Zobacz wątek - Yamaha DT - ile to jescze pojeździ? Wybór drugiego moto...
NAS Analytics TAG

Yamaha DT - ile to jescze pojeździ? Wybór drugiego moto...

Enduro, Cross
_________

Yamaha DT - ile to jescze pojeździ? Wybór drugiego moto...

Postprzez krzychna33 » 9/1/2016, 00:49

Witam!

Aktualnie jeżdżę sobie Rieju MRX 50... - takie cudo do nauki jazdy. Wiadomo, takie moto z AM6 to mała moc, technikę jazdy już opanowałem (w poprzednim roku zrobiłem nawet prawo jazdy A1.) Mam wielką chęć przesiąść się na coś trochę większego. Nie potrzebuje jakiegoś hard-enduro, ważne jest żeby motocykl nadawał się do wyszalenia się w lesie, krótkiego wypadu na pobliski poligon. Istotne jest, że motocykl musi mieć homologacje - wiadomo, mam prawko chce legalnie sobie pojeździć. Dodam jeszcze, że mam 16 lat, mój wzrost to około 175 cm a waga ok. 65 kg.

Zainteresowała mnie Yamaha DT 125 - z tego co wyczytałem na forum ten sprzęt spełni wszystkie moje wymagania.

Jednak jest jedno ALE... Mój budżet to około 5000-6000 zł... wszystkie DT w tej cenie to maszyny z rocznika 98-2002 i tutaj rodzi się pytanie.. Czy taka yamaszka nie będzie za bardzo zużyta?

Może warto zainteresować się czymś innym? A może poprostu pakować do mojego rieju cylinder 80cc i latać?
krzychna33
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/12/2014, 20:14


Postprzez FunEnduro » 9/1/2016, 01:41

Za 6 tysięcy to kupisz dt w super stanie. To nie jest motocykl wyczynowy więc spokojnie z tych roczników możesz kupować. Ten pomysł z cylindrem niezbyt dobry bo niewiele ci to da. DT będzie zdecydowanie mocniejsza. Ja miałem dt 80 z 97r i była jak nówka.
FunEnduro
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6/11/2015, 22:22


Postprzez henio12323 » 9/1/2016, 10:58

jeżeli nie yamaha to co innego ? to są praktycznie najtansze motocykle. jak cie nie stac na nic lepsego - to kup to na co cie stać. DTtka to dobry wybór za 6 tysiecy kupisz cos co bedzie jeździło w miare sensownie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê