Zobacz wÄ…tek - kask - blenda - filtr polaryzacyjny
NAS Analytics TAG

kask - blenda - filtr polaryzacyjny

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

kask - blenda - filtr polaryzacyjny

Postprzez ChevLucas » 3/11/2015, 13:43

Cześć, posiadam kask HJC IS-17, jednak blenda, która została w nim zastosowana nie posiada filtra polaryzacyjnego co skutkuje tym, że jest ona nieefektywna w słoneczne dni.
Dlatego chciałem zapytać, czy są jakieś akcesoryjne blendy polaryzacyjne albo czy można kupić folię polaryzacyjną (np. taką jak do ekranów LCD, ew. inną) i ją nakleić na standardową blendę?
ChevLucas
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 23/9/2013, 12:42


Postprzez Fugu » 3/11/2015, 14:58

Folie polaryzacyjna dostaniesz prawie wszedzie, wysylkowo n.p.:

www.ebay.com/itm/Polatechno-Polarizing- ... 1568785744

Jak nakleisz na standartowa blede, bedziesz mial problem, ze bedzie za ciemno. Potrzebujesz przezroczysta blende.

I nie zdziw sie, jak sie okaze, ze swiat bedzie sie swiecil w wszystkich kolorach teczy - https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotoelast ... 5%9B%C4%87
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez jasnoksieznik » 3/11/2015, 15:02

Niestety, ale blenda nie moze byc zbyt ciemna, bo by nie dostala homologacji - tak jak producent zabrania korzystania z blendy po zmroku.

HJC ma jeszcze szybki w kolorkach, albo przyciemniane. Tyle, ze na noc musialbys wozic ze soba zapasowa (stara).
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Fugu » 3/11/2015, 15:06

jasnoksieznik: Jesli wezmiesz oryginalna blende i przykleisz na nia filtr polaryzacyjny, to bedzie taka sama czy ciemniejsza?

Prawo dosc dokladnie okresla, na ile mozna przyciemnic szyby.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez ChevLucas » 3/11/2015, 15:36

Chodzi mi o takie rozwiązanie jak w okularach przeciwsłonecznych polaryzacyjnych. Jeździłem trochę z okularami na nosie, ale takie rozwiązanie ma kilka minusów, poza tym skoro jest już taki wynalazek jak blenda to fajnie jakby spełniała swoje zadanie. Nie chcę przyciemniać blendy, a jedynie sprawić by nie przepuszczała tak wiele promieni słonecznych i refleksów świetlnych.
ChevLucas
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 23/9/2013, 12:42

Postprzez Vasago » 3/11/2015, 22:35

HJC (przynajmniej w RPHA ST) ma strasznie jasną blendę. Najjaśniejszą jaką widziałem. Wg mnie spokojnie można ją przyciemnić. Zwłaszcza, że to blenda, a nie szyba samochodowa, ani nawet wizjer. Gdyby okazała się za ciemna, to ją sobie podniesie, a w domu odklei folię. Tylko pytanie czy folia się sprawdza na elemencie, który wsuwa i wysuwa się z kasku.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez Ajss » 4/11/2015, 02:38

Wracałem raz w nocy z Londynu w lustrzanym wizjerze, oczywiście szybka musiała być cały czas podniesiona bo było ciemno jak w d***e u m*rzyna. A nie myślałem że tak długo zostanę, więc jak kombinujesz coś z wizjerem zawsze mniej czysty przezroczysty w pokrowcu przy sobie bo nigdy nic nie wiadomo. W lato w słoneczne dni za to taki wizjer lustrzany to miód cud malina, słonce wali wprost na ciebie i cie nie oślepia. :)
Suzuki SV650N FI
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê