Zobacz wÄ…tek - Problem z OC
NAS Analytics TAG

Problem z OC

Przepisy, prawo
_________

Problem z OC

Postprzez Marcin1987 » 28/1/2016, 21:17

Witam.
W kwietniu sprzedałem mój poprzedni motocykl, transakcja była dosyć specyficzna bo motor poszedł bez oglądania go przez kupującego po znajomości. Było pewne, że motor bedzie stał do października, nowy właściciel był zagranicą. Jako, że była taka sytuacja to umowę podpisywaliśmy 2 razy (po prostu poprosili o zmianę daty, jako, że moto stało to się zgodziłem). Przekazałem wszystkie dokumenty wraz z OC, zgodziłem się, że dopłacą pozostałą składkę OC - nie chcieli go przerejestrowywać - był też plan wywozu go do UK. Jako, że umowa była poprawnie spisana, stwierdziłem, że jestem kryty. Kontaktu z kupującym dalej już nie utrzymywałem. Drugą składkę opłacili i OC było do 3.01 (jak mniemam dalej na moją osobe), termin się zbliżał wiec wysłałem mailowo wypowiedzenie do PZU i dostałem też potwierdzenie, że nie przedłużam ubezpieczenia (moto chyba dalej nieprzerejestrowane). Jakoś po 22 stycznia dostałem list z PZU, że oc zostało przedłużone z nowym nr polisy, ale list jest dosyć dziwny. Brak w min blankietu oplat, jedynie nr oc i konto a na odwrocie gdzie i jak mam pisać reklamacje. Narazie PZU nie odpisuje na zgłoszenie mailowe, a dopiero mogę się do nich udać w przyszłym tyg - kilka razy próbowałem się dodzwonić i nic. Sprawdzając ubezpieczenie na www.ufg podając nr rejestracyjny nie ma danych polisy. Czy posiadając umowę sprzedaży motocykla i wypowiedzeniu polisy OC przed datą jej zakończenia będę mieć jakieś problemy? Dodam, że z tego wynika, że kupujący nie przerejestrował dotychczas motocykla i widocznie "olał" sprawę ubezpieczenia.
Marcin1987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18/7/2011, 22:08
Lokalizacja: leszno


Postprzez lagiboy » 28/1/2016, 22:13

ja jak sprzedałem swoje auto w PL to w urzędzie w wydziale komunikacji z umową kupna sprzedaży się pojawiłem i dostałem na umowie pieczątkę o zbyciu pojazdu, czyli o wyrejestrowaniu. Zrobiłeś to?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Marcin1987 » 28/1/2016, 22:31

Niestety nie zgłosiłem takiego faktu, doczytałem jedynie, że jest to "martwy przepis" i nic za to nie grozi. Jedynie jak ktoś spowoduje wypadek to musiałbym się tłumaczyć, a moto stało cały czas. Ja po prostu zakończyłem polisę OC dla pojazdu, który nie jest już moją własnością. Ten kwitek z wydziału komunikacji chyba jedynie może właśnie pomóc przy jakimś wypadku. Kwestia raczej dotyczy OC, nowy właściciel opłacił 2 składkę i wygląda na to, że nic więcej nie zrobił, a ja ją właśnie chciałem zakończyć.
Marcin1987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18/7/2011, 22:08
Lokalizacja: leszno

Postprzez lagiboy » 28/1/2016, 22:37

nic nie stoi na przeszkodzie żebyś się wybrał jak masz umowę i wyrejestrował motocykl, i tak musisz to zrobić bo samo się nie zrobi.
czytaj (otwórz link)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Marcin1987 » 2/2/2016, 22:14

Sprawa OC już ogarnięta. Zabrałem wszystkie papiery i wybrałem się do PZU. Oczywiście błędem okazało się wcześniejsze nie informowanie ubezpieczyciela o sprzedaży nawet jeśli wiadomo było, że motor nie będzie przerejestrowany (nawet jak sprzedawałem "po znajomości, będąc w przekonaniu, że nowy właściciel dotrzyma obietnicy). U agenta w systemie nie było żadnej informacji o mailowym potwierdzeniu rezygnacji z oc które dostałem. Skończyło się na tym, że polisa została przepisana na nowego właściciela od 15.6.2015 od 2.02.2016, ta nowa którą dostałem została anulowana, jak się dalej okazało, było nowe OC zawarte przez kupującego od 7.01.2016 - czyli przez chwile były 2 polisy, a po mojej wizycie jest brak 5 dni. Ja już mam spokój, nic już do mnie nie przyjdzie z PZU, jednie zgłoszę zbycie dla świętego spokoju.
Marcin1987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 18/7/2011, 22:08
Lokalizacja: leszno

Postprzez lagiboy » 2/2/2016, 23:24

to jeszcze to zbycie bo fotki mogą przychodzić do Ciebie. to jest kwestia 5 minut.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê