Zobacz wÄ…tek - Jazda na kole
NAS Analytics TAG

Jazda na kole

Enduro, Cross
_________

Jazda na kole

Postprzez tural » 5/2/2016, 00:26

Tak proboje i proboje i nie moge coś ;/ Strasznie mi nie wychodzi jazda na kole .. jak jade powoli to bez sprzegla nie stane a jak szybko to sie boje i tez nie stane tak zeby jechac daleko tylko tyle co 2-3 metry . Po jakim czasie wam udalo sie stanac na 1 kolo i sobie jechać ? jakieś porady macie co do mnie ? jak wy to robicie ? Jezdze 125 yz jak co :D
tural
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13/5/2015, 21:47
Lokalizacja: asd


Postprzez tural » 5/2/2016, 00:34

Chciałbym coś w tym stylu robić >.< https://www.youtube.com/watch?v=MVmrvnpV98o
a tak na poważniej to cos w tym stylu https://www.youtube.com/watch?v=PpSDwhLrgyk
tural
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13/5/2015, 21:47
Lokalizacja: asd


Postprzez henio12323 » 5/2/2016, 09:58

edytuj posty - nie pisz jeden pod drugim.

crossówka ciezko sie uczyc bo nie ma za duzo momentu obrotowego

dam ci rady takie:
po 1) kontrola tylnego hamulca - nie ucz sie jeździc bez niego zwłaszcza w 2T, niektórzy jeżdzą bez tego ( ja wczesniej... ) i teraz załuje bo mi sie ciezej douczyc hamulca niz uczyc sie od podstaw. pon'izej napisze cwiczenie do uzycia hamulca
po 2) najwazniejsze w gumie jest nie jak sobie radzisz w balansie tylko jak stawiasz moto na gume - to tez opisze ponizej
po 3 ) trzeba trenowac i trenowac to nie przychodzi w ciągu pół dnia trzeba miec opanowany gaz, hamulec, balans ciała, i odlokowaną głowe - bo ona tutaj stanowi najwiekszy problem zwykle

teraz cwiczenie, najlepiej robic to na stojąco - jedziesz sobie pyrkając dosłownie aby sie toczyć ( chyba że umiesz robic "trial stop' czyli stoisz w miejscu bez jechania i podpierania nogami) potem robisz taki trick - dociązasz przód całym ciałem, i wraz z tym jak przód bedzie odbijał dodajesz gazu i sie odchylasz dotyłu - stajesz na gume, podnosisz koło jak najwyzej umiesz i od razu tylnym hamulcem kontrujesz. uczy to 3 rzeczy 1) własnie kontroli hamulca - potem on nawykowo jest załączany a to jest podstawa. 2) samego startu - z gazu na koło nie postawisz a cały sekret wolnej gumy to taki żeby postawic moto do pionu praktycznie bez uzycia gazu 3) uczy balansu i odblokowuje w głowie ochote do zeskoczenia z motocykla jak jest w pionie.

i cwicz takie podskoki starajac sie podnosic koło jak najwyzej, i jadąc do przodu jak najmniej. mi na początku wychodziło że jechałem z 10 metrów na ktmie, a teraz robie takie cos praktycznie w miejscu

dla ułatwienia mozna troszke odbicie w zawieszeniu zmniejszyc zeby bardziej wybijał na gume


i tak jak na filmiku drugim - gosc zobacz staje na gume praktycznie bez duzego gazu, potem ma cały zakres manetki jak jest w pionie, najczęstszym błędem to stawanie na gume moca motocykla - czyli gaz do oporu i koło w górze, ale tak pojedziesz dotąd az sie bieg skonczy i dalej zawsze koło opadnie. chyba że masz 500tke i wystarczy dac bieg wyzej i dalej mozna cisnac ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez tural » 5/2/2016, 14:20

Dzięki za rady :)
tural
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13/5/2015, 21:47
Lokalizacja: asd



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na górê