Zobacz wÄ…tek - Enduro / Cross dla nowicjusza. Zaczynam od zera
NAS Analytics TAG

Enduro / Cross dla nowicjusza. Zaczynam od zera

Enduro, Cross
_________

Enduro / Cross dla nowicjusza. Zaczynam od zera

Postprzez krzysiek.koziel » 5/11/2015, 23:03

Cześć, mam 14 lat i od pewnego czasu bardzo interesują mnie motocykle terenowe. Od kilku dni szukam w internecie odpowiedniego sprzętu i znalazłem to forum, ten temat. Ale przechodząc do rzeczy, po przeczytaniu informacji o prawach jazdy kategorii AM dowiedziałem się, że mogę jeździć na motocyklu o pojemności maks. 50cm3 oraz maksymalnej prędkości 45km/h. Znalazłem pare takich sprzętów jak np. Husqvarna wsm 50 i podobne, ale czy taki motor będzie dobry dla kogoś, kto nigdy nie usiadł na motorze? Właśnie dlatego wysyłam tą wiadomość. Dodam jeszcze, że mieszkam ok 12km od miasta, w którym przebywam codziennie ( szkoła ) i docieram tam tylko dzięki rodzicom, ale są sytuacje gdy jestem w domu i mam ogromną ochotę na spotkanie z kolegami, a rodzice nie mają czasu, aby mnie tam zawieść. I wtedy pomyślałem o motorze. Tak, wiem, że podróż do tego miasta na motorze ( maks. 45km/h ) była by o wiele dłuższa niż autem. Lecz moim zdaniem nie byłby to dla mnie wielki problem. Wybrałem akurat enduro bo interesują mnie te motory. Bardzo lubię oglądać filmiki, gdy ludzie nieziemsko bawią się na tym cudeńkach i aż im zazdroszczę. Dlatego proszę ekspertów o pomoc. Jaki motor, jaką ilością pieniędzy powinienem dysponować itp. Z góry dziękuję za wszystko pomocne odpowiedzi i pozdrawiam. Krzysiek
krzysiek.koziel
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/11/2015, 22:10
Lokalizacja: Cieszyn / okolice


Postprzez henio12323 » 6/11/2015, 18:23

tak te wszystkie 50tki to najsłabsze i najbardziej łatwe motocykle - nie znajdziesz nic łatwiejszego. ( no chyba ze skuter z samej konstruckji jest łatwiejszy w prowadzeniu ale nie jest wolniejszy. wiec jak nie na tym to na niczym innym ;P

no chyba ze jeszcze pocket bike ( takie mini motorki dla dzieci ;D )

45 km /h to jest "wymóg" nierealny, zabytkowy komarek wyciskał 60 km/h. standardowa markowa 50tka odblokowana leci około 80 km/h. nie znam zadnego motoroweru 50 ccm który jedzie MAX 45 km/h chyba ze uszkodzony :D

enduro spoko sprzęty, wg mnie najkepsze na początek, mocno uniwersalne, wjedziesz w polną droge, wjedziesz w asfalt itp. "scigacze" o tej samej pojemnosci maja ten sam silnik, czesto nawet ramy są te same, jedynie inne zawieszenie i wygląd.

najlepiej wziac cos w 2T. klasyka gatunku to yamaha dt 50. ale kazda marka praktycznie ma cos swojego, gilera rcr, derbi senda... itp itd
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości




na górê