca świec wtedy.

Lej olej syntetyczny- sprawdzony i umiarkowanie drogi jest Castrol. Motul jest drogi, mobil podobnie do Castrola a gorzej na nim chodzą minimalnie silniki według mnie, Agip fajnie się sprawdzał ale też był drogi, dla mnie Shell to badziew, za to dobrze mi się spisywał Midland i był niedrogi- jakieś 15 zł za 600ml chyba.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez SpeedyGonzales » 23/2/2016, 19:21

Było miliony razy ale streszczę: na odwrocie opakowania masz normy, dla japończyków JASO, np JASO FC FD itd. Szukasz jakiej klasy wymaga Twój pojazd i kupujesz odpowiedni olej. Obiektywnie trudno uznać że olej A jest lepszy od B, ma tę sama klasę to jest ok. W górę podobnie: jeżeli masz dwa oleje np JASO FD jeden kosztuje 30zł drugi 60 to wcale nie ma co przepłacać, 30zł wrzucasz do puchy i za x czasu masz akurat na remont silnika, pozdro.
PS a co do oleju typu for scooter/motorcycle to skuterki pracują od ruszenia na wyższych obrotach (automat) i mają pewnie inne pasowanie niż motocykl crossowy, stąd te różnice. Nic się nie stanie jak kupisz olej od motocykla i dasz do skuterka, na odwrót bym nie dał choć wiadomo nie jebło by od razu.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê