Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto ~15k
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto ~15k

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto ~15k

Postprzez Detem » 17/10/2015, 10:03

Jako że jest to mój pierwszy post, Witam wszystkich i od razu przechodzę do sedna.

- Moje doświadczenie to kurs na xj6tce i fazer kolegi, no i b od 10 lat.
- 28 lat na karku, 80kg i 183cm wzrostu.
- Motocykl głównie do miasta.
- Na sam motocykl mam 15k ale zakup planuje raczej na wczesną wiosnę więc właściwa kwota może urosnąć do tych 20k. Na ciuchy mam oddzielnie 2.5k.
- Co mi się podoba? W sumie najbardziej pasuje mi naked, może poza hornetem do którego nie mogę się przekonać.

Dobra, teraz troszkę moich obserwacji. Kurs na yamaszce bardzo przyjemny. Fazerem kolegi jeździ mi się dobrze mimo większej mocy niż w xj6, Dlatego od początku stałem twardo przy fz6s2n, no może gsr600 tez brałem pod uwagę bo podobno bardziej przyjazny dół. Z racji tego że do wiosny jeszcze pieniążków wpadnie to na horyzoncie pojawiło się fz8 o którym nie wiem co mam myśleć. Niby moc podobna, zachowanie podobno też mimo że to 800ccm, a troszkę nowszy i wizualnie mi odpowiada. Przy okazji fz8 analogicznie pojawia się z750 który z tego co czytałem nie jest już taki przyjazny i zachowuje się bardziej agresywnie. Ostatni to gsr750, któremu chyba bliżej do fz8 niż do z750. Jedno jest pewne, zimą pokręcę się trochę, pooglądam i postaram się choćby usiąść na każdym z nich. Osobiście jestem zdecydowanie bliżej wyboru pomiędzy fz6s2n a fz8 ale jako że jeździłem tylko fz6 nie mam jak ich porównac. Co będzie lepsze na początek?
Detem
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/10/2015, 09:33


Postprzez lagiboy » 17/10/2015, 10:22

jeździłeś w ogóle czymś więcej niż tylko szkoleniowym? jeśli nie to Xj6 pokrywa cały twój zakres potrzeb i możliwości. Tylko się pewnie nie podoba tak jak fazer i 100 kucy na papierze... Jasne rozumiem... wybierz to co Ci się bardziej podoba.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez jasnoksieznik » 17/10/2015, 16:10

Przymierzałem się do FZ8. Akurat wyszła na jazdę próbną, więc żeby zabić czas, dali mi w salonie ER-6.
Polecam Ci przejechać się na ER-6 albo w ogóle czymś dwucylindrowym, bo to inne wrażenia z jazdy.

A tak w ogóle, to jak do miasta, to 600ccm i więcej Ci nie potrzebne - do jazdy po mieście dla nowicjusza to raczej Z300 się nadaje. vmax 166km/h starczy do miasta.
Chyba że Ci się podoba Duke 390 - dziennikarze nie mogą się nachwalić.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez setup » 18/10/2015, 20:00

Przy takim budżecie na początek podniósłbym kwotę na ciuchy kosztem motocykla. Każdy robi jak uważa ale ja dopiero po sezonie na cbf 600 zacząłem się rozglądać za czymś innym może ciut mocniejszym. Ówcześnie wziąłem FZ8 na testy aż dwukrotnie, ale dwukrotnie mi nie podeszło, góra tego silnika była dla mnie za mocna, i szarpało mi przy niskich obrotach oraz jakoś tak dziwnie walił w zakręty (tj inaczej niż w cbf). Ostatecznie przesiadłem się na cbf 1000 (108 KM) i tu w stosunku do FZ8 charakterystyka silnika jest płaska, + mocny dół. Ale potrzebowałem przejechać jeszcze 15.000 km tym motocyklem aby docenić i zrozumieć o co chodzi z silnikiem który lubi być kręcony oraz jak prowadzi się moto z kapciem z tyłu 190/50.
Co do samej FZ8 to opinie są różne,piszą też że model nie udany i nie potrzebny (że na siłę miał zastąpić fz6). W sumie to chyba szybko skończył karierę.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez lagiboy » 18/10/2015, 22:24

no bo tak jest, zastąpiła go Yamaha Tracer która jest zupełnie inna niż Fazer.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê