Zobacz wÄ…tek - KTM vs Kawasaki
NAS Analytics TAG

KTM vs Kawasaki

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

KTM vs Kawasaki

Postprzez Mr.Dejw » 8/9/2015, 21:59

Witam

Planuję zakup pierwszego moto w zime, gdzieś po nowym roku. Będę za pewne sprowadzał bo mam w rodzinie osobę która zajmuje się tym. Zdecydowałem że będzie to KTM RC 390 albo Kawasaki 300. I stąd moje główne pytanie. Czy na kawie 300 będzie mi nie wygodnie ? Wyczytałem że wysokie osoby mają problem ze znalezieniem miejsca i że wyglądają komicznie, czy to samo jest z KTM-em ? Ja mam 186 cm wzrostu i 84 kg wagi, pracuje na siłowni i ćwicze na niej, głównie cross fit, nie jestem typowym koksem :D sylwetka fitnessowa, tzw. plażowa ^^ Także jak wygląda sytuacja na tych moto z siedzeniem, miejscem dla takiej osoby wysokiej jak ja ?

Moto będzie służyło mi na codzień i do jazdy na weekendy. Doświadczenie mam słabe, głównie skuter 50ccm i różne VSK, MZ i tego typu wiejski sprzęt, z czymś większym i nowoczesnym to nie miałem do czynienia. Nawet na prawku, bo prawko mam, robione jesscze przed zmianami na kategorie, a wiadomo że przed zmianami jeździło się na starych 125 ccm z wielką oponą z tyłu. Wiadomo mogę jeździć wszystkim ale nie jestem głupi i nie będę się rzucał od razu na rasowe 600 i wyżej. Myślałem nad kawa er 6 f na pierwsze moto jeszcze hmmm. Chciałbym głównie sporta ale podobają mi się też nakedy. A narazie światło wyboru pada na kawe 300 i ktm rc 390 bo mają dobre osiągi, potrafią wycisnąć po 180km/h co na nasze drogi jest dużo, a i tak rzadko taką prędkość będzie się osiągać, kawa er t6 f trochę więcej 230 km/h ale ja jako żółtodziób nie osiągnę takich prędkości na dzień dobry. A za tymi mało litrażowymi sportami przemawia też niższe spalanie i zarazem koszty utrzymania, a wiadomo moto ma służyć mi na codzień. Chyba że polecacie jeszcze jakieś inne moto z mało litrażoeych sportów, nakedów lub jakieś nakedy 600 z owiewkami jak kawa er 6 f ?
Mr.Dejw
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/9/2015, 21:12
Lokalizacja: Częstochowa


Postprzez Lucekk » 8/9/2015, 23:08

http://cycle-ergo.com/ tu możesz zobaczyć mniej więcej jak będziesz siedział przy swoim wzroście.

Co do ninji 300 i ktm rc 390, to ktm jest trochę mniejszy, pozycja jest bardzo sportowa i jest lżejszy o około 20 kilo od ninji. Kawa 300 nie jest taka mała w porównaniu do np ZX-6r, ale pozycja nie jest tak bardzo sportowa, jesteś bardziej wyprostowany co jest wygodniejsze, a kiedy chcesz to możesz się poskładać za owiewkami. Najlepiej by było gdybyś sam usiadł na tych dwóch motocyklach, a w ogóle to się na nich przejechał.
Lucekk
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16/12/2013, 22:54


Postprzez andy7 » 9/9/2015, 08:23

Wlasnie rozlalem kawe i patrze w fusy, szklana kule tez odpalilem.....

Risz moze glowa i pomysl zanim cos napiszesz. Kto ma Ci powiedziec, czy TOBIE bedzie wygodniej na tym czy na tamtym ?

Ktm w utrzymaniu napewno bedzie kosztowniejszy, jedz do ASO siadz, przejedz sie i tyle.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Mr.Dejw » 9/9/2015, 11:36

Wyobraź sobie panie andy że specjalnie napisałem na forum z myślą że znajdzie się na pewno jakiś użytkownik kawasaki 300, a być może KTM'a, którzy odpowiedzą na moje pytanie, odpisując ile oni mają wzrostu i jak im się jeździ, także bez takich ironicznych odpowiedzi ale co tam lepiej dogryźć. Chyba po to istnieje forum aby pozyskać opinię na temat danego motocykla od ludzi którzy go posiadają.

I jak tak ma pisać moderator to powinni ci zabrać tą funkcję...

Do ASO ? Gdzie tam będą mieć te motocykle, o czym Ty piszesz ?
Mr.Dejw
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/9/2015, 21:12
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez andy7 » 9/9/2015, 11:56

Mr.Dejw napisał(a):I jak tak ma pisać moderator to powinni ci zabrać tą funkcję...

Do ASO ? Gdzie tam będą mieć te motocykle, o czym Ty piszesz ?


1. To najpierw ogarnij sie, z zakladaniem podwojnych tematow o tym samym.

2. To, ze dana osoba ma ten sam wzrosz nie znaczy o niczym.

3. Napisz do administracji i poskarz sie.

4. ASO jest zwykle przy salonie sprzedazy, przykro mi, ze nie widzisz oczywistych zwiazkow.

pozdrawiam

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Lucekk » 9/9/2015, 12:09

Pojedź do autoryzowanego dilera, ninje 300 na pewno mają próbny egzemplarz, wypożycz go i przejedź się trochę. To będzie lepsze niż opinia ludzi z forum. Ja mam 180 cm i ten motocykl jest dla mnie bardzo wygodny i w cale nie wyglądam na nim jak na psie. Dodatkowo jak porównywałem go do zx-6r to są podobnej wielkości. Więc kawa 300 nie jest taka mała.
Lucekk
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16/12/2013, 22:54

Postprzez Mr.Dejw » 9/9/2015, 12:32

4. ASO jest zwykle przy salonie sprzedazy, przykro mi, ze nie widzisz oczywistych zwiazkow.


O wielki... zamiast normalnie napisać że do salonu to do aso, przykład specjalnego trollowania. To wiadome że mogę jechać do salonu i dadzą mi się przejechać, mądralo, tylko że żadnego nie ma w moim mieście.



Dzięki Lucekk za opinię, oraz za tą stronkę, bardzo przydatna rzecz :)
Mr.Dejw
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/9/2015, 21:12
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez leff » 9/9/2015, 13:55

dalej szukasz wrozki? osoby o moim wzroscie mowia, ze maja wygodnia na sportach ... inne o moim wzroscie mowia, ze nie jest im wygodnie ....

stronke mogles sam znalezc, tysiac razy byla przywolywana na tym forum
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 9/9/2015, 20:56

Mr.Dejw napisał(a):To wiadome że mogę jechać do salonu i dadzą mi się przejechać, mądralo, tylko że żadnego nie ma w moim mieście.


Najgorsze to jak sie dziecko dorwie do kompa i zaraz sobie do nicka doda Mr. :mrgreen:

No nie jest takie wiadome, bo moga Ci powiedziec, przyjedz z rodzicami albo za kilka lat bo szczawiom motocykli nie uzyczamy.

Rozumiem, ze szanownemu panu trzeba salony najpierw wybudowac, to tak jak w tym kawale, co to w Wachocku PEWEX wybudowali, bo soltys dolara znalazl.

Rusz moze doope i przejedz sie do miasta, chyba, ze bedziesz czekal az Ci Salon na wiosce wybuduja.

bez odzewu.

P.S. bylbys inteligentniejszy od kromki chleba to zajaral bys, ze gdy sie grzecznie poprosi o zgode na dosiad moto w ASO to tez Problem rozwiazany, tyle, ze myslec trzeba a u Ciebie z tym niestety cieeeeeenko.:mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Mr.Dejw » 10/9/2015, 03:45

Wiedzialem ze jak napisze ze salonu nie ma w moim miescie, a nie dopisze zdania typu "no nie ma w moim miescie salonu ale przejade sie do innego gdzie jest" to ze sie przyczepisz, troll moderator. Wycieczki osobiste zachowaj dla siebie. Jak tak brakuje Ci wieku i uwazasz ze kazdy jest dzieckiem to masz jakis kompleks nizszosci. I wypraszam sobie, mam 22 lata inteligencie, nie odgaduje ile Ty masz, ani nie zadam abys napisal ile masz, ale styl pisania od samego poczatku, trolling, wskazuje ze brakuje ci wiele szarych komorek a twoje obydwie pol kule mozgowe sa gladkie jak lusterko. Ciekaw jestem czy dojdziesz do tego co oznacza inteligetne obrazenie kogos slowami "masz mozg gladki jak lusterko" ale pewnie wujek google ci pomoze. A jezeli dazyles do tego abym Cie obrazal zebys mnie zbanowal to prosze bardzo, oznacza to tylko ze jestes prowokatorem a nie moderatorem forum sluzacym pomoca, jak widac inni potrafili udzielic opini, nie stosujac ironicznych, szyderczych i obrazliwych zdan. I sam zaczales. Ahhh dalszy kompleks nizszosci, bo ktos dodal sobie przedrostek Mr; Sodoma i Gomora, przeciez to tylko nick ale co przyczepic sie trzeba, a wydaje mi sie ze w twoim przypadku jak wiesz co oznacza ten przedrostek to zapewne twoja znajomosc jezyka z ktrego pochodzi to slowo i tak jest uboga. A i uprzedzam, kolejna prowokacja z mojej strony, nie uzywalem polskich liter w aktualnej wypowiedzi, zwrocisz mi uwage ? Dla twojej wiadomosci nie uzywanie tych ze liter nie jest bledem :)

I koncze ta bezowocna polemike.
Mr.Dejw
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/9/2015, 21:12
Lokalizacja: Częstochowa



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê