Zobacz wÄ…tek - Pierwszy Cross/Enduro ? Pomocy :)
NAS Analytics TAG

Pierwszy Cross/Enduro ? Pomocy :)

Enduro, Cross
_________

Pierwszy Cross/Enduro ? Pomocy :)

Postprzez damian5566 » 19/12/2015, 22:05

Witam :) Mam problem z wybraniem crossa/enduro na początek :) Jezdziłem prędzej crossem kawasaki kx125, yamaha yz125 i quadem yfz 450 :) troszke przejezdziłem i widocznie zaraziłem się pasją od innych i postanowiłem że kupie coś na nowy sezon :) Do wydania mam 7.500tyś na samo moto :) Znajomi mówili że crossy szybciej się zużywają niż enduro czy to do końca prawda ? Mam na oku kx125 yz125 a z enduro dr350 lub drz400. Co polecicie mi jeszcze ? I co możecie powiedzieć o tych moto co wymieniłem ? Mieszkam za granicą a moto było by w Polsce do Polski przyjeżdzam 4-5 razy do roku także chyba full cross nie zdążył by się tak szybko zużyć ? Pomóżcie bo mam naprawdę duży dylemat pomiędzy cross a enduro : )
damian5566
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/12/2015, 03:01


Postprzez henio12323 » 20/12/2015, 21:11

tak, crossówki wymagaja wiecej zabiegów i remontów niz enduro. kazde moto ci polecamy :)

musisz sobie wybrać gdzie i jak chcesz jeździc, czy crossówka 125, czy hard enduro powiedzmy tez 125 ( ktm exc np ) czy soft enduro jakas DRZ kazdy to super motocykl ale kazdy stworzony do czegos innegoi

crossówka generalnie tylko na tor, po lesie polatać to bez sensu, jest wolna niewygodna ma słabe zawieszenie itp

tutaj sie 10X lepiej spisze hard enduro - ktm exc, husqvarna WR itp

z kolei jak nie chcesz sie scigac, a chcesz wygodnie poleciec sobie w trase lasem nawet dalszą, to moto typu DRZ 400 bedzie idealne, mało pali, duzy moment obrotowy wysoka prędkosc przeltoowa, komfortowa pozycja za kierownicą, wygodny zawias itp.

oczywiscie mozna tymi 3 typami sie mieszać, w sensie od czasu do czasu crossówką w lesie mozna sie przejechać, a suzuki DRZ 400 mozna wjechac na tor crossowy i sobie popyrkać też. tylko trzeba docelowo wybrać gdzie chcesz latać i dobrać pod to typ motocykla.... potem dopiero ze względu na umiejetnoscii teren mozna dorbać pojemnosc
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez marketing2015 » 21/12/2015, 15:04

Zgadzam się w kwestii Enduro(polecam), crossówki to więcej zabawy, ale oczywiście to moje sukiektywne zdanie,
nie chce nikogo obrazic tym postem :) pozdrowionka !
marketing2015
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/12/2015, 15:26
Lokalizacja: Mikołów



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê