Zobacz wÄ…tek - dziwna oferta Anglik oszust?
NAS Analytics TAG

dziwna oferta Anglik oszust?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

dziwna oferta Anglik oszust?

Postprzez hanndabals » 2/2/2016, 14:13

witam sprzedaje mój motocykl http://olx.pl/oferta/yamaha-fzs-600-faz ... edd9f45613 przepraszam z góry jeśli to nie odpowiedni dział ale sprawa jest o tyle dziwna że nw jaki to powinien być dział. dostałem maila od pewnego pana john andrew który zapytał po Angielsku czy sprzedaje moto i za ile ostatecznie. Odpisałem że tak i za 6k ostatecznie oddam. po czy dostałem takowego maila:
Thanks for your response. 6000zl is a nice and acceptable price. I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a PayPal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a PayPal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day.
John.


To bardzo dziwne prawda? Co sÄ…dzicie o tym ?
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok


Postprzez Rafixen » 2/2/2016, 14:51

Według mnie to jakiś oszust chociaż pewien być nie mogę. Gdzieś kiedyś słyszałem o czymś podobnym że zapłata na PayPal a potem wycofywali to jakoś i zostawało się bez motocykla i pieniędzy także tylko ostrzegam.
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu


Postprzez vv3k4i » 2/2/2016, 14:52

W PayPalu można chyba anulować transakcję, więc ryzyko jest spore, bezpieczniejszy jest przelew bankowy, tak właśnie się robi zakupy za granicą. Poza tym kto kupuje moto bez oglądania? Pan John pewnie mieszka w Polsce i może nawet jest właścicielem firmy, która by odebrała motocykl.
vv3k4i
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6/9/2015, 17:52

Postprzez hanndabals » 2/2/2016, 14:57

Mi też to się od razu dziwne wydało, o nic nie pytał prawie tylko o cene i że od razu będzie płacił, w tym kraju nawet moto nie można spokojnie sprzedać... Zastanawiam się co mu odpisać żeby trochę go zaszachować
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok

Postprzez RP81 » 2/2/2016, 15:05

Na bank wałek bo żaden Pan Dżon tak by po angielsku nie napisał...
RP81
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 21/1/2016, 13:30

Postprzez hanndabals » 2/2/2016, 15:11

Sprawa nadaje siÄ™ do TVN turbo xd
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok

Postprzez dziki14 » 2/2/2016, 15:11

Wygląda na przekręt. Trzeba dokładnie przeczytać warunki handlowe na stronie PayPal i tam jest jakoś tak, że jak prześle Tobie pieniądze i autoryzuje ich przekazanie, to możesz je dopiero wtedy ściągnąć na swoje konto bankowe - po takim załatwieniu sprawy niech sobie odbiera moto. Inaczej bym się nie zgodził. Może też szukać adresu pod jakim stoi moto, żeby go zwinąć.
Avatar użytkownika
dziki14
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24/2/2011, 09:48
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tristello » 2/2/2016, 15:21

Było już nie raz tak, ze wysyłali znaczną część pieniędzy np 80% przez PayPal i później przyjeżdżał ktoś po moto dopłacał pozostałe 20% i brał motocykl. Chcesz sobie przelać hajs na konto a tutaj już nie ma co przelewać.
Ja bym odpisał ze nie ma problemu ale nie chcesz przez PayPal tylko przez zwykły przelew bankowy i motocykl wydasz dopiero po zobaczeniu $ na koncie. Jeśli to oszust to sie wycofie, a jeśli na prawdę chce kupić to przystanie na warunki
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez suhy-19 » 2/2/2016, 15:28

nic w tym dziwnego. jest to najzwyklejszy przekret ktory byl juz walkowany dziesiÄ…tki razy na forum.
temat zamykam
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości




na górê