Zobacz wątek - Er6n - a wzrost..
NAS Analytics TAG

Er6n - a wzrost..

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Er6n - a wzrost..

Postprzez charleselo » 6/1/2016, 19:18

Witam wszystkich użytkowników!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum od czasu kiedy zacząłem przymierzać się do kupna pierwszego motocykla.
Prawko zdałem 3 lata temu, jednak nie posiadałem od tego czasu własnego moto.. raczej jezdzilem cudzymi, głownie 250cc..

Z racji, że badam sytuacje dotyczącą polecanych 600cc na pierwsze motocykle, wpadł mi w oko Kawasaki Er6n, bardzo ładny naked, jednak czytałem sporo, że jest on dosyć mały gabarytowo.

Mam 25 lat, 191 cm wzrostu i waga 94kg.
Czy ten motocykl nie jest za mały rozmiarowo???

Rozważałem również, SV650n - jednak wydaje mi się, że są one podobne pod względem wielkośći/ Czy ktoś sprawdzał te motocykle przy podobnym wzroście?
charleselo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/1/2016, 19:13


Postprzez Zimny72 » 6/1/2016, 19:57

Tutaj masz znaną i lubianą na forum stronę www, na której możesz wirtualnie przymierzyć się gabarytowo do dowolnego motocykla: http://cycle-ergo.com/ (otwórz link)

Od siebie dodam, że to jak "wyglądasz" na motocyklu jest drugorzędne. Istotnym jak się na nim mieścisz, jak się czujesz i jaką kontrolę sprawujesz nad sprzętem. Dlatego bez przymierzenia się w realu tego nie stwierdzisz. Na szczęście sprzęt jest w produkcji i każdy salon powinien mieć testówkę.

Doradziłbym, żebyś nie przejmował się opiniami kolegów. Mnie też odradzano V7-kę - że za mała, że za słaba, że damski motocykl. I co z tego, jak jest to motocykl na którym czuję się najlepiej i który jest najlepiej dopasowany do moich potrzeb, że nie wspomnę o tym, że mi się zwyczajnie podoba. A jeździłem innymi sprzętami - większymi, mocniejszymi - i jakoś pozostałem przy V7-ce.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez charleselo » 6/1/2016, 20:07

W takim razie myśle, że najrozsądniej będzie po prostu zrobić przymiarkę na żywo. Faktycznie ciężko stwierdzić czy będzie pasował patrząc tylko na dane na papierze.
Bardzo możliwe, że przed nadejściem wiosny pojawią się jeszcze jakieś alternatywy.
charleselo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/1/2016, 19:13

Postprzez Movi » 7/1/2016, 10:36

Siedzisko na 78,5 cm dla 190 cm gościa to zdecydowanie za mało. Chociaż znam jednego który ma chyba jeszcze z dobre 5 cm więcej i latał er6.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez SlowMotion » 7/1/2016, 16:33

Ja znam dwie osoby o podobnym wzroście, które śmigały na er6 (f i n) i dać się da, spokojnie zrobisz na nim nawet dłuższe trasy, jednak umówmy się, nie jest to motocykl skrojony pod kierowcę o takich gabarytach więc wiele innych motocykli byłoby dla Ciebie po prostu wygodniejsze.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na gr