Zobacz wątek - czy mogę zdusić na A2 Kawasaki zxr400
NAS Analytics TAG

czy mogę zdusić na A2 Kawasaki zxr400

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

czy mogę zdusić na A2 Kawasaki zxr400

Postprzez majkel122 » 12/2/2016, 22:06

Witam tak jak w temacie czy mogę zdusić to http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZXR,400, ... 37,im.html
na prawko na A2 niestety późno się zabrałem na prawko i muszę jakoś się uporać :/
Jeśli można czy ktoś dałby sposób na to ?
majkel122
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/2/2016, 21:53


Postprzez chapati » 13/2/2016, 13:10

Wszystko się da. Mam w dowodzie 35 kW, yamaha r6. Znajdź jakąś firmę która oferuje blokowanie i która wyda te całe zaświadczenia o zmianach.
chapati
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27/12/2015, 03:09
Lokalizacja: Bielsk Podlaski


Postprzez DedeRR » 13/2/2016, 15:15

@majkel122
Możesz zdławić. Prawo mówi, że możesz zdławić wszystko co ma maksymalnie 70kW. Pamiętaj tylko, że możesz dławić maksymalnie o 50%, czyli do tych 35kW.

@chapati.
Pamiętaj tylko, że tą yamahą nie możesz legalnie jeździć posiadając prawo jazdy A2.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Re: czy mogę zdusić na A2 Kawasaki zxr400

Postprzez andy7 » 13/2/2016, 16:45

majkel122 napisał(a):czy mogę zdusić to http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZXR,400,

Jeśli można czy ktoś dałby sposób na to ?


1. Zdusic to mozesz sobie Freda w toalecie - motocykl sie dlawi.

2. woojek Google pomoze Ci znalesc firme ktora zdlawi Ci motocykl

3. Podejrzewam, ze ta 400 zle Cie z kopytami jezeli chodzi o koszta utrzymania.

To tak jakbys po zdaniu kat. B kupil sobie na pierwsze Auto Ferrari Dino


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Crank » 13/2/2016, 18:37

Oczywiście że możesz to zablokować i nawet dasz rade zrobić to samemu. Więcej problemów i kosztów będziesz miał z dokumentami. Będzie Ci potrzebne: wykres z hamowni, orzeczenie rzeczoznawcy, przegląd + dodatkowe badanie z czym możesz mieć problem ze znalezieniem stacji która Ci to zrobi. Wiem z doświadczenia ponieważ blokowałem swoje i kumpla moto. Pamiętaj też że ZXR400 to bardzo rzadkie moto, części możesz szukać miesiącami i mogą kosztować krocie. Ja radziłbym Ci się w to nie bawić tylko znaleźć coś na A2 np. Suzuki GS500 lub już zablokowane pod A2 np. Kawasaki GPZ500S. W obu przypadkach masz masę części, pancerne silniki i małe koszty eksploatacji. A jeśli bardzo chcesz ZXR-a to zobacz te 2 ogłoszenia:
http://olx.pl/oferta/kawasaki-zxr-400-n ... 0;promoted
http://olx.pl/oferta/kawasaki-zxr-400-a ... 82b185a570
Co do tej r6 @chapati to pierwszy bardziej ogarnięty policjant wlepi Ci mandat, nie mówiąc już co będzie w razie W gdy ubezpieczalnia dojdzie to tego że poruszałeś się na moto bez odpowiedniej kategorii a dojdzie na pewno.
@DedeRR gdzie w ustawie jest napisane że możesz dławić moto o 50%? Z tego co wiem to jest tam że możesz blokować moto o 2 krotności 35 kW.
"Kategoria A2 prawa jazdy uprawnia do kierowania:
-motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,
-motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW"
Barton Fighter 50 -> Kawasaki GPZ 500S -> Kawasaki Ninja ZX7R
Crank
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/4/2012, 13:45
Lokalizacja: Kielce (TKI)

Postprzez chapati » 14/2/2016, 00:17

DedeRR napisał(a):@majkel122
Możesz zdławić. Prawo mówi, że możesz zdławić wszystko co ma maksymalnie 70kW. Pamiętaj tylko, że możesz dławić maksymalnie o 50%, czyli do tych 35kW.

@chapati.
Pamiętaj tylko, że tą yamahą nie możesz legalnie jeździć posiadając prawo jazdy A2.


Dokładnie :)
chapati
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27/12/2015, 03:09
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez DedeRR » 14/2/2016, 01:47

@Crank

CytujÄ…c stronÄ™ prawojazdy.com.pl

Kategoria A2 prawa jazdy uprawnia do kierowania:

motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla.


Więc chyba własnie chodzi o to, że pojazd o mocy 70kW możemy zdławić do 35kW, gdyż poniżej to wprowadzimy zmiany przekroczymy dwukrotność.


Czyli matematycznie:
mF ≤ 2 * mZ
mF - moc fabryczna, ≤ 70kW
mZ - moc po zdÅ‚awieniu ≤ 35kW.

Jakby było napisane:
[...] w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej 70kW
, to wtedy faktycznie można by było dławić takiego Fazer'a do 1kW. Wiem, że z pewnością policja to oleje ciepłym moczem, ale ubezpieczyciel będzie robił wszystko by w razie W mieć podstawę do nie wypłacania odszkodowania.
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez Crank » 14/2/2016, 21:01

Według mnie chodzi o to że nie możesz blokować moto które ma więcej niż 70 kW bo tak idealnie z 70 do 35 kW da się zablokować praktycznie tylko elektronicznie choć z tym też mógłby być problem. Ale możesz mieć też rację bo w ustawię nie jest to jasno stwierdzone i możemy tylko się domyślać. Teraz gdybym kupował moto pod A2 nie bawiłbym się w blokowanie tylko kupił coś co się łapie fabrycznie.
Barton Fighter 50 -> Kawasaki GPZ 500S -> Kawasaki Ninja ZX7R
Crank
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 24/4/2012, 13:45
Lokalizacja: Kielce (TKI)



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê