Zobacz wątek - Cały ubiór - pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Cały ubiór - pierwszy motocykl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Ezek » 18/10/2015, 19:36

Podłącze się, żeby nie robić nowego tematu.

Stoję przed wyborem moto. Ma to być jakiś sport 600-tka. Dotychczas jeździłem banditem 400. Do tego będe potrzebował jakieś ciuszki. Głównie będe latał w ciepłe dni, bezdeszczowe. Chociaż jak aura pozwoli to we wczesną wiosnę lub późną jesień też chce śmigać. Dlatego nie wiem jaki rodzaj ubrania wybrać. Chciałbym się ubrać do 2tyś bez kasku.

Kask: Posiadam Shark S900, ale rozważam zmianę. Brat go weźmie dla siebie jako drugi kask. Wtedy będę mógł coś kupić do ok 600zł. Będzie nadawał się na ścigacza? Może warto go zmienić?
Rękawice: TSCHUL 212 ok 130zł. Może lepszym wyborem będą wspomniane Shima ST-1 ok 170zł
Spodnie: Myślę, że jeansy od Mottowear ok 500zł Chyba, że to słaba opcja?
Buty: Tutaj nie mam pojęcia. Podobno poniżej 600zł nie warto się interesować. Czyli przyjmuje, że 600zł powinieniem coś kupić.
Kurtka: Pozostaje ok 700zł. Też nie mam pojęcia co kupić. Skóra, czy tekstylia? Raczej skóra bardziej pasuje do jeansu.

Pomożecie coś ciekawego złożyć?

A... Gdzie warto kupować to wszystko? Allegro, jakiś sklep internetowy czy stacjonarny? Oczywiście wszystko przymierze w sklepie, ale potem kwestia zamówienia.
Ezek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/10/2015, 22:30


Postprzez SlowMotion » 18/10/2015, 21:28

Ale po co Ci ten ścigacz? Na tor w jeansach będziesz jeździł?

Wymiana Sharka S900 na kask do 600zł nie ma najmniejszego sensu, bo w tym budżecie kupić możesz... Sharka S900.
Ja bym uciął nieco budżetu z butów i przeznaczył to na lepsze rękawice - moim zdaniem są dużo ważniejsze.
Kurtka skórzana i tekstylna jednakowo pasują do jeansów. Dobrej skóry w tych pieniądzach nie kupisz, więc zostaje kurtka tekstylna. Będzie dużo praktyczniejsza jeśli planujesz kupić ściga do lansu na mieście i stania w korkach (może lans mniejszy, ale jak ktoś podejdzie spytać 'ile to pali?' to nie będzie musiał zatykać nosa, gdyż kurtkę tekstylną łatwo wypierzesz)
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Ezek » 18/10/2015, 22:20

Na tor przyjdzie czas jak nauczę się jeździć. Potem dokupię jakieś ubrania na tor.

Czyli kask zostaje.
Przez lepsze rękawice co masz na myśli? Shima ST-1 czy coś innego?
Buty oczywiście wysokie. Ale im więcej czytam, tym mniej wiem jaki model.
Skoro tak radzisz to będe się rozglądał z kurtką tekstylną.
Może ktoś doradzić jakieś konkretne modele?
Ezek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/10/2015, 22:30

Postprzez cali_hornet » 19/10/2015, 08:16

ST-1 u mnie się sprawdziły! Przelatałem dwa sezony i w końcu przemęczone zmieniłem na nowszą "generację", czyli na ST-2. Różnica w cenie ok 70 PLN ale zdecydowanie inna rękawica. Super czucie manetki. Jestem z nich mega zadowolony!
Honda szybsza niż wygląda
Avatar użytkownika
cali_hornet
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/6/2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez DedeRR » 19/10/2015, 08:27

Przymierzałem ST-1, ST-2 i RS-1, ze wstępnym zamierzeniem kupna jednego z dwóch pierwszych modeli.
ST2 wydawały się dobre, wygodne, ale tylko do momentu, w którym przymierzyłem RS-1. Ciężko mi opisać różnice z technicznego punktu widzenia, ale czułem się o wiele wiele lepiej i pewniej mając je na rękach. Przy nich modele ST bardziej przypominają skórzane rękawiczki takie na codzień niż na motocykl.
Moim zdaniem różnica warta wydania 300 PLN na RS-1.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez Zimny72 » 19/10/2015, 09:30

W tej samej kwocie (299zł) kupiłem niedawno Spidi STS-R (sportowo-turystyczne). Polecam: bardzo dobrze wykonane i wygodne.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez A7 x » 19/10/2015, 10:53

Moje RS-1 kupione jakoś w lipcu chyba niestety okazały się pechowe- uszkodzona nić w miejscu szycia pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym, przez co zrobiła się mała dziura.
Rękawice dzisiaj odsyłam na gwarancję i jestem ciekawy jak to dalej się potoczy.
Widziałem wcześniej, że w tym miejscu to szycie nie powala na kolana. Na drugiej rękawicy również widać podobne szycie (miejsce zbiegu), ale tam nie puściło.

Ogólnie RS-1, to świetne rękawice, niesamowicie wygodne, ale nadal mają problemy z jakością szycia- jest po prostu kiepska i to można właśnie zaobserwować w opisywanym miejscu, gdzie zbiega się miejsce szycia.
Do tej pory byłem z nich bardzo zadowolony, ale po tym incydencie mam mały niesmak- to jednak rękawice za znaczną kwotę, gdzie takie wady nie mogą mieć miejsca, nie wspominając już o bezpieczeństwie.
Mam nadzieję, że to jednostkowy przypadek.
Zastanawiam siÄ™ tylko, czy je naprawiÄ…, czy wymieniÄ… na nowe.
Nie ukrywam, że opcja nr 2 byłaby wskazana tym bardziej, że producent sam zaleca w przypadku wykrycia wad wymianę na nowe.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Ezek » 19/10/2015, 13:46

Czyli tak...

Spodnie: Mottowear CITY X. Myśle, że na początek wystarcza. Akurat to ciepłe dni. A pod koniec sezonu kupię jakieś tekstylne.
Rękawice... mimo wszystko skłaniam się ku ST-1. Choć to moje bezpieczeństwo i może warto wydać na RS-1?
Buty: Mam kilka typów: Alpinestars SMX 5, RST RAZOR SPORT oraz TSCHUL 1017. Które polecicie?
Kurtka: Brak pomysłów. Znalazłem Modekę Roma, ale jest mało dostępna. Będzie problem, żeby ja sprawdzić w Krakowie. Może coś innego bardziej popularnego?

Policzmy... 400zł + 300zł + 600zł= 1300zł. Czyli zostaje ok 700zł na kurtkę. Do tej kwoty uda się kupić coś dobrego? Zapewne do tego muszę doliczyć pas nerkowy, oraz kominiarkę?
Ezek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/10/2015, 22:30

Postprzez Zimny72 » 19/10/2015, 18:37

Przyjrzyj się zestawowi Modeka Westport: wprawdzie poliester, ale za to membrana Humax i 3 warstwowa uniwersalna konstrukcja. Kurtka Westporta kosztuje 690zł, a spodnie 590. I masz całkiem uniwersalny budżetowy komplet.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez cali_hornet » 20/10/2015, 08:13

A ja zaproponuje Ci coś z Macny. Mam ich model Escape, ale przypadkiej znalazłem coś dla Ciebie, w sensie model Novice :) link akurat z 4ride, ale może znajdziesz go gdzieś indziej. No i pieniądze bardzo rozsądne. http://www.4ride.pl/odziez-motocyklowa/ ... oCFKDw_wcB
Honda szybsza niż wygląda
Avatar użytkownika
cali_hornet
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/6/2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ezek » 20/10/2015, 19:37

Modeka mnie zainteresowała. Wydaje mi się, że zestaw będzie idealny na początek. Powinien być odpowiedni na ciepłe jak i chłodne dni oraz deszczowe. Co o tym myślicie?
Co to butów? Które będą najlepsze? Możecie cos polecić? Coś z moim typów lub inne?
Ezek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/10/2015, 22:30

Postprzez cali_hornet » 21/10/2015, 08:07

Ja brałbym RST... ale tylko dlatego, że nie rozumiem fenomenu jazdy z gwiazdą - są lepsze ciuchy w takich pieniądzach :)
Honda szybsza niż wygląda
Avatar użytkownika
cali_hornet
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/6/2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez setup » 23/10/2015, 22:11

sport + jeansy + sportowe buty= przeuroczy zestaw. Porzuć tę myśl czym prędzej porozglądaj się za innymi spodniami. Co do modeki Roma.....była to moja pierwsza kurtka. Obecnie tej kurtki używam tylko w upalne dni. Ma duże panele z meshu (choć mniejsze niż Modeka Mesh), więc w przy niższych temp. musimy korzystać z wypinanej membrany lub/i dołączonego ocieplenia. Jest to krótka kurtka. Wada jaka się ujawniła to puścił jeden suwak w mankiecie ale dalej można obsłużyć wentylację drugim suwakiem więc w miarę ok. W Romie Evo chyba wstawili dodatkową kieszeń ma piersiach tudzież zmienili kolorystkę.
Przy kompletowaniu ciuchów rozważ kupno używki ino trzeba być wtedy cierpliwym czasem zdarzają się ładne perełki na allledrogo czy innym olx.
Choć imho buty, rękawice i kask trzeba rozważyć kupno tylko nowych.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez kravec » 25/10/2015, 08:56

Setup przecież mowa jest o jeansach z kevlarem- o co Ci chodzi?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Szubek » 25/10/2015, 12:23

Szubek napisał(a):Witam wszystkich! Pierwszy post, pierwsze pytanie o strój na pierwszy motocykl.
Na moto będę jeździł w 90% po mieście, będzie służył do codziennego przemieszczania się. Nie planuję wypadów na tor, ani dalszej turystyki. Póki co po przeglądaniu internetu w mojej głowie układa się taki strój:
Rękawice(mam): Shima ST-1
Kask: FG-17, FG ST, RPHA 10+, RPHA ST, AGV K5, Shark s900c, Shark Vision R.
Wiem, że to różne typy kasków, z różnych półek cenowych. Zastanawiam się nad tym czy blenda jest mi niezbędna i czy opłaca się dokładać do tych droższych kasków, sporo gotówki. Myślę na kask wydać MAX 1500 zł.
Buty: Sidi Vertigo, A* S-MX6. Warto dodać, że będę w tych butach odrobinę chodził, a mam taki chód, który zdziera mi tylną część podeszwy ze wszystkich zwykłych butów, które miałem w posiadaniu. Buty motocyklowe są pewnie słabo przystosowane do normalnego przemieszczania się, więc nie chciałbym wziąć takich, w których podeszwa odpadnie mi po roku(zwłaszcza, że ich koszt jest niemały).
Co do kurtki i spodni, jeszcze nie jestem zdecydowany między kompletem tekstyliów, a połączeniem kurtki skórzanej(np. 4SR Monster, czy coś od Tarboru) spiętej pasem nerkowym z jeansami motocyklowymi. Chciałbym na te elementy wydać do 1500zł. Zależy mi na jak największej wygodzie w codziennym użytkowaniu.
Oczywiście, im mniej wydam tym lepiej ;)

Przypominam o sobie.
Szubek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/10/2015, 22:39

Postprzez setup » 28/10/2015, 21:44

kravec napisał(a):Setup przecież mowa jest o jeansach z kevlarem- o co Ci chodzi?


Jak dla mnie jeansy z kevlarem (!) to taka trochę proteza. Jest to jakiś kompromis między bezpieczeństwem a użytecznością ciuchów po jeździe. Bo same jeansy (takie wzorowane na klasycznych jeansach) podczas jazdy są średnio wygodne, choć widziałem też takie jeansy skrojone jak spodnie motocyklowe ale wówczas ich cena była w okolicy 700-800 pln (dodatkowe wstawi z innego materiału itp). A na sporcie mamy jednak mamy ciut podkurczoną pozycję, więc mogą pić w jajka :).

I na koniec to może już kwestia mojej estetyki ale jakoś mi nie pasi sportowe moto + jeansy, tak samo dziwnie wyglądałby gość na czoperku w pełnym kombiaku. Choć ten ostatni będzie lepiej chroniony.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez kravec » 29/10/2015, 20:46

Nie miałeś na sobie może nigdy. Nie mam nic do zarzucenia moim Mottowearom. Akurat mam czarne klasyczne- nie rzucają się w oczy. Znam też ludzi którzy zaliczali szlify w gaciach tej firmy i nie słyszałem nigdy żeby coś się komuś stało- zazwyczaj nadawały się do dalszego użytku.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez setup » 29/10/2015, 23:29

kravec napisał(a):Nie miałeś na sobie może nigdy. Nie mam nic do zarzucenia moim Mottowearom. Akurat mam czarne klasyczne- nie rzucają się w oczy. Znam też ludzi którzy zaliczali szlify w gaciach tej firmy i nie słyszałem nigdy żeby coś się komuś stało- zazwyczaj nadawały się do dalszego użytku.


a wręcz przeciwnie mam moto jeansy Mottowear ale zaprzestałem jazdy w nich. Primo po pierwsze w upał gruby materiał + panele z materiału aramidowego skutecznie grzeją i mam sprawdzone że takie Breeze z modeki lepiej się sprawdzają w upalne dni. Primo po drugie akurat tak mam że nie muszę wyglądać po cywilnemu po jeździe na motocyklu a nawet gdybym musiał to zapodałbym sobie zwykle jeansy do kufra/plecaka etc. no i Primo po trzecie nadal twierdzę że są mało wygodne w pozycji przykurczonej, za każdym razem musiałem sobie poprawiać spodnie w kolanach po zajęciu pozycji za sterami, pomnę brak zamka aby spiąć kurtkę ze spodniami, brak kieszeni cargo, łopoczące nogawki etc.
Ale tak jak pisałem wcześniej wiem że są jeansy ciut lepiej skrojone(są też spodnie z domieszką stretchu) pod jazdę na motocyklu ale ceno wchodzimy w poziom przyzwoitych motocyklowych spodni tekstylnych.
Tak czy owak nie neguję całkowicie jazdy w moto jeansach ale trzeba pamiętać o ich ograniczeniach zarówno w kwestii bezpieczeństwa jak i wygody a dodatkowo jak się lata sportem to raczej pięćdziesiątką się nie jedzie a i na winklu na kolanko się schodzi. więc...


ps. dziwne to szlify były jak spodnie w ogóle nie ucierpiały
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez kravec » 29/10/2015, 23:49

Z tego co wiem- normalne. Między innymi naczelny ścigacza zaliczał dzwony w mottowearach i nic się nie działo. Co do układania- zaraz po ruszeniu jadę chwilę na stojąco, układają się i jest ok. Co do spięcia z kurtką- gorzej- najlepiej dokupić/dorobić pas zakładany na pasek do spodni (było na forum)- nie posiadam. I nie napisałem że w ogóle nie ucierpiały tylko że nadawały się czasami do dalszego używania- przy delikatnym szlifie. Tak samo skórzane kombinezony- raz po szlifie jeszcze się będą nadawać, innym razem już nie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez mustis » 21/11/2015, 15:04

Cześć,

Ja właśnie kupiłem ubiór na motocykl i jestem mega zadowolony :).

Kombinezon - CHALLENGER ALPINESTARS

Buty - S-MX 6 ALPINESTARS

Rękawice - CELER ALPINESTARS

Kask - SHARK S700 S

Obrazek
mustis
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/11/2015, 21:44
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê