Zobacz wÄ…tek - Benzer Shaft
NAS Analytics TAG

Benzer Shaft

i inne małe pojemności
_________

Benzer Shaft

Postprzez Grednow » 24/9/2015, 23:02

Witam, otóż mam problem z 4 suwowym chińczykiem, wczoraj podczas wyprawy do mieściny oddalonej o 6 km coś strzeliło po czym zgasł, okazało się, że nie wytrzymała zębatka przy głowicy (łańcuszek rozrządu ??). Po wymianie zębatki nie chce odpalić.. Zawory są wyregulowane, rozrząd ustawiony aczkolwiek zauważyłem, że świeca jest sucha jak pieprz, rozkreciłem gaźnik w celu przedmuchania dysz ale i to nie pomogło.. Iskra jest wręcz idealna.. Proszę o pomoc
Grednow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/9/2015, 22:53


Postprzez MarSen » 25/9/2015, 11:07

Żeby zmusić gaźnik do zassania paliwa zdejmij filtr powietrza, zatkaj wlot ręką, odkręć manetkę na maksa i pokręć chwilę rozrusznikiem. Twoja ręka powinna się zrobić mokra z paliwa i w czasie kręcenia powinieneś czuć "wciąganie". Wtedy odsuwasz rękę i kręcisz dalej. Jeśli świeca nadal będzie sucha i nie będziesz czuł "wciągania" to może oznaczać brak kompresji (rozrząd lub cylinder).
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez Grednow » 25/9/2015, 17:29

Masę podłączyłem oczywiście, robiłem jak kolega wyżej mówi z tą ręką ale zamiast zasysać to mi ją wypychało.. nie wiem czy tak powinno być
Grednow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/9/2015, 22:53

Postprzez Grednow » 25/9/2015, 19:32

w sensie jak ? bo ustawiałem na literce F i literce T..
Grednow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/9/2015, 22:53

Postprzez Grednow » 4/10/2015, 16:05

Po wymianie głowicy na nową ustawiłem rozrząd tak jak Pan napisał. Udało się motor odpalił aczkolwiek gasł na biegu jałowym.. Próbowałem wyregulować gaźnik aczkolwiek po entym odpaleniu usłyszałem dziwny dźwięk po czym usłyszałem, że coś blokuje silnik i nie chce zakręcić. Po rozkręceniu bocznej zaślepki w głowicy tam gdzie jest zębatka, zauważyłem rozszarpany łańcuszek rozrządu.. Chyba nie jest mi dane jeżdżenie w tym sezonie.. Tak czy siak, dziękuje za pomoc.. Kolejne pytanie, ciężko jest wymienić ten łańcuszek ? Jakich szkód mógł narobić ?
Grednow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/9/2015, 22:53

Postprzez Grednow » 4/10/2015, 17:49

przewodów od czujnika biegów ? Już kupiłem z pourywanymi :P
Dzięki za wytłumaczenie, jak nabiorę chęci to zrobię i dam znać
Grednow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/9/2015, 22:53



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê