Zobacz wÄ…tek - Pytanie Rejestracja OC
NAS Analytics TAG

Pytanie Rejestracja OC

Przepisy, prawo
_________

Pytanie Rejestracja OC

Postprzez Mp2011 » 7/2/2016, 18:45

Witam , mam pytanie czy jeżeli nie przerejestrowałem motocykla po zakupieniu go i skończyło się ubezpieczenie to mogę ubezpieczyć motocykl bez przerejestrowywania go ? czyli motocykl jest dalej zarejestrowany na poprzedniego właściciela, czy jednak muszę najpierw przerejestrować motocykl i dopiero potem ubezpieczyć ? dodam że urząd skarbowy opłacony w odpowiednim czasie
z góry dziękuję za odpowiedz
Mp2011
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15/1/2016, 14:32


Postprzez riderZ056 » 7/2/2016, 19:55

Ja zrobiłem tak kiedyś z samochodem, nie było problemu, ale jak jest teraz to nie wiem.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło


Postprzez SpeedyGonzales » 7/2/2016, 20:08

Nie możesz. Musisz to zrobić.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Czester » 7/2/2016, 21:41

Nie ma żadnych przeszkód, żeby wykupić polisę bez przerejestrowania pojazdu. Osobiście tak mam w dwóch autach. Wystarczy zgłosić się do ubezpieczyciela z umową kupna-sprzedaży i bez problemu wystawiają polisę na nowego właściciela.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez ChaoticBiker » 9/2/2016, 10:50

Ubezpieczysz bez problemu na siebie.
Natomiast czy mozna nie przerejstrowac pojazdu - w swietle przepisow nie mozna, nalezy to zrobic nie pozniej niz 30 dni od daty widniejacej na umowie, ale nie ma za to formalnie zadnej kary za niedopelnienie tego obowiazku.
Fajnie sie tak jezdzi

ALE:

Zatrzymuje nas policja. No i fajnie, mamy wazne OC, przeglad, rejestracje na poprzedniego wlasciciela, umowe kupna sprzedazy (bo musimy wozic ten dokument ze soba) i jest zajedwabiscie. W większości przypadków w razie kontroli przez Policje jej okazanie zamyka sprawę, a policjant odstępuje od dalszych czynności. Pamiętajmy jednak, że zachowanie takie wynika jedynie z jego niewiedzy lub dobrej woli - funkcjonariusz ma bowiem prawo zatrzymać dowód rejestracyjny.
W kodeksie drogowym jest taki zapis mówiący o tym, że policjant ma prawo zatrzymac dowód rejestracyjny "w razie uzasadnionego podejrzenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu"
Malo tego - od zatrzymania dowodu nie ma procedury odwolawczej.
Ale tez jedynym skutkiem ubocznym bedzie przymusowa rejestracja auta.

Czyli generalnie nikt nam nic nie zrobi, ale czy naprawde potrzebujemy dodatkowego problemu, ktory najpewniej przytrafi sie (jak to w zyciu bywa) w najmniej odpowiednim momencie?
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê