Zobacz wątek - Kupiłem motocykl, a teraz mam pytanie o rejestrację
NAS Analytics TAG

Kupiłem motocykl, a teraz mam pytanie o rejestrację

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kupiłem motocykl, a teraz mam pytanie o rejestrację

Postprzez edmund65 » 8/10/2015, 12:32

Witam wszystkich forumowiczów! Tytułem wstępu, będąc we Francji na wakacjach (tak na prawdę na zarobku ) kupiłem Yamahę fz6 s2 2007. Wcześniej byłem fanem skuterów (Piaggio x9, Peugeot Satelis), a jest to mój pierwszy motocykl o większej mocy i sprowadzony z zagranicy. Podpisałem dokumenty, mam wszystko co potrzebne. Motocykl przyjedzie busem w poniedziałek, i wtedy też będę chciał go zarejestrować. Mam kilka pytań:

1. Jakie dokumenty muszę przetłumaczyć (mam carte gris, certificat de cession, certificat de non gage; czyli kolejno dowód rej. umowa kup-sprz., certyfikat prawnej sytuacji motocyklu, że np nie kradziony) ??? Które z tych dokumentów są wymagane przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego przy rejestracji motoru z zagranicy w Polsce?

2. A propo ubezpieczenia, mam 21 lat, do tego wcześniej moje nazwisko nie widniało w żadnym dowodzie rejestracyjnym więc składki na ubezpieczenie będą bardzo wysokie. (coś koło 700 zł?, kiedyś z ciekawości byłem w jakiegoś ubezpieczyciela). A mój ojciec jeździ wiele lat bezszkodowo. Chciałbym zarejestrować motocykl, na niego, ale przecież skoro dokumenty są na mnie, nie mogę tego zrobić. Czy mogę naprzykład "odsprzedać" na papierze motocykl ojcu, bez konsekwencji prawnych w postaci podatku? Czy może najlepszą opcją będzie zrobienie z ojca współwłaściciela? Celem jest to, żeby opłaty na ubezpieczenie były jak najmniejsze.

Pozdrawiam
edmund65
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/10/2015, 12:03
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Hans01 » 8/10/2015, 12:56

tu jest krok po kroku:

http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/v ... 2&start=15

KONIECZNIE sprawdz czy w tłumaczniu nie pojawila sie literówka na VIN lub innej kluczowej wartosci, bo czasem I zamienia się w 1 albo 2 w L i zaczyna sie latanie. ;)

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki


Postprzez edmund65 » 8/10/2015, 13:02

reasumując muszę przetłumaczyć tylko pierwszą stronę dowodu i załatwić przeląd tehcniczny?

a propo:
2. Faktura potwierdzająca zakup i automatyczne zwolnienie z opłat w urzędzie skarbowym

to nie mam żadnej faktury. w takim razie muszę zapłacić jeszcze jakąś opłatę w US? :/
edmund65
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/10/2015, 12:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Hans01 » 8/10/2015, 20:46

Ja przeszedłem procedurę rejestracji moto ściągniętego z FR dokładnie wedle tego przepisu. Jak mam być szczery to nie mam pojęcia jakie są skutki braku faktury. Cło raczej nie, bo to wszystko wewnątrz EU, ale jakiś VAT może się trafić, cholera wie.

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê