Zobacz wÄ…tek - Nowy motocykl A2 Cb500f czy Duke 390
NAS Analytics TAG

Nowy motocykl A2 Cb500f czy Duke 390

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Nowy motocykl A2 Cb500f czy Duke 390

Postprzez Klawy94 » 24/10/2015, 17:18

Cześć, z końcem grudnia będę miał 20tyś na motocykl +/- 2tysiące. Chcę kupić nowy motocykl na a2 i zastanawiam się nad dwoma modelami, honda cb500f lub ktm duke 390.
Który będzie bardziej przyjazny nowemu motocykliście ? Kupno takiego motocykla w moim przypadku będzie wiązać się z jeżdżeniem nim ok 3-4lat.
Będę go eksploatował głównie po mieście, lecz w trasę też chciałbym pojechać.
I drugie pytanie, czy z dostępnych akcesoriów w hondzie warto coś kupować ? Wiem jest to subiektywne pytanie, jednak nie wiem czy sens mają np. tank pady.

ProszÄ™ o pomoc.
Klawy94
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25/3/2015, 07:43
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Ajss » 24/10/2015, 17:44

Zdala od KTM, moje KTM'y częściej stały rozebrane niż na nich jezdziłem. Bierz Honde, serwisują ją tak jak zaleca producent a przeżyje ciebie. :p
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38


Postprzez lagiboy » 25/10/2015, 10:41

tak z ciekawości podpowiem że mógłbyś jeśli chciałbyś to na kilka lat to ja rozważałbym model CB500X dlatego że ma już chociażby małą szybkę i prawdopodobnie będzie do niego więcej akcesoriów. F to typowy mieszczuch X pojedzie troszkę dalej a i w mieście spokojnie sobie da rade tak jak F. ale widzę że na F jest w tym momencie promocyjna cena, dodają kufer i 2000zł w dół.

Tank Pady... masz na myśli naklejki na bak? kwestia gustu, warto według mnie przykleić je w miejscach gdzie dotykasz baku aby go nie zarysować, ja mam.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez suhy-19 » 25/10/2015, 11:05

Ajss napisał(a):Zdala od KTM, moje KTM'y częściej stały rozebrane niż na nich jezdziłem. Bierz Honde, serwisują ją tak jak zaleca producent a przeżyje ciebie. :p

moze to nie wina moto tylko kierowcy :lol: mam znajomych co lataja na ktm i żaden nie narzeka i tez nie widze zeby staly porozkręcane
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez andy7 » 25/10/2015, 13:59

Na pewno Honda bedzie mniej problemowa ni KTM.

Niemniej ja bralbym KTM'a mysle, ze bedzie dawal wiecej frajdy z jazdy niz CB500.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 25/10/2015, 18:38

najlepiej pojechać i do hondy i do ktma, usiąść sobie, pomacać, pojeździć w grudniu nie pojeździsz ale teraz może jeszcze dać radę, nie jest tak źle z pogodą.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Ajss » 25/10/2015, 18:49

suhy-19 napisał(a):
Ajss napisał(a):Zdala od KTM, moje KTM'y częściej stały rozebrane niż na nich jezdziłem. Bierz Honde, serwisują ją tak jak zaleca producent a przeżyje ciebie. :p

moze to nie wina moto tylko kierowcy :lol: mam znajomych co lataja na ktm i żaden nie narzeka i tez nie widze zeby staly porozkręcane


Nie, koledze ostatnio SD990 też padł... gówniana jakość po 2008 jest i tyle.

andy7 napisał(a):Na pewno Honda bedzie mniej problemowa ni KTM.

Niemniej ja bralbym KTM'a mysle, ze bedzie dawal wiecej frajdy z jazdy niz CB500.

:wink:

Honda jest z reguły nudna, ale nie zawodna i tania w utrzymaniu. KTM? Głupia pompa hamulcowa 400zł :lol: już nie wspominając o tym że w nowych modelach KTM nie ma możliwości odbudowy/renowacji. A jeszcze KTM w Indii są składane, jak chce to niech kupuje... ja już nie kupię KTM'a.

Zanim kupisz poczytaj na forum KTM, nie powiem bo KTM daje frajdę jak chodzi. w Modelach 125, 200 i 390 często lubi padać alternator a to koszt nie mały. Ja na twoim miejscu bym pojechał zobaczyć MT-07 jeśli cena to będzie problem, bardzo fajne moto, zastępca XJ6-N.
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez Croowab » 25/10/2015, 18:53

MOże zamiast ktm-a ducata kupic ? :)
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Ajss » 25/10/2015, 19:07

Obrazek (otwórz link)

Miał cały plecak turystyczny z narzędziami, dlaczego rozebrany motocykl i bez stópki? Bo jak coś się sypnie powiedział że tylko przeszkadzają... lol
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez andy7 » 25/10/2015, 20:39

Ajss napisał(a):
Nie, koledze ostatnio SD990 też padł... gówniana jakość po 2008 jest i tyle.

Honda jest z reguły nudna, ale nie zawodna i tania w utrzymaniu.

KTM? Głupia pompa hamulcowa 400zł :lol: już nie wspominając o tym że w nowych modelach KTM nie ma możliwości odbudowy/renowacji.

... ja już nie kupię KTM'a.


Ajss, wszystko pada bez wzgledu na sprzet, w jednych mniej, w innych wiecej. U mnie ostatnio popekal Reflektor. W ASO znajomy majster powiedzial, ze pierwszy porzypadek w okresie 10 lat i co na to powiesz ?

Calkowicie zgodze sie z tym, ze CB 500 bezdie bezproblemowa.

Mialem kilka sprzetowm, ale pompa hamulcowa mi jeszcze nie poszla. Znaczy poszla, wlasnie w KTM'ie ( przedni hamulec ) ale poszla na moje wlasne zyczenie. Nalalem zbyt duzo plynu hamulcowego i zbyt mocno nacisnalem hamulec - no i szkielko wyskoczylo :mrgreen: Tyle, ze cala pompa to koszt ca. 350,- € Na szczescie KTM przyslal mi nowe szkielko i pompa dziala.

Przy koszcie 400 zl to sie zapytam, co chcesz naprawiac ? Co regenerowac ? Wyniesie drozej niz nowe !

Miales po prostu pecha i tyle.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Ajss » 25/10/2015, 21:49

Jeszcze alternator z instalacją poszedł z dymem, w EXC'eku poszedł mi regulator... Coś za dużo tych przypadków w tak krótkim okresie czasu, potem kolega pisze że z SD990 ma problemy. Tydzień później jego ojciec swojego SD1290 na gwarancję oddał bo też moto się dziwnie zachowywał.

Jak ktoś chcę to mam filmik który na PW mogę wysłać jak SD990 wariował, lewe obroty łapał. 400zł mi policzyli za pompę, mi się udało za 120zł kupić od kolegi bez klamki który swojego duke'a skasował. Mu nic się nie stało.

Jakość wykonania KTM'a też jest słaba, ogólnie nie wiem za co oni taką premię biorą... Ja tam przy Japońcach ostaje, tak samo samochody jeszcze ewentualnie koreańskie mogą być. Z motocyklami nie wiem jak to jest i czy są jakieś koreańskie?

P.s. Zestaw do regeneracji pompy kosztował 115zł
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez Żółty » 6/11/2015, 16:33

Zacząłem mieć podobny dylemat.
-Honda CB500F na pewno ładny motocykl jednak jego moc... Jest też cięższy od duka o 40kg dlatego obawiam się że motocykl nie podoła takim atrakcją jak wheelie czy rolling burnout. Raz gdy jechałem tą hondą miała problemy dławiła się na 2'ujce przy mniejszych prędkościach po czym musiałem zejść do jedynki aby motocykl normalnie funkcjonował. Najlepszym co oferuje Honda to tak jak piszą koledzy jest to niezawodność i wysoka jakość wykonania, a także większy zbiornik paliwa od duka no i fajnie się prowadzi.

-Duke390 ładnie wygląda to pomarańczowe obramowanie ma to coś jednak szerokość opon i dźwięk jaki wydaje można porównać ze skuterem. Dużo ludzi ma też problemy techniczne, a także narzekają na słabą jakość zaczynając od felg kończąc na silniku i drogich częściach, największym + KTM'a jest to że jest zwinny, lekki i nie brakuje mu mocy.

Sam rozważam zakup jednego z tych motocykli i prawdopodobnie ostanę przy hondzie, mimo że KTM mi sie bardziej podoba i bardziej mnie do niego ciągnie, czasami muszę dojeżdżać do pracy nawet 60km w jedną stronę więc nie mogę sobie pozwolić na częste awarie, no i chce go użytkować przez kilka lat bez większych strat.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Żółty
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23/11/2014, 22:21

Postprzez ChaoticBiker » 8/11/2015, 01:45

rolling burnout i wheelie to da sie i na SHL 175ccm z 1965 roku ;) Wystarczy para znudzonych guvniarzy i odrobina fantazji (i opony tym samym wieku co motocykl hiehie).
Serio no jak moze nie podolac Wheelie jak na youtube sa filmy jak kolesie HD czy nawet Goldwingi na gume stawiaja....

Ale ta serio.
Ja bym bral Honde.

A nie przepraszam, juz wzialem.

Ale wzialbym jeszcze raz.
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh

Postprzez Ajss » 9/11/2015, 00:45

KTM jeszcze ma bardzo ch**** kanapę która się zapada szybko, ja ci nie daję przykładu tylko mojego KTM'a duke. Bo ogólnie znałem 5 użytkowników Duke'a, 3x 125tki i 2x 390tki. Różnica tylko w mocy była, jakość wykonania tak samo felerna, o hondę jak będziesz dbał to ciebie przeżyje... Mój był najstarszy, ale ja najwięcej nie wydałem na naprawy bo koledze silnik się zatarł, tłok się posypał. KTM'y właśnie mają tą magię przyciągają statystkami i wyglądem a tak na prawdę to gówno składane w Indiach.

Żółty jeszcze masz, Kawasaki Z300, MT03 nowa wychodzi niedługo w 2016 i jeszcze jakieś moto naked na A2 wyszło ale nie pamiętam już. Jak mi się przypomni to edyta walnę.

Edit

Mi się udało z KTM'em bo kupiłem za 10k zł a sprzedałem za 12.5k więc kasa wsadzona się zwróciła i na zgrzewkę Heinekena+czipsy sweet chilly starczyło. :lol:
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez Żółty » 9/11/2015, 14:52

Ajss napisał(a):KTM jeszcze ma bardzo ch**** kanapę która się zapada szybko, ja ci nie daję przykładu tylko mojego KTM'a duke. Bo ogólnie znałem 5 użytkowników Duke'a, 3x 125tki i 2x 390tki. Różnica tylko w mocy była, jakość wykonania tak samo felerna, o hondę jak będziesz dbał to ciebie przeżyje... Mój był najstarszy, ale ja najwięcej nie wydałem na naprawy bo koledze silnik się zatarł, tłok się posypał. KTM'y właśnie mają tą magię przyciągają statystkami i wyglądem a tak na prawdę to g.... składane w Indiach.

Żółty jeszcze masz, Kawasaki Z300, MT03 nowa wychodzi niedługo w 2016 i jeszcze jakieś moto naked na A2 wyszło ale nie pamiętam już. Jak mi się przypomni to edyta walnę.

Edit

Mi się udało z KTM'em bo kupiłem za 10k zł a sprzedałem za 12.5k więc kasa wsadzona się zwróciła i na zgrzewkę Heinekena+czipsy sweet chilly starczyło. :lol:


Myślałem nad kawasaki Z300, ma ciekawe osiągi jednak nie wiem jak z jakością, dodatkowo jest tańszy od hondy o 300 euro i trochę lżejszy, nie widziałem tego motocykla w realu jednak na filmikach wygląda jak 125tka i te cieniutkie oponki. Potrzebuje stabilnego motocykla którym będę jeździł praktycznie codziennie do i z pracy, tak więc kawasaki zapewni mi taka niezawodność jak honda?
Avatar użytkownika
Żółty
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23/11/2014, 22:21

Postprzez Ajss » 9/11/2015, 15:25

Ja powiem tak, Ninja 300 i Z300 to są dokładnie te same motocykle. Tylko tyle że jeden to naked a drugi to ala-sport. Te moto bazowano na Ninjy 250 która była/jest bardzo niezawodnym moto, mój kolega ma na weekend Triumpha a do pracy dojezdza Ninja 250, w Londynie jest przekichane z korkami... On tam ma bodajże 30k mil zrobione, poza normalnym serwisowaniem nie miał jeszcze problemu a zanim kupił triumpha był tym moto w Szkocji, i trochę Anglii zwiedził też.

Co do Yamahy R3 to jak usiadłem na nią to całe moto skrzeczało, kanapa nie wygodna... na dodatek małe to moto było strasznie. Z jednej strony to dobrze, bo w końcu kobiety mają w czym wybierać bez pieprzenia się w przerabianie dodatkowe.

Co do Hond, to ja jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem gdy moto zawiodło... a widziałem ostro przeorane motocykle. Jak chcesz mieć pewność co do niezawodności to ja bym się nie pchał w nowości tylko kupił coś co już jest na rynku od jakiegoś czasu.

Edit

Ja teraz pod koniec zimy będę szukał XJ6-N, te mniejsze motocykle jakościowo się chowają do większych... taka prawda. Ale też więcej kosztują, tylko że ja szukam używki. Jak masz kasę to może na MT-07 się skusisz? Nie wiem jak w Polsce, ale w UK blokują za darmo.
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez Żółty » 9/11/2015, 16:10

Ajss napisał(a):Ja powiem tak, Ninja 300 i Z300 to są dokładnie te same motocykle. Tylko tyle że jeden to naked a drugi to ala-sport. Te moto bazowano na Ninjy 250 która była/jest bardzo niezawodnym moto, mój kolega ma na weekend Triumpha a do pracy dojezdza Ninja 250, w Londynie jest przekichane z korkami... On tam ma bodajże 30k mil zrobione, poza normalnym serwisowaniem nie miał jeszcze problemu a zanim kupił triumpha był tym moto w Szkocji, i trochę Anglii zwiedził też.

Co do Yamahy R3 to jak usiadłem na nią to całe moto skrzeczało, kanapa nie wygodna... na dodatek małe to moto było strasznie. Z jednej strony to dobrze, bo w końcu kobiety mają w czym wybierać bez pieprzenia się w przerabianie dodatkowe.

Co do Hond, to ja jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem gdy moto zawiodło... a widziałem ostro przeorane motocykle. Jak chcesz mieć pewność co do niezawodności to ja bym się nie pchał w nowości tylko kupił coś co już jest na rynku od jakiegoś czasu.

Edit

Ja teraz pod koniec zimy będę szukał XJ6-N, te mniejsze motocykle jakościowo się chowają do większych... taka prawda. Ale też więcej kosztują, tylko że ja szukam używki. Jak masz kasę to może na MT-07 się skusisz? Nie wiem jak w Polsce, ale w UK blokują za darmo.


Niestety nie wystarczy funduszy na MT-07, u mnie tez już w salonie stoją zduszone na A2.
Prawdopodobnie zostanę przy hondzie cb500f i może zaczekam też na nowy model 2016 który wizualnie prezentuje się o wiele lepiej http://www.visordown.com/motorcycle-new ... 28420.html w aktualnej wersji strasznie odrzuca mnie jej dupa w nowym modelu prezentuje się zajebiście, mam nadzieje że cena też za bardzo nie ulegnie zmianie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Żółty
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23/11/2014, 22:21

Postprzez Ajss » 9/11/2015, 18:00

Nie wiem, ja za ciebie nie zadecyduje. Ale fajerwerków po Hondzie się nie spodziewaj, zwłaszcza po nowszych modelach. Ale ty i tak kupujesz motocykl do transportu, więc taka Honda będzie w sam raz do takiej spokojnej jazdy z punktu A do B.
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez Żółty » 12/11/2015, 18:49

Ajss napisał(a):Nie wiem, ja za ciebie nie zadecyduje. Ale fajerwerków po Hondzie się nie spodziewaj, zwłaszcza po nowszych modelach. Ale ty i tak kupujesz motocykl do transportu, więc taka Honda będzie w sam raz do takiej spokojnej jazdy z punktu A do B.


To że kupuje motocykl aby dojechać do pracy nie znaczy że po już nie będę go używał :P
Wracając do MT-03 nowa wersja prawdopodobnie nie przebije starej może jedynie wizualnie ale już widać że wydech i opony prezentują się gorzej niż w poprzedniku. Co do starszej MT-03 to motocykl fajnie się prezentuje a zwłaszcza wydechy które nie tylko fajnie wyglądają, no i z tego co widać to nie brakuje mu mocy, dziś widziałem ogłoszenie właśnie tej yamahy
rocznik 2013, przebieg 12 000 KM za 3,800€.
Jestem ciekawy jak wygląda sytuacja z awaryjnością i stabilnością techniczną tego motocykla.
Avatar użytkownika
Żółty
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23/11/2014, 22:21

Postprzez Ajss » 12/11/2015, 20:35

Ja ci powiem że aktualnie tez jestem przed zakupem moto na A2, trochę się naczytałem i naszukałem. Większość czasu kompromisy były przy wyborze, już nie mówiąc o tym że te moto tanie nie były bo za te same pieniądze mogę kupić moje wymarzone moto (realistyczne). Dlatego te prawa co do 94bhp są akurat głupie, sporo moto odpada przez ten przepis do wyboru... Mi te 47 wystarczy na ulicy, za te przepisy można jedynie dziękować debilą którzy na pierwsze moto kupowali litrowe sporty po czym w przeciągu kilku dni-tygodnii je kasowali.

Ile masz wzrostu? MT-03 małe jest, bynajmniej przy 187cm wzrostu to małe się wydaje. Design znowuż zależy od gustu, w moim przypadku te moto nie przemawia do mnie. Choć nie powiem bo design ciekawy...
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Następna strona


Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê