Zobacz wÄ…tek - Pomoc przy zakupie Enduro
NAS Analytics TAG

Pomoc przy zakupie Enduro

Enduro, Cross
_________

Pomoc przy zakupie Enduro

Postprzez Pepin » 28/12/2015, 13:03

Witam
Chciał bym zaczerpnąć informacji na temat motocykla enduro.
Może na początek podam informacje:
Wzrost: 170
Waga: 95
Wieki: 25
Kwota do przeznaczanie za zakup sprzętu 10 000 -11 000 PLN z czego 8 000 chciał bym przeznaczyć na zakup Enduro a 2 500 na ubranie, kask, ochraniaczem, oczywiście mam tu na myśli zakupienie nowego kasku z tej dolnej półki w granicach 500 zł resztę sprzętu chciał bym chciał kupić używanego.
Chciał bym uzyskać informacje co mógł bym wyrwać za taka kasę zastanawiałem się nad KTM exc 125 z tego co przeglądałem aukcje są do wyrwania takie modele w kwocie 8000 - 8500 zł ale zastanawia mnie czy to nie będzie złom do którego będę musiał tylko wkładać kase bo wszystko będzie się psuło.
Chciał bym polatać po lasach, polanach itp. Chciał bym jeszcze uzyskać informacje czy np. jakaś Yamaha yz 250 też by się nadała ma taki tern . I czy na początek dał bym rade ją ogarnąć gdyż jestem amatorem w tej dziedzinie proszę jeszcze o informacje o innych modelach enduro które były by warte uwagi i mieściły by się w kwocie która mam przeznaczona na zakup.
Pepin
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/12/2015, 12:33
Lokalizacja: Skoczów


Postprzez Boshi » 28/12/2015, 22:04

Czemu nie czytasz opisu działów? jak byk masz offroda na dole. Przenoszę.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21


Postprzez henio12323 » 29/12/2015, 00:04

croissówki zwłaszcza 250 sie do tego nie nadają

exc 125 przy twojej wadze moze miec troche problemu, proponuje na początek exc 200. troszke mocniejsze od 125tki, moze troche ciezej kupic ale da sie spokojnie, teraz stoi na pewno na necie za akurat 9 tysiecy do oddania 200tka 2007 rok. generalnie też taki motocykl igłą nie bedzie, pytanie czy jest bardziej czy mniej dobity - róznie sie moze trafic i cena zakupu to nie do konca wyznacznik, bo spokojnie mozna kupic motocykl dosyc dobrze przeserwsowany w tej kasie.

to jest tez wyczynówka, wiec utrzymanie sporo kosztuje, ale tez takie moto najlepiej sie sprawdza w ciezkim terenie. chyba że wolisz spokojniej popyrkać i wydac mniej kasy na utrzymanie to opcją moze byc jakies soft enduro np suzuki drz 400.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Pepin » 29/12/2015, 13:29

Bardziej bym był za zakupem jednak jakiegoś KTM i może właśnie zdecyduję się na tego exc 200 tak jak pisałeś skoro 125 mógł by być nie odpowiedni do mojej wagi. W sumie zawsze mogę się wstrzymać na miesiąc z zakupem do zbierać jeszcze z 1000 czy 1500 i kupić coś za 10 000 chodź wiadomo że chciał bym jak najszybciej i w miarę za najlepszą cenę. Mam jeszcze parę pytań odnośnie zakupu.
Jeśli bym zdecydował się na tego exc 200 to czy przy wzroście 170 cm dostanę bez problemu do gleby czy tylko końcami palców i czy osobą mniejszym się trudniej jeździ ?
Czytałem też że trochę PLN pochłania remont takiego motocykla i mam takie pytanie +- ile by mnie to kosztowało czy zamknął bym się w 1500-2000 rocznie czy raczej więcej mnie to będzie kosztowało i czy te 2000 to sama mechanika i części zamienne z nią związane czy np. w tą kwotę wlicza się jeszcze np. zakup jakiejś nowej opony itp.

Czy naprawę motocykla da się ogarnąć samemu lub z pomocą jakiegoś nie wiem kolegi mechanika czy jest jednak wymagany do tego profesjonalny Serwis

Dzięki za informacje
Pepin
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/12/2015, 12:33
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez henio12323 » 29/12/2015, 13:34

tylko palcami, ja mam 180 cm i nie zawsze całąnogą dotykam. nie bedziesz miał na pewno ułatwionego zadania. tez z tą wagą musisz sie liczyc zeby sensownie polatac musisz wsadzic twardsze spręzyny bo fabryczne nie dadzą rady. i na początku to jak siądziesz to moto bedzie tak siadało że w sumie spokojnie nogami dostaniesz :D potem to tylk techniką sie nadrabia wzrost. trudniej sie na pewno nauczyc

róznie zalezy co kupisz. jak moto dobite to sam cylinder moze nowy kosztowac 2500 zł... a gdzie zawieszenie i reszta silnika. ciezko mówic o kosztach. tez zalezy jak czesto i mocno eksploatuje sie pojazd. wiekszosc rzeczy mozna zrobic samemu o ile ma sie pojęcie - to wszystko wbrew pozorom jest dosyc delikatne i w wyczynówkach kazdy mikrometr ma znaczenie, jaka ssrube źle dokręcisz - nic nie wybuchnie od razu ale po 10 0godzinach moze miec konsekwencje takie że bedzie do wymiany duzo więcej. niektóre rzeczy wiadomo tylko serwis np nabijanie gazem czy odpowietrzanie zawieszenia. czy przebijanie korbowodu jak nie masz narzędzi specjalistycznych. ale np wymiana tłoka jest spokojnie do wykonania samemu.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Pepin » 29/12/2015, 19:21

Faktycznie jak sprawdziłem sobie ile nowe części to takiego exc kosztują to się trochę przeraziłem a za 8000 czy 10000 PLN wiadomo że będzie maszyna już trochę wymęczona pewnie za coś w miarę sensownego i zadbanego było by trzeba wyłożyć z 16 tys .
Czyli KTM exc są najdroższe w utrzymaniu ? Ale chyba najlepsze każdy na tym jeździ i kogo bym nie zapytał to poleca właśnie exc .
Pepin
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/12/2015, 12:33
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez henio12323 » 30/12/2015, 10:20

niee, za maszyne nie wymęczoną trzeba dac z 25 tysiecy. ( no 125tki troche tansze są)

no są najdrozsze ale daja najwiecej mozliwosci - to wyczynowe motocykle sportowe. najwyzsza półka. zawodnik kupuje taka masyzne i praktycznie moze jechac na kazde zawody. oczywiscie zawodnik czesto 1 rzecz to dopasowuje zawieszenie pod siebie, i ewentualnie stroi silnik pod swoje wymagania - reszta fabryczna jest zwykle
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê