Zobacz wątek - Układ chłodniczy yamaha r1 rn22
NAS Analytics TAG

Układ chłodniczy yamaha r1 rn22

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Układ chłodniczy yamaha r1 rn22

Postprzez kristox » 14/9/2015, 12:21

Witam.
Ostatnio wywaliło mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Spuściłem resztę płynu, Przepłukałem cały układ i zalałem nowym płynem. W zbiorniczku wyrównawczym wolałem płyn do kreski full. Dzis po przejażdżce zauważyłem, ze zbiorniczek wyrównawczy jest pełny płynu. Prawie pod sam korek gumowy z wężykiem. Czy to normalne?

Edit. Uszczelka pęknięta pod głowica to nie jest. Nie kopci, nie ma płynu w oleju ani oleju w płynie chłodniczym.
kristox
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 8/10/2012, 15:27


Postprzez henio12323 » 17/9/2015, 23:11

jak płyn sie nagrzewa to zwiekza objętnosc. póki nie wywala nadmiary a układ jest odpowietrzony to niczym sie nie przejmuj
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez kristox » 18/9/2015, 07:49

postaram sie opisać cała sytuacje:
Kupiłem motocykl od goscia co malo nim jeździł. Po przyjeździe do domu - wszystko ok. Pojezdzilem troche w ciepły dzien po mieście, wróciłem do domu- płyn wywaliło. Otworzyłem korek od chłodnicy, poziomu płynu nie widziałem. Na korku były jakieś glutki. Wniosek? Uszczelka pod głowica. Jednak po dalszych testach z kolega okazało sie, ze to nie uszczelka bo ani nie ubywało oleju, nie kopcił, węże miękkie, nie było śladu płynu na korku od wlewu oleju. Te glutki sie rozcierały w palcach, doszliśmy do wniosku, ze był niski stan płynu chłodniczego i to po prostu osad po starym płynie. Spuściłem stary płyn, wypłynął taki zielono brązowy. Brąz to nie olej, olej sie nie zmiesza. Pewnie poprzedni właściciel dolewał jakiegoś gowna do chłodnicy. Przepłukałem chłodnice płynem do czyszczenia z woda, pozniej woda kilka razy lecz przez wlew płynu zauważyłem, ze te takie glutki dalej sa w chłodnicy, nie rozpuściły sie. Zalałem nowym płynem, chwile działało, znowu wywaliło. Myśle sobie- korek ciśnienia nie puszcza. Pożyczyłem od kolegi korek do chłodnicy, dolalem płynu - działa! Zamówiłem nowy korek. Chwile znowu działało. Byłem wczoraj w Rzeszowie wymienić olej w aso (mogłem sam ale jest książka serwisowa to chce ja prowadzić). Wróciłem do domu, patrzę, zbiorniczek wyrównawczy pełny. Poczekałem az silnik ostygnie, poszedłem za 2h do garażu, odkręcam korek chłodnicy, płynu troche wykapalo ze zbiorniczka a w chłodnicy jest nie tyle ile zalałem. Płyn z chłodnicy daje mi do zbiorniczka a pozniej na zewnątrz. Co to moze byc? Moze kanaliki sa zatkane tymi glutami?

Obrazek (otwórz link)

Termostat jest sprawny. Na nim nie było śladu tego osadu.


A i jeszcze cos. Dziwna sprawa jak zalewalem nowym płynem bo powinno mi wejść 2,73l a weszło tylko ok 2.2l.
kristox
Świeżak
 
Posty: 72
Dołączył(a): 8/10/2012, 15:27



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê