Zobacz wątek - Cały ubiór - pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Cały ubiór - pierwszy motocykl

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez elektryknn » 6/10/2015, 17:04

Mam yamahę wr250x. Pozostał mi kombinezon do kupienia. W co byście celowali? Tekstylia czy skóra? Skóra mniej praktyczna ale lepsze właściwości ścierne ma. WR-ka nie jest potworem, więc tak myślę nad tekstyliami. Podejrzewam, że też będzie łatwiejszy i większy wybór niż spośród skór. Czy tekstylia po szlifie nadają się tylko do wyrzucenia?
Dodam, że nie zależy mi na kasie, cena nie gra roli. Ma być bezpiecznie i w miarę komfortowo.
Wiadomo, że bezpiecznie=skóra ale czekam na Wasze sugestie :)
Buty tak jak wcześniej już pisałem, kupiłem smx plus.
Avatar użytkownika
elektryknn
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26/9/2015, 18:19
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce


Postprzez kravec » 6/10/2015, 21:45

Bierz teksy. Zależy od szlifa- po lekkim może jeszcze się nadadzą. Może!
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez elektryknn » 7/10/2015, 15:48

Kupilem skorzany spidi track touring. Czulem sie wygodnie. Ostatni egzemplarz. Kupiony w okazyjnej cenie 2200zl w salonie, nowy, na wyprzedazy.
Ostatnio edytowano 10/10/2015, 12:37 przez elektryknn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
elektryknn
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26/9/2015, 18:19
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Postprzez Sierko2 » 7/10/2015, 17:37

A co powiecie o butach Xpd XP3-S?
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kravec » 7/10/2015, 20:52

elektryknn napisał(a):Kupilem skorzany spidi track touring. Czulem sie wygodnie. Ostatni egzemplarz. Kupiony w okazyjnej cenie 2200zl, nowy, na wyprzedazy.


Okazja rzeczywiście. Od Spidi nie ma złych zakupów właściwie :) Będziesz zadowolony.


O XPD wiem tyle że to marka działająca razem z RS-Taichi. Mają dobre opinie, tak jak i RS_Taichi. Nie wiem nic więcej. Po zdjęciach wydają mi się podobne do formy i Gaerne, ale nie miałem w rękach.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Sierko2 » 9/10/2015, 15:31

Jeszcze wrócę do rękawic. Byłem zdecydowany na rękawice Shima ST-1 ale w sklepie polecili mi Shima ST-2. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat? Warto dorzucić te 70 zł i kupić ST-2?
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elektryknn » 9/10/2015, 20:18

Nie mam nic do powiedzenia na temat tych rękawic. Ale napiszę co bym ja zrobił. Ja bez wahania dołożyłbym hajsu i kupił te droższe. W sklepach z odzieżą byle kogo nie zatrudniają, jak Ci polecają coś to uważam, że wiedzą co mówią. Zwłaszcza, że 70zł to nie jest dużo. Poczytaj o obydwu modelach i dowiedz się jakie mają różnice. Potem pomyśl czy te 70zł to dużo czy mało za nowe/lepsze ochraniacze, materiały lub coś innego. I na koniec podejmij decyzję. Jeszcze jest druga kwestia, dopasowanie. Jedne mogą leżeć lepiej, drugie nie. Poza tym na yt jest dużo recenzji.
Ja mam krótkie XRS Shimy, dzisiaj testowałem pierwszy dzień bo dopiero co prawko odebrałem i są jak najbardziej ok :)
WR250X supermoto | sprzedam spidi track touring 48 nowy | http://olx.pl/oferta/kombinezon-spidi-t ... 84f5f6799b
Avatar użytkownika
elektryknn
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26/9/2015, 18:19
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Postprzez kravec » 10/10/2015, 00:11

elektryknn napisał(a):W sklepach z odzieżą byle kogo nie zatrudniają, jak Ci polecają coś to uważam, że wiedzą co mówią.


Ciekawe na jakiej podstawie to stwierdzasz. Niestety muszę Cię zmartwić ale życie nieraz mi pokazało, że owszem- zatrudniają. W skrajnym przypadku- importer jednej z bardziej rozpoznawalnych firm produkujących kaski wystawił na targi ludzi którzy nie mieli pojęcia o modelach jakie mają, różnicach, podobieństwach a nawet!!! o tym jak kask się zakłada na głowę.


Między ST-1 a ST-2 są 2 powiedzmy że istotne różnice- rodzaj skóry i zapięcie nadgarstkowe. Poza tym to praktycznie to samo. Na zdjęciach (nie miałem st-2 w rękach) wydaje się nawet że st-1 ma bardziej obszerny ochraniacz kostek.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez elektryknn » 10/10/2015, 09:26

Ciekawe na jakiej podstawie to stwierdzasz. Niestety muszę Cię zmartwić ale życie nieraz mi pokazało, że owszem- zatrudniają. W skrajnym przypadku- importer jednej z bardziej rozpoznawalnych firm produkujących kaski wystawił na targi ludzi którzy nie mieli pojęcia o modelach jakie mają, różnicach, podobieństwach a nawet!!! o tym jak kask się zakłada na głowę.


Tak jak napisałeś, to są skrajne przypadki, zawsze są odstępstwa.
Pozdro i dzięki za porady dot. ubioru.
Avatar użytkownika
elektryknn
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 26/9/2015, 18:19
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Postprzez Sierko2 » 10/10/2015, 09:52

Z tego co mówili w sklepie to: ST-1 wykonane ze skóry bydlęcej a ST-2 z koziej. A poza tym nie ma większych różnic między nimi. Oby dwa modele mają ochraniacze kostek, wzmocnienie boku dłoni i ochrona nadgarstka z PORON-u.
Sierko2
Świeżak
 
Posty: 92
Dołączył(a): 13/9/2015, 14:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 10/10/2015, 10:35

elektryknn napisał(a):Tak jak napisałeś, to są skrajne przypadki, zawsze są odstępstwa.


Akurat to jest norma - pracownik ma byc przede wszystkim tani i sprzedawac. A dobry pracownik tani nie jest. Dlatego zatrudniamy niunie w mini z dlugimi rzesami i duzym dekoltem - taki pracownik sprzedaje i nie ma reklamacji.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez kravec » 10/10/2015, 10:47

Powiedziałbym że w tej branży jest jakieś 50/50- kwestia szczęścia. Niestety w 90% przypadków wchodząc do salonu czy będąc na targach wiem więcej o produkcie o który pytam niż osoba która ma mi go sprzedać :(- a nie siedzę w tym temacie codziennie po 8 godzin. Nawet sytuacja sprzed 2 tygodni z intermotors w Łodzi- gość ogarnięty widać, dało się pogadać, ale nie wiedział jakie są różnice między najnowszymi modelami ochraniaczy pleców Alpinestarsa (swoją drogą są naprawdę warte uwagi i w przystępnych cenach ~450zł). O rękawicach- wybierałem dla znajomego potrafił powiedzieć sporo, o butach też... więc ogólnie było dobrze.

Wracając do tematu- tak jak napisałem- główne różnice to skóra- Sierko też to napisał- bydlęca/kozia. Jest jeszcze widoczna różnica (widoczna na zdjęciu) w zsięgu ochraniacza twardego kostek. I jest jeszcze jedna mała różnica- tam gdzie na spodzie dłonie w ST-1 jest tylko Poron, w ST-2 wstawili jeszcze jakiś twardy ochraniacz z tego co widzę. Poza tym- zapięcie nadgarstka standard/na jakieś tam v-lock jak to nazwali.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Movi » 12/10/2015, 15:18

Wiesz Wiktor jak to jest... Ty jako klient oblecisz cały internet na temat dwóch interesujących Cię modeli i wiesz o nich wszystko... przeciętny sprzedawca ma w ofercie kilkadziesiąt modeli spodni, kilkadziesiąt rękawic, kilkadziesiąt kurtek, kasków itp. itd. Ponadto jeżeli pracuje w salonie to ma w swojej ofercie klikanaście/dziesiąt różnego rodzaju sprzętu- o którym też musi wszystko wiedzieć.

Jednym słowem- nie zawsze się da.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez kravec » 12/10/2015, 18:08

Maciek ale Ty potrafisz powiedzieć parę słów o asortymencie Modeki. A panowie z Nolana nie mieli pojęcia który model Nolana odpowiada któremu X-lite'owi. Kurde.. nie ogarniam tych marek ale mniej więcej coś tam wiedziałem- oni nie. Jeszcze się z jednym idiotą pokłóciłem o to jak kask powinien być założony na głowę. Uparcie twierdził że czubek nosa ma być w okolicy środka szybki a górna krawędź szybki tuż nad brwiami. Polecam ten styl na sporty :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lagiboy » 12/10/2015, 20:21

nie wiem Panowie jak WY, ale jak pracowałem jako sprzedawca to było coś takiego jak szkolenie produktowe. gdzie przez 2-3 dni pokazywali, tłumaczyli, objaśniali, potem wódka i żarcie a na drugi dzień to samo od rana i to samo wieczorem. po takich 2-3 dniach zostawało w głowie co z czym się je...

Kravec jakbym tak założył swojego X-spirita to bym musiał patrzeć w niebo żeby coś zobaczyć przed sobą na sporcie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Movi » 13/10/2015, 11:33

Szkolenie szkoleniem, zależy ile masz produktów. Jak sprzedajesz kilkaset rodzajów rzeczy i o wszystkim musisz wiedzieć wiele różnych zmiennych to wątpię że są kozaki co wiedzą- chyba że 25 lat w branży.

Jednym słowem zależy jaki masz asortyment, jak masz 15 kasków to wstyd nie wiedzieć...


Ponadto jest jedna prawda- sprzedajesz to co lubisz i o tym wiesz najwięcej :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez kravec » 13/10/2015, 17:00

Lagiboy- o to dokładnie mi chodzi :)

Movi- i z tym się zgadzam- jak tym handluję to się tym interesuję i tyle.

Panowie kończymy offtopic
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Szubek » 17/10/2015, 14:53

Witam wszystkich! Pierwszy post, pierwsze pytanie o strój na pierwszy motocykl.
Na moto będę jeździł w 90% po mieście, będzie służył do codziennego przemieszczania się. Nie planuję wypadów na tor, ani dalszej turystyki. Póki co po przeglądaniu internetu w mojej głowie układa się taki strój:
Rękawice(mam): Shima ST-1
Kask: FG-17, FG ST, RPHA 10+, RPHA ST, AGV K5, Shark s900c, Shark Vision R.
Wiem, że to różne typy kasków, z różnych półek cenowych. Zastanawiam się nad tym czy blenda jest mi niezbędna i czy opłaca się dokładać do tych droższych kasków, sporo gotówki. Myślę na kask wydać MAX 1500 zł.
Buty: Sidi Vertigo, A* S-MX6. Warto dodać, że będę w tych butach odrobinę chodził, a mam taki chód, który zdziera mi tylną część podeszwy ze wszystkich zwykłych butów, które miałem w posiadaniu. Buty motocyklowe są pewnie słabo przystosowane do normalnego przemieszczania się, więc nie chciałbym wziąć takich, w których podeszwa odpadnie mi po roku(zwłaszcza, że ich koszt jest niemały).
Co do kurtki i spodni, jeszcze nie jestem zdecydowany między kompletem tekstyliów, a połączeniem kurtki skórzanej(np. 4SR Monster, czy coś od Tarboru) spiętej pasem nerkowym z jeansami motocyklowymi. Chciałbym na te elementy wydać do 1500zł. Zależy mi na jak największej wygodzie w codziennym użytkowaniu.
Oczywiście, im mniej wydam tym lepiej ;)
Ostatnio edytowano 25/10/2015, 12:22 przez Szubek, łącznie edytowano 1 raz
Szubek
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/10/2015, 22:39

Postprzez Ezek » 18/10/2015, 19:36

Podłącze się, żeby nie robić nowego tematu.

Stoję przed wyborem moto. Ma to być jakiś sport 600-tka. Dotychczas jeździłem banditem 400. Do tego będe potrzebował jakieś ciuszki. Głównie będe latał w ciepłe dni, bezdeszczowe. Chociaż jak aura pozwoli to we wczesną wiosnę lub późną jesień też chce śmigać. Dlatego nie wiem jaki rodzaj ubrania wybrać. Chciałbym się ubrać do 2tyś bez kasku.

Kask: Posiadam Shark S900, ale rozważam zmianę. Brat go weźmie dla siebie jako drugi kask. Wtedy będę mógł coś kupić do ok 600zł. Będzie nadawał się na ścigacza? Może warto go zmienić?
Rękawice: TSCHUL 212 ok 130zł. Może lepszym wyborem będą wspomniane Shima ST-1 ok 170zł
Spodnie: Myślę, że jeansy od Mottowear ok 500zł Chyba, że to słaba opcja?
Buty: Tutaj nie mam pojęcia. Podobno poniżej 600zł nie warto się interesować. Czyli przyjmuje, że 600zł powinieniem coś kupić.
Kurtka: Pozostaje ok 700zł. Też nie mam pojęcia co kupić. Skóra, czy tekstylia? Raczej skóra bardziej pasuje do jeansu.

Pomożecie coś ciekawego złożyć?

A... Gdzie warto kupować to wszystko? Allegro, jakiś sklep internetowy czy stacjonarny? Oczywiście wszystko przymierze w sklepie, ale potem kwestia zamówienia.
Ezek
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 17/10/2015, 22:30

Postprzez SlowMotion » 18/10/2015, 21:28

Ale po co Ci ten ścigacz? Na tor w jeansach będziesz jeździł?

Wymiana Sharka S900 na kask do 600zł nie ma najmniejszego sensu, bo w tym budżecie kupić możesz... Sharka S900.
Ja bym uciął nieco budżetu z butów i przeznaczył to na lepsze rękawice - moim zdaniem są dużo ważniejsze.
Kurtka skórzana i tekstylna jednakowo pasują do jeansów. Dobrej skóry w tych pieniądzach nie kupisz, więc zostaje kurtka tekstylna. Będzie dużo praktyczniejsza jeśli planujesz kupić ściga do lansu na mieście i stania w korkach (może lans mniejszy, ale jak ktoś podejdzie spytać 'ile to pali?' to nie będzie musiał zatykać nosa, gdyż kurtkę tekstylną łatwo wypierzesz)
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr