Zobacz wątek - Nadmierne przekroczenie prędkości
NAS Analytics TAG

Nadmierne przekroczenie prędkości

Przepisy, prawo
_________

Nadmierne przekroczenie prędkości

Postprzez Kirgeron » 26/1/2016, 14:52

Hipotetycznie, założmy, że poza obszarem zabudowanym nadmiernie przekraczam prędkość, np. na odcinku gdzie dozwolone jest 90 km/h jadę 200 km/h i łapie mnie policja. Czy mogą w jakiś sposób mi odebrać prawo jazdy lub skierować wniosek do sądu o nadmiernie przekroczenie prędkości / stworzenie zagrożenia, mimo że nie przekraczam punktów karnych? Czy dostaję jedynie 500 zł, 10 pkt i jadę dalej?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Re: Nadmierne przekroczenie prędkości

Postprzez Glenroy » 26/1/2016, 17:41

Kirgeron napisał(a):Hipotetycznie, założmy, że poza obszarem zabudowanym nadmiernie przekraczam prędkość, np. na odcinku gdzie dozwolone jest 90 km/h jadę 200 km/h i łapie mnie policja. Czy mogą w jakiś sposób mi odebrać prawo jazdy lub skierować wniosek do sądu o nadmiernie przekroczenie prędkości / stworzenie zagrożenia, mimo że nie przekraczam punktów karnych? Czy dostaję jedynie 500 zł, 10 pkt i jadę dalej?


Za rażące naruszenie przepisów i stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, praktycznie bankowo pożegnasz się z prawkiem na 3 miesiące o ile policjant, który miał przyjemność Cię zatrzymać, nie odda decyzji w ręce sądu, co może skutkować już bardziej bolesnymi komplikacjami.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez jasnoksieznik » 26/1/2016, 18:07

Troche to uznaniowo w gestii policjanta lezy. Z resza, co innego, jak miedzy dwoma zjazdami na ekspresowce osiagniesz 220, zeby "sprawdzic" moto, a co innego, jak codziennie jezdzisz 140km/h z przygietymi blachami, po podwojnej ciaglej, przed przedszkolem, na pasach, bez tlumika, w kasku z Lidla, tenisowkach, szortach i t-shircie z nadrukiem "HWDP".

Scenariusz podany przez Glenroy uwazam za realistyczny.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez lagiboy » 26/1/2016, 20:35

zależy od okoliczności i jak na nie spojrzy pan policmajster. normalnie powinnienieś dostać 5 stówek, punkty i "proszę wolniej".
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez ChaoticBiker » 4/2/2016, 03:22

Tak jak pisza - Zalezy od policmajstra.

Generalnie TAK, moga uniemozliwic dalsza jazde i skierowac wniosek do sadu o odebranie uprawnien.

W UK, Niemczech, Szwajcarii i paru innych cywiliziowanych krajach za taki manewr natychmiastowa i nieodwolalna utrata prawa jazdy oraz prawdopodobny wyrok w wiezieniu (jest to traktowane jako przestepstwo). Do tego dalsze konsekwencje w postaci problemow z ubezpieczeniami i jego zbojeckim kosztem, oraz zasrana historia bo ma sie na 5 lat wpisane w akta PRZESTEPSTWO (na przykladzie UK, dangerous driving a czasem i slynne ASBO - gwarantowane za np. jazde na gumie- - za ktore moga nawet zabrac sprzet i juz nie jeden kozak sie pozegnal ze swoim rumakiem).

Generalnie w PL z tego co slysze/czytam to obecna tendencja jest taka, ze wieksze szanse sa na jego utrate niz na same punkty i kase. Policjanty juz nie sa takie poblazliwe jak kiedys.
A "wniosek o odebranie uprawnien" wiaze sie ze sprawa w sadzie i znacznie wyzszymi kosztami (zazwyczaj idzie to juz powyzej 1000pln) Sprzetu jeszcze nie zabieraja.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez Invi » 6/2/2016, 17:15

Ah ta cywilizacja :D Wsadzić do więzienia za 200km/h po psutej drodze pomiędzy polami, przymknąć oko na gwałcących i palących samochody brudasów :D

Och jaka szkoda że jeszcze nie osiągnęliśmy tego poziomu cywilizacyjnego xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez traveler » 6/2/2016, 19:02

cigarettes: legit
marichuana: crime
overspeed: crime
overspeed by Kurski: legit :D
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê