Zobacz wÄ…tek - 600 do 10 tyÅ›
NAS Analytics TAG

600 do 10 tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

600 do 10 tyÅ›

Postprzez Reezing » 1/10/2015, 20:38

Witam, zastanawiam się nad następcą dla mojej Hondy. Doświadczenie raczej mam małe koło 10 tyś. na TZR i 8 tyś. na NSR 125. Mam 190cm, około 80kg. Moto mi służy do zabawy przy ładnej pogodzie do pracy podjechać. Beskidy zwiedziłem na pierdziawkach, więc na czymś większym chciałbym poznać nowe winkle i fajne miejsca. W sezonie zrobię pewnie 8-10 tyś km. Na motocykl mam max 10 tyś, ubrania już mam. Po posiadaniu 2t raczej koszty jakiekolwiek nie będą, nie powinny mnie przerosnąć. Moją uwagę zwóciła CBR f4/f4i i stąd moje pytanie czy nie będzie za mocna po trzydziestoparu konnej NSR-ce czy lepiej celować w coś innego i co by to mogło być?
Reezing
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14/10/2014, 17:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Postprzez jasnoksieznik » 1/10/2015, 21:38

Sporta do zwiedzania, dla wyrosnietego czlowieka? Troche szkoda zadka/kregoslupa/nadgarstkow.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez lagiboy » 1/10/2015, 22:09

nie jest tak niewygodnie na F4 to pseudo sport. przede wszystkim powinieneś się przymierzyć, zobacz jak uginają Ci się kolana i czy się jako tako mieścisz. To czy odpowiedni to zależy od tego co potrafisz... pierwsze co to waga motocykla. 600 są dużo cięższe niż 125 ale CBRka (mam na myśli normalną, nie f4i sport) jest nawet wygodna na dłuższą przejażdżkę. Silnik oddaje moc gładko, nie ma szarpania ani mega skoków mocy, w porównaniu do NSRki odblokowanej będzie to miłe doświadczenie. Jak ogarniałeś NSR to dasz radę CBR. zaryzykuję, że możesz próbować ale odpowiedzialności nie biorę ;)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Zimny72 » 1/10/2015, 22:37

Mam tyle samo wzrostu (wagi trochę więcej) i do zwiedzania brałbym Kawasaki Versys 650. Naprawdę bardzo dobry, zachwalany przez testerów i mało doceniany na rynku motocykl. W sam raz dla wysokich facetów. A i w mieście świetny. Jednym słowem "uterenowiona" (trochę na wyrost wyrażenie) wersja Er6.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Reezing » 2/10/2015, 15:46

Sporta do zwiedzania zakrętów, na NSR pojeździłem trochę po Beskidzkich przełęczach i ciekawych winklach trochę dalej. Jeśli chodzi o wygodę to NSR nie jest zbyt duża, a dla mnie całkiem wygodna. Może dlatego, że na żadnym turystycznym motocyklu nie miałem okazji dalej pojeździć. Miałbym ochotę sprawdzić swoich sił na torze dlatego chciałbym sporta. Możliwe, że w weekend uda mi się ustawić z kolegą na f4i, przymierzę, sprawdzę i zobaczę czy to aby na pewno to czego pragnę ;)
Reezing
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14/10/2014, 17:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez panzervi » 4/10/2015, 12:23

Reezing, niestety nie pomogę ci z jakimi kolwiek 600 bo nigdy takiej nie miałem, ale ty możesz pomóc mi. Rozglądam się za NSR, mógłbyś mi powiedzieć o niej coś więcej??? wiem, że to forum jest dla 600 dlatego proszę napisz coś na maila: panzerviwii@gmail.com
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51

Postprzez Reezing » 4/10/2015, 19:19

panzervi poszło PW. Objechałem dziś F4i oraz Thundercata. Po przesiadce z Hondy mojej naprawdę robią robotę. Myślę, że to jest ten kierunek rozwoju na moto w którym chcę iść :)
Reezing
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14/10/2014, 17:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê