Zobacz wątek - ściganie na torze
NAS Analytics TAG

ściganie na torze

O wszystkim
_________

ściganie na torze

Postprzez Begmar » 15/2/2016, 12:58

Cześć jestem Rusin mam 16 lat i chciałbym w tym poście zadać kilka pytań odnośnie scigania sie na torze. Już od małego gówniaka siedze w motocyklach i od zawsze moim marzeniem było ściganie sie na torze, troche odłożyłem troche zarobiłem i myśle nad kupnem jakiegoś moto na tor myśle nad suzuki gsx-r k5 lub k6, spokojnie motocykl mnie nie przygniecie swoje waże i od dłuższego czasu systematycznie uczęszczam na siłownie. czy wpuszczą osobe nie pełnoletnią na tor na 600cie? oczywiscie z osbą dorosłą/opiekunem. I jak to będzie z jakimiś wyscigami zawodami nie będą robic problemu?,Szukałem informacji na ten temat w internecie czy jest jakaś kategoria junior czy co kolwiek innego ale nic ciekawego nie znalazłem dlatego myśle że tutaj ktoś mi pomoże. Oczywiście jeśli już ktoś ma zamiar mnie krytykować to jak najbardziej ale prosiłbym już o jakąś konstruktywną krytyke a nie ''nie kupuj 600ccm bo gówniarz jesteś'' bo nie mam zamiaru jezdzic tym po ulicy więc krzywdy nikomu nie zrobie dziękuje z góry za pomoc :).
Begmar
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/11/2013, 20:42
Lokalizacja: Lublin


Postprzez DedeRR » 15/2/2016, 13:15

Na tor zostaniesz wpuszczony, jeśli regulamin nie stanowi inaczej.
A co do motocykla, to jeśli chcesz notować jakiś progres, to zainteresuj się polskim pucharem moto3. Na stronie głównej masz serię artykułów odnośnie przygotowań jednego z naszych użytkowników do startu właśnie w tym Pucharze.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Postprzez Begmar » 15/2/2016, 13:23

DedeRR napisał(a):Na tor zostaniesz wpuszczony, jeśli regulamin nie stanowi inaczej.
A co do motocykla, to jeśli chcesz notować jakiś progres, to zainteresuj się polskim pucharem moto3. Na stronie głównej masz serię artykułów odnośnie przygotowań jednego z naszych użytkowników do startu właśnie w tym Pucharze.


a w jakich pojemnosciach moto tam startują?, generalnie jeśli miałeś kiedyś jakąkolwiek stycznosc z suzuki gsxr to jak sie nią jezdzi?, trudno ją opanować i ewentualnie moze polecisz mi jakies inne moto;)
Begmar
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/11/2013, 20:42
Lokalizacja: Lublin

Postprzez DedeRR » 15/2/2016, 13:45

Wujek Google nie gryzie :-)
Ale no już niech będzie. W moto3 możesz startować na 4T 250ccm (np. Kawasaki Ninja 250r) lub 2T 125ccm (Aprilia RS125). W twoim wieku, przy Twoim doświadczeniu to najlepsza pojemność do rozpoczęcia przygody z torem.
Nikt, nigdy, do niczego nie poleci Ci litrowego sporta na poczÄ…tek.

Poprzeglądaj artykuły. Ostatnio nawet było jak przerobić moto na tor, na przykładzie wspomnianej Ninjy.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez jaroaro » 15/2/2016, 14:19

Tutaj nawet nie chodzi o Twój wiek tylko lepiej zaczynać od mniejszych pojemności i przechodzić na większe tak aby jechać techniką a nie mocą. Mniejszy motocykl będzie Ci lepiej zrozumieć ; ) Ja bym zaczął od aprilii RS 125 i latał po kartingach. Technika to podstawa.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez freestyle431 » 15/2/2016, 18:49

Witaj. Mam dla Ciebie radę podobną do kolegów powyżej. Powiem Ci tak: W twoim wieku, śmiem twierdzić, nie masz stałej pracy. A to oznacza, że nie będzie Cię stać na wyjazdy na "duże" tory, typu Slovakiaring, Hungaroring, itp. Nie będziesz miał zbytnio możliwości transportu motocykla 300-600 km w jedną stronę, a poza tym dwa dni jazdy po takim obiekcie, to koszt łączny ok. 1500 zł (Sam bilet, kupiony odpowiednio wcześnie, to koszt ponad 800 zł). A więc w wieku 16 lat lepiej będzie jeśli kupisz 250cc ninje lub yzf 125r i zaczniesz przygody na torach kartingowych. Cena jazdy po kartingu i serwis takiej ninjy będzie dla Ciebie do ogarnięcia, a tory kartingowe w PL istnieją i są w zasięgu. Dniówka na kartingu kosztuje od 50 do 100 zł i nauczysz się tam dużo lepiej i szybciej jeździć takim motocyklem, niż 600-tką po Slovakiaringu. Możesz nam zaufać w tej kwestii. ja pracuję i wcale mało nie zarabiam, ale i tak ledwo wiążę koniec z końcem, jeżdżąc po dużych torach 4-5 razy do roku. Próbuj kartingu na 250r, a będzie to strzał w dziesiątkę. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej, to chętnie Ci odpowiem. Pisz na priv. Pozdro!
freestyle431
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 13/6/2012, 13:32
Lokalizacja: Kęty

Postprzez rosiboj » 15/2/2016, 19:59

chyba tylko jakis szaleniec wziol by na siebie odpowiedzialnosc ze 16 latka bez prawka na 600 na torze, ja przyynajmniej nie chcialbym sie z kims takim tam znalezc, juz z samych wypowiedzi, widac, ze nie masz kopletnie pojecia o jezdzie motocyklem (chociaz wydaje ci sie, ze masz ), jak sobie wyobrazasz podpisanie czegos takiego

..Odpowiadam również za szkody umyślnie i nieumyślnie wyrządzone tym osobom lub ich mieniu powstałe w wyniku mojej obecności na torze. Zobowiązuję się w szczególności do pokrycia kosztów naprawy uszkodzeń infrastruktury toru, które powstaną z mojej winy.


Chyba nie sadzisz, ze twoj tata podpisze i wszyscy lacznie z uczestnikami powiedzia , jest git majonez smigaj z nami. Tak jak napisali koledzy wczesniej MAX 250! chociaz raczej 125 na poczatek
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Czester » 15/2/2016, 22:06

W cyklu "z motyką na księżyc" :roll:

PrzenoszÄ™ do Hydeparku.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê