Zobacz wÄ…tek - Brak spalania w cylindrze
NAS Analytics TAG

Brak spalania w cylindrze

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Brak spalania w cylindrze

Postprzez motosport93 » 1/2/2016, 17:43

Witam serdecznie wszystkich. Mam pewien problem z Banditem 600. ostatnio go odpalałem i troche nie podobała mi sie praca silnika no i oczywiście ciężko odpalił (odpalałem go w te spore minusowe temperatury) zacząłem lekko dotykać kolektorów wydechowych no i jeden z nich jest zimny. Czyli nie ma spalania w jednym z cylindrów. Czy mogłem zalać wodą świece czy kable kiedy go przygotowywałem do zimowania? Ale wcześniej jak go plaiłem to było wszystko ok. Może ktoś sie orjętuje i podpowie co zrobić? Za pdpowiedzi z góry bardzo dziękuje :D
motosport93
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14/4/2011, 10:28
Lokalizacja: sierpc


Postprzez Adek89 » 1/2/2016, 18:03

pokrec nim chwile i sprawdz czy jest mokry tlok (czy go zalewa) pytanie czy to wina elektryki czy od strony paliwowej. Ktory jest to rok ? gazniki wtryski ?
Avatar użytkownika
Adek89
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 4/8/2012, 06:42


Postprzez Glenroy » 1/2/2016, 18:38

Adek89 napisał(a):pokrec nim chwile i sprawdz czy jest mokry tlok

Bez zdjęcia głowicy może być ciężko ;).

A tak poważnie.
Sprawdzałeś świece? Iskrę? Mówisz, że odpalałeś moto w te mrozy i prawdopodobnie zabiłeś tym świece. Wykręć ją, zobacz jaki kolor ma elektroda, wyczyść, sprawdź iskrę. Przejrzyj kable WN, może coś Ci je podgryzło przez zimę jak mi w tamtym roku, cewki raczej można wykluczyć, jak na świecy nie będzie iskry, spróbuj zamienić świecę z innego cylindra i zobaczyć czy działa. Obstawiam świece, bo one nie lubią takiego przepalania.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez motosport93 » 1/2/2016, 20:56

Rok 2002 jest na gazniku.Czyli sprawdzić kable zapłonowe tak? No właśnie jak to jest z tym przepalaniem w zimę. Przepalać czy nie?
motosport93
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14/4/2011, 10:28
Lokalizacja: sierpc

Postprzez Glenroy » 1/2/2016, 21:04

Przejrzyj kable, jak będą dobre to wykręć świece i zobacz czy daje iskrę, jak nie, to zamień świecę z innego cylindra i znowu zobacz czy daje iskrę, jeżeli tak, to kup nowe świece.
A jaki sens, poza oczywiście dobrowolną egzekucją świec, ma przepalanie moto? ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez lagiboy » 1/2/2016, 22:16

według mnie przepalanie sensu nie ma. normalnie wyciągasz aku na zimę, ja swój tylko kontrolnie podłączam po wyjęciu i kontrolnie przed założeniem, reszta stoi ładnie przykryta i czeka na cieplejsze dni, tak jak dzisiaj, Aku do moto i wio. bez problemu pali na dotyk.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê