Zobacz wÄ…tek - Motocykl A2 - 7 tys
NAS Analytics TAG

Motocykl A2 - 7 tys

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motocykl A2 - 7 tys

Postprzez macigade » 10/9/2015, 15:46

Prawko A2 zrobione, czas coś kupić.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Kurs, nic poza tym. Autem jeżdżę od 3 lat, ale to chyba nie o to pytanie
- Wiek, waga, wzrost,
22, 75, 187
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
do pracy/szkoły po mieście. Turystyka weekendowa, do paruset km, raczej bez plecaczka, choć drugi kask posiadam i nie wykluczam paru podwózek, no ale to raczej tez nieistotne. Szutry, tory -> nie dla mnie. Miasto 75%/25% wycieczki (nie wiem jak mam to dokładnie policzyć, zgaduje)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Pomyślałem. A sam motocykl tak obstawiałem z 6-7tys. Dałoby radę więcej, ale niechętnie
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Raczej turystyki i nakedy. Zdecydowanie nie enduro, supermoto, typowe zabudowane ścigacze
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
ER5, ER6n, ZR7, SV650, CB500, CBF500, pewnie o jakichś zapomniałem, ale zapewne uprzedzę tu parę propozycji: nie GS500 / e /f . Po prostu

Bardzo chętnie bym przyjął er5, z tym,że przerażają mnie w wielu ofertach roczniki, przebiegi. Nie znam się do końca, wiec nie wiem jak to dokładnie wygląda, ale dlatego szukam wersji 'po lifcie'. I pytanie: jak mam traktować te legendarne, słabe hamulce z tego modelu? Czy może po lifcie zostały zamontowane nowsze, lepsze?
macigade
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 15/8/2015, 11:43


Postprzez Tristello » 10/9/2015, 16:11

187 to całkiem sporo na Cb i ER mozesz czuc sie za wysoki, ale to musisz sprawdzic sam. Proponowąłbym Sv, może Fazer zablokowany
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR


Postprzez fincher » 10/9/2015, 16:28

Polecam fazera, w szczególności mojego :) pw
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez Tristello » 10/9/2015, 16:45

Wciskasz go już każdemu :P ?
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez fincher » 10/9/2015, 16:54

Wciskam, nie. Po prostu proponuje, bo Ruch mały :)
Było u mnie 3 oglądaczy, i jedyne co mogę powiedzieć to "mędrcy internetowi". Takich rzeczy co się dowiedziałem o swoim motocyklu to głowa mała. Tak na szybko powiem że jeden znawca odkrył że mam dziurę w silniku i pęknięty wał :p. Inny stwierdził że takie hamulce były montowane w r1 a to świadczy o przeszczepie przodu, także mam chyba pecha do kupujących. I kilka innych ciekawostek, najfajniejsze jest to że zawsze mówili o tym gazu słyszeli "pieniądze na stół przed jazda"
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê