Zobacz wÄ…tek - Honda VFR 800 2009r.
NAS Analytics TAG

Honda VFR 800 2009r.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Honda VFR 800 2009r.

Postprzez Krzysiekkcn » 9/9/2015, 20:14

Hej witajcie,
W zeszłym sezonie miałem kawasaki er6f 2006r, motocykl w dobrym stanie, idealnie prosty itp. sprzedałem, nowa właścicielka zadowolona do dziś. Mi jednak nie pasował, trochę wibrowała kierownica, sprzęgło trzaskało, mało mogłem załadować (te wszystkie usterki poznańskie aso kawasaki uznało że ten model tak ma i tyle). Dalsze trasy odpadały bo kierownica się tak trzęsła że po 60km ręce cierpły całkowicie.

Na kolejny sezon chciałbym kupić sobie coś nowego, nie naked, pojemność 600+.
Bardzo podoba mi się Honda VFR 800 z 2009r, ale ja głównie jeździł bym w weekendy i do pracy 20km przez Poznań - więc zastanawiam się czy to dobry wybór, a może jest jakiś inny motocykl w podobnym lub tańszej cenie.

Jeszcze FZ jest w miarę ok, ale wolałbym uniknąć bandita czy sv.

A i jeszcze, 24 lata 80kg.

Pozdro,
Krzysiek.
Krzysiekkcn
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13/8/2012, 21:59
Lokalizacja: Poznań


Postprzez bachu12 » 9/9/2015, 21:46

Zależy jaki typ motocykla. Jeśli coś podobnego do VFR to właściwie przychodzi mi na myśl tylko Triumph Sprint ST 1050.

Obiektywnie patrząc to chyba najlepszym wyborem byłoby coś w stylu Yamahy FZ6 Fazer S2. Lekki, mniejsza pojemność, więc w mieście mniej wyżłopie paliwa, ABS.

Jeśli moc nie robi Ci wielkiej różnicy to Suzuki V-strom 650 jest całkiem fajny.


VFR sama w sobie w mieście się trochę męczy. To spory i dość ciężki motocykl. Do tego dochodzą niefortunnie umieszczone chłodnice, które powodują, że grzeje się w korkach ( poza tym praktycznie pod tyłkiem masz 2 cylindry ). To samo tyczy się Sprinta. Do tego VFR nie należy do najtańszych moto w utrzymaniu.

Z drugiej strony, jest to dobry motocykl bez jakichś większych wad. Od czasu do czasu lubi nawalić coś w elektryce.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46


Postprzez lagiboy » 9/9/2015, 21:50

podoba sie VFR to bierz. bardzo przyjemny i wygodny. polecam szukać modelu który ma już zrobiony duży serwis po 16000 milach ~25k km przebiegu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê