Zobacz wątek - Yamaha DT 50LC 17W 1995r - problem z kołami.
NAS Analytics TAG

Yamaha DT 50LC 17W 1995r - problem z kołami.

Enduro, Cross
_________

Yamaha DT 50LC 17W 1995r - problem z kołami.

Postprzez kotlet9696 » 24/10/2015, 16:39

Witam. Jako że na wiosnę dopiero zamierzam sprzedać Yamaszkę tak więc jeszcze chcę zrobić w niej parę rzeczy, a dodatkowo żeby jeździć muszę zrobić koło tył (pękła dętka, kupiłem nową) bo ma luz na szprychach i przez to wyrywa mi maszynki w dętce... Kolejną sprawą jest to że szprych dociągnąć nie mogę bo są zapieczone a od strony gdzie jest dętka na śrubie zerwane są krzyżyki na śrubokręt i w tej chwili nie jestem wstanie nic zrobić... Ani kluczem ani śrubokrętem więc postanowiłem kupić nowe szprychy i powymieniać- chociaż te które mają luz i nie da się skręcić... No i teraz kolejny problem, gdzie takie szprychy dostanę? Model starszy i po części nie typ, koło tył 18" (opona taka jest to i felga musi być chyba) a na mieloch motocykle tylko 17" i 19"... A może kupić używane od DT80LC2? Spasuje? Zaraz dam zdjęcia. Kolejne pytanie. Gdzie dostanę zestaw naprawczy do osi kół? Przede wszystkim przedniego bo bardzo lata tzn luz ma jak zauważyłem, prawdopodobnie łożysko padło...
kotlet9696
Świeżak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 26/9/2014, 18:31


Postprzez braaaap » 24/10/2015, 19:39

Miałem identyczny problem co twój nyple zapieczone i nie można było zaciągnąć ani nic.Problem ten miałem w CRM 125 98r szprychy były niedostępne.Ale dowiadywalem się i skontaktowałem z firma która na codziennie zajmuje się dorabianiem szprych.Nie są to duże koszta a jakość wynikające z opinii klientów tej firmy jest dobra.

Firma to F.P.H Bartnik
http://www.bartnik.bigduo.pl
Four Stroke Power ! :-)

Husaberg fe 501

&

Mz Etz 251
Avatar użytkownika
braaaap
Świeżak
 
Posty: 366
Dołączył(a): 25/11/2014, 12:19
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez henio12323 » 24/10/2015, 19:55

popytaj tutaj - Paweł Król bielsko biała ( wklep w google nie ma swojej stronki z tego co wiem, ale chociazby przez fora internetowe ma mase klientów, generalnie koła robi na cacy, moze ma gdzies szprychy albo wie gdzie załątwic - jak on nie załatwi to praktycznie nie ma co liczyc )

2 sprawa zalej nyple wd40 ja swoje potem grzałem palnikiem i wszystke porozkręcałem. tylko klucz trzeba sobie dobry skombinowac, u mnie był chyba 7 mm ( ale nie całe bo dokłądnie chyba 6.8 mm ) wiec sklepowy raz ze był troszke za luźny dwa że sie wyginał, a niektóre pekały, gosc mi w zakładzie dorobił z noza tokarskiego chyba i elegancko sie odkręca, prędzej szpryche okręce w piaście niż kluczyk przeskoczy.

miałem z 5 szprych kompletnie nie do ruszenia ale wszystko ruszyłem. zmieniłem tylko nyple i było ok
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez kotlet9696 » 24/10/2015, 20:24

WD40 już zalewałem, nawet starego odrdzewiacza co ze 20lat przeleżał w garażu używałem i nie pomogło... Nyple powyrabiały mi się aż (przedtem używałem klucza nastawnego i to przez to troszkę się wyrobiły) nawet klucz (5mm, idealnie pasuje) który dzisiaj znalazłem i nim podokręcałem większość szprych nie pomógł tylko zaczął przeskakiwać na tych lekko wyrobionych. Ten patent z palnikiem może być dobry :E Kolejna sprawa to to że kilka szprych wolałbym wymienić, dlatego że jakiś sadysta i idiota do tego zamiast dokręcić bądź spróbować to powyginał szprychy z czego jedna jest wygięta na początku gwintu nypla...
Druga sprawa pomierzyłem szprychy na szybkości i z jednej strony są 17cm a z drugiej 18cm xD Wklepałem na allegro szprychy i są 176mm/180mm (i podobne wymiary) tylko nie wiem czy nadają się do takich sprzętów (pozwolę sobie linki zamieścić). Niby piszą rowery itd a tu nagle "enduro". Więc gdyby udało mi się zakupić te szprychy które muszę wymienić + nyple (co wyniosłoby mnie jakieś 40zł z kw) to może nawet w tym tygodniu co będzie pojeździłbym i do tego byłoby zrobione. Jak nie to popytam/podzwonię do tych firm i się dowiem co i jak.
http://allegro.pl/szprychy-nierdzewne-c ... 46557.html

EDIT
braaaap ile zapłaciłeś za zrobienie tego koła w CRMce? :D wiedziałbym przynajmniej ile tak na to wydam w takim zakładzie.
kotlet9696
Świeżak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 26/9/2014, 18:31



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê