Zobacz wÄ…tek - Honda cbr 600 f4i problem karta pojazdu
NAS Analytics TAG

Honda cbr 600 f4i problem karta pojazdu

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Honda cbr 600 f4i problem karta pojazdu

Postprzez Bazyl170 » 21/1/2016, 09:37

Witajcie

otóż 2 dni temu stałem się posiadaczem motocykla honda cbr f4i 2004 rok co prawda motor kupiłem żeby latać w stuncie ale przeglądając dokumenty za niepokoiłem się trochę bo w karcie pojazdu jest napisane ze jest to model honda cbr 600 f4 czyli jak wiadomo te wersje na gazniku no ale ten silnik to jest na pewno wtrysk co ma automatycznie ssanie. Kanapa w motocyklu jest łączona bo tak było chyba własnie od 2004 roku rocznik w dowodzie też się zgadza. Motor jezdził wcześniej w londynie dopiero w 2011 został za rejestrowany w Polsce czy to możliwe, że ktoś zrobił bląd pisząc ta karte pojazdu czy po prostu tak ma być?

Pozdrawiam
Bazyl170
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/1/2016, 09:27


Postprzez ChaoticBiker » 21/1/2016, 12:54

jesli znasz oryginalny nr rejestracyjny z UK to mozna sprawdzic co tam bylo wczesniej w papierach.

Natomiast co do ksiazeczek i polskich dokumentow to, niestety, jest to normalne ze urzednicy wpisuja bzdury w karte pojazdu i dowod rejestracyjny.

Brat mial Yamahe ThunderAce YZF1000, jezdzil nia w Irlandii i potem rejestrowal w Polsce, zarejestrowana jako FZR1000 - przez blad urzednika. W koncu wywiozl ja spowrotem do Irlandii i znowu jest jako YZF1000 bo po prostu odzyskal stare dane z bazy. A jaki cyrk byl z rejestrowaniem wlasnego motocykla w Polsce..... osobna historia i doskonaly pokaz nieudolnosci polskiej biurokracji

A ile znam ukrainskich dnieprow mt-10 i mt-11 czy K-750 porejestrowanych jako M-72.... aczkolwiek to chyba robione jest celowo.

Ja sam pare lat temu w starym suzuki mialem wpisana np. zla pojemnosc silnika - z du*y wyjete 1062ccm(nigdy nie doszedlem, skad oni to wyczarowali) zamiast 1074ccm (co bylo wybite na silniku tez), juz pomijajac fakt, ze model mi wpisali GS-110X (WTF??)

A jakbym pokazal jeszcze inne ksiazeczke, gdzie mi zamienili nr ramy z numerem silnika, i byla odrecznie narysowana "strzaleczka" z podpisem urzednika!!!!! noszzzz....

Jak na moje to poki numer VIN i pojemnosc silnika sie zgadza (choc widzialem takiego VW Passata co mial silnik 1.8 fabryczny ale w papierach urzednik wpisal 1.6 "bo tylko taki model w bazie byl" - uroki sprowadzania nowego modelu auta z innego kraju do PL) to w papierach moze to byc to wpisane nawet jako WSK.

Ehhhh o ile latwiej takie sprawy sie rozwiazuje w UK... i to bez wizyty w urzedzie.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Postprzez grzec » 21/1/2016, 17:14

raz miałem yamahe zarejestrowaną jako inny model i tylko producent i pojemność się zgadzały (wina diagnosty który robił pierwszy przegląd w kraju) a teraz mam z Luksemburga Fireblade 929rr i na piecu ma nawet nalane 929ccm a w papierach 899ccm :D Można to odkręcić ale trzeba by rzeczoznawcę, przegląd i wymianę dowodu rej. robić i wszystko to po co ??? :)
grzec
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 13/6/2015, 08:04

Postprzez Bazyl170 » 21/1/2016, 18:17

dzięki za odpowiedz faktycznie musi być jakiś błąd :) bo po numerze vin 2004 rok czyli wszystko się zgadza.

Pozdrawiam :)
Bazyl170
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21/1/2016, 09:27



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê