Zobacz wÄ…tek - 250 cc jako pierwsza maszyna
NAS Analytics TAG

250 cc jako pierwsza maszyna

Enduro, Cross
_________

250 cc jako pierwsza maszyna

Postprzez chamskipro » 20/11/2015, 13:50

Elo, dotychczas nie miałem żadnej maszyny, na wiosnę zamierzam kupić od kumpla maszynę, dokładnie jest to Honda crf 250 za jakieś 2.500 - 2.800 zł. Maszyna jest w dobrym stanie, a cena niska, bo po pierwsze po znajomości, po drugie zależy mu na szybkiej sprzedaży, przesiada się na coś większego. Dobra, ale przejdźmy do konkretniejszych rzeczy:

Nigdy wcześniej nie miałem żadnej maszyny, nie mam także doświadczenia w jeździe. Jeździłem WSK 125, quadem 450 i skuterkami. Ogarniam na czym polega zmiana biegów i teoretycznie ogarniam obchodzenie się ze sprzęgłem (wiedza z jazdy samochodem). Jedni mówią, że trudno mi będzie ogarnąć, drudzy mówią, że poradzę sobie. Pewnie przydałoby się kilka informacji o mnie, wiec już mówię:

*Mam 17 lat
*Ważę 90 kg
* Mam 180 cm wzrostu.

To dość niecodzienny temat na forum, bo wiele osób zaczyna przygodę z crossami od 125 cc a dopiero potem przesiadają się na 250cc, 450cc itd więc co o tym myślicie?

Poradzę sobie z tą maszyną? (nie ogarniam czy to jest 4T czy 2T, więc nie pytajcie, ale słyszałem, że 2T to potwór.) Z początku miałem kupować DT 125 (yamaha) bo chodzą tak po 3 koła, ale pomyślałem, że nie chcę kupować kota w worku, wolę zobaczyć maszynę, ogarnąć stan, przejechać się i kupić od zaufanej osoby, która nie zrobi mnie w Ch*ja no i taka się znalazła, więc zależy mi na kupnie tego motoru od tej osoby.
Dodam jeszcze, że zamierzam wozić się po polach, ścieżkach, podjazdach, błocie i tego typu rzeczach.

Liczę na to, że powiecie mi czy dam sobie rady, a jeśli nie - co mi będzie sprawiać trudność w jeździe tą maszyną, na co mam uważać, jak nie jeździć, czego nie robić itp.
chamskipro
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/11/2015, 13:34


Postprzez Zioox » 20/11/2015, 14:11

Myśle, że jak masz rozum to ogarniesz, ale z drugiej strony kto ma rozum i wierzy w sprawną crf 250 za 2,5-2,8k ? (wiadomo jestes nowicjuszem wiec mozna wybaczyc, ale zobacz na same ceny na olx.) Moim zdaniem nie ma opcji ze ta maszyna jest sprawna. Kolega chce cie w ch*ja zrobic. Kupisz i bedziesz musial wydawać tysiące na remont... Co do ogarniecia samej maszyny to ja majac 16 lat, 63kg, 175 wzrostu jezdzilem z latwoscia ale jesli chodzi o podjazdy czy cos do przeskoczenia to ciezko, a nawet bardzo tym bardziej ze bedzie to pierwsze moto. Radze ci kupic dt (również dlatego, że chcesz jezdzic po polach, sciezkach ; full cross sie do tego nie nadaje) Takie moje zdanie, ale poczekaj na innych moze ktos powie ci cos innego(?)
Zioox
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 27/11/2014, 20:43


Postprzez henio12323 » 20/11/2015, 15:26

czemu niecodzienny ? takich tematów jest multum

250tka i 125 tka w 2T mają tyle samo mocy, wiec w zasadzie obojętne co kupisz.
słabszych motocykli nie ma - chyba że dla młodszych osób 85tki 150tki itp.

to czy dasz sobie rade - to pytanie do Ciebie, niektórym dasz idealnie dobrane moto a i tak sobie nie poradzą.... wiec tutaj reguły nie ma. na pewno to nie jest jakaś maszyna za mocna czy kiepska do nauki.

akurat ona jest stworzona na tor - wiec ganianie po sciezkach jest takim o średnim pomysłem.

co do obsługi i tego czego nie robic - po zakupie zaopatrz sie w ksiązke serwisową ( google.pl ) i staraj sie nią sugerować. co do jazdy - ogarnij kogos i jeździj z kims kto ogarnia, tutaj na forum nikt ci nie bedzie tego wypisywał bo sie nawet tego nie da "opisać"


co do ceny 2500 to groszowa sprawa za takie moto, upewnij sie ze wszystko jest okej, bo jak ma silnik byc niedługo do remontu to musisz sie liczyc że remont silnika to nawet kilka tysięcy
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê