Zobacz wątek - kominiarka + rękawice na chłodne dni
NAS Analytics TAG

kominiarka + rękawice na chłodne dni

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

kominiarka + rękawice na chłodne dni

Postprzez princessa » 4/11/2015, 15:11

Witajcie z racji tego że już nie jest za ciepło i w moich rękawicach bardzo szybko marzną mi czubki palców szukam jakiegoś rozwiązania czy kupić rękawice czy np. rękawiczki termiczne OXFORD ChillOut żeby włożyć je do moich rękawic czy kupić typowo zimowe np. Rękawiczki motocyklowe zimowe MACNA DUNE no i kominiarka jeździłam do tej pory w zwykłej bawełnianej ale zimno w niej już, zastanawiam się również nad kominiarką Oxford ChillOut. Jeśli macie coś godnego polecenia byłaby wdzięczna za polecenie i poradę.
princessa
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8/6/2015, 16:28


Postprzez qubus333 » 4/11/2015, 21:46

Na głowę Outlast Redlina (2 warstwowy) cena ok 70zł.
Na szyje buff (jakis rowerowy) + chusta winddstoper (no name).
Przy temp +4st oraz jeździe 120km/h max jest dobrze.

Z rękawicami miałem też kłopot.
Wkładałem cienkie bawełniane pod zwykłe skórzane - słabo to dawało radę.
Ludzie polecali zimowe Tshula ale nie miałem gdzie zmierzyć.
Kupiłem Proanti 147, ot, 'zwykłe narciarskie rękawice', wzmocnione skórą tu i ówdzie. Z ochrony to jedynie ochraniacz kłykci i jakaś pianka w nadgarstku. Jest też pianka na wew stronie ddłoni do ochrony kości grochowatej. Ale nie wiem czy to jakaś udarochłonna czy taka zwykła.
Minusem jest to, że słabo 'oddychają' i po dłuższej jeździe dłoń jest nieco spocona i ciężko zdjąć rękawicę i włożyć ja ponownie. Ale coś za coś. Izolują zatem w obie strony :)
Także, rękawice d.. nie urywają ale jest ciepło. (przy temp +4st). Cena 150zł (Tschul na przecenie był za połowę).
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Postprzez princessa » 5/11/2015, 10:53

Wlasnie tez mam z tym problem wszystko musze zamawiac przez neta bo wyboru nie ma w skepach;\ a jednak wolalabym zobaczyc na zywo w niedziele ma byc ladna pogoda wiec chce jeszcze zrobic troche km. Ale ograniczaja mnie te rekawce bo po przejechaniu 30km w temp. Ponizej 10°C w moich rekawicach poprostu zamarzaja mi palce i koniec jazdy. A przeciez jeszcze da sie jezdzic tylko trzeba miec odpowiedni stroj. A tego mi brakuje rekawic i porzadnej kominiarki i tak jak mowisz wolalabym rekawice kupic typowo zimowe na moto zeby byla jakas ochrona tych dloni w razie co. Ale dzieki za odpowiedz.
princessa
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 8/6/2015, 16:28

Postprzez Wertyder » 5/11/2015, 21:28

Jeśli masz problem marznących rąk to bardzo pomaga sprawienie sobie podgrzewanych manetek.
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale

Postprzez Tristello » 7/11/2015, 14:45

A ja od siebie zaproponuję kominiarkę z WINDSTOPEREM. Ja jeżdżę w takiej i to się świetnie sprawdza.
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez setup » 8/11/2015, 19:06

Wertyder napisał(a):Jeśli masz problem marznących rąk to bardzo pomaga sprawienie sobie podgrzewanych manetek.


Rozwiązanie połowiczne bo i tak marznie przy złych rękawicach, zewnętrzna część dłoni w tym palców. Więc albo ciepła rękawica albo handbary.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Wertyder » 8/11/2015, 20:19

setup napisał(a):
Wertyder napisał(a):Jeśli masz problem marznących rąk to bardzo pomaga sprawienie sobie podgrzewanych manetek.


Rozwiązanie połowiczne bo i tak marznie przy złych rękawicach, zewnętrzna część dłoni w tym palców. Więc albo ciepła rękawica albo handbary.
No jasne, jak będziesz w klapkach to zmarzniesz w stopy ;)
Wertyder
Świeżak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 28/6/2015, 09:22
Lokalizacja: Podhale



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości




na górê