Zobacz wÄ…tek - Pomoc z wyborem kasku (integralny)
NAS Analytics TAG

Pomoc z wyborem kasku (integralny)

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Pomoc z wyborem kasku (integralny)

Postprzez kami007 » 6/9/2015, 09:09

Witam jako ,że jestem nowy to z góry przepraszam jeśli nie ten dział.

Planuję zakup kasku integralnego i upatrzyłem dwa modele:

NR 1 http://allegro.pl/naxa-f16-l-kask-motoc ... 69420.html
NR 2 http://allegro.pl/kask-motocyklowy-thh- ... 02499.html

Jeśli chodzi o kask nr1 to opinie są podzielone choć większość negatywnych a mianowicie chodzi o tą szybkę(za główną szybką) przeciwsłoneczną ,że strasznie luźna i hałasuje oraz opada ale to podobno w starszych rocznikach tego modelu a na aukcji jest 2015. Jeśli ktoś miał lub ma ten kask prosiłbym o komentarz.

Natomiast kask nr2 bardzo mi się podoba(tu już chodzi mi o wygląd) lecz niestety opinii brak...
W internetach wyczytałem ,że to Tajwańska firma i niby dobre kaski ale na różnych forach mało kto znał tę firmę. Na zagranicznych odpowiednikach allegro typu amazon było kilka opinii do dokładnie tego modelu i ludzie pisali że jest ok ale to było kilka opinii lecz ocena 4/5 gwiazdek.

A może jakiś inny kask polecacie? Budżet to 250-350zł chociaż wolałbym do 300zł ale nie warto oszczędzać na kaskach bo głownie chodzi o bezpieczeństwo.

Moje wymagania co do kasku:
-Rozmiar M
-Integralny/pełny
-Barwy - Na pewno nie jedno kolorowy tylko bardziej rozmaicie a więc lubię kolor niebieski, zielony, czerwony, czarny, biały(ale tu bez przesady), zółty.
-Budżet to podałem wyżej
-Wyjmowane wnętrze co by można było wyprać
No i chyba tyle.
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola


Postprzez setup » 6/9/2015, 09:28

Jeśli mogę 3 gr wtrąć to w tej cenie lepiej niech zapięcie będzie DD. Proste, skuteczne więc producent nie musi na niczym oszczędzać. A microlock to już jest więcej finezji i jeśli producent się nie przyłożył to będzie to kiepskie rozwiązanie.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska


Postprzez Zimny72 » 6/9/2015, 09:38

Temat wałkowany na forum do wyrzygania: HJC CS14 albo Lazer Bayamo. Proszę moderatorów o zamknięcie tematu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kami007 » 6/9/2015, 19:46

Dlaczego do zamknięcia? Myślisz ,że gdybym znalazł odpowiedni kask na innych forach bądź na tym to pisałbym temat?
Każdy ma inny styl i gusta a jako ,że nie znalazłem opinii na temat kasku nr2 to zwracam się o pomoc do was. Jeśli chciałbym takiej odpowiedzi której udzieliłeś podając dwa modele to temat wyglądał by tak ,że zapytał bym o polecany kas i podał budżet i tyle.
Jeśli jest możliwość to czekam na na wypowiedzi innych użytkowników na temat tych kasków.
A wracając do modeli kolegi wyżej to HJC wydaje się być ok tylko nie ma za ciekawych barw - tak wiem kask ma być bezpieczny a nie ładny ale ja oczekuję połączenia obu. A co myślicie o kasku LS2 F352?
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez Zimny72 » 6/9/2015, 21:14

To nie jest kwestia "stylu i gustów". Jak chcesz kierować się takimi kryteriami, to weź dziewczynę na rundę po sklepach motocyklowych - Ona najlepiej ci doradzi, żebyś wyglądał cool. Jesteś na forum motocyklowym i tutaj dyskutuje się zasadniczo o kwestiach użytkowo-technicznych, a nie o tym co komu się podoba albo do twarzy. Temat tanich kasków - a za takie uważa się kaski za 300-400zł - był dyskutowany wielokrotnie. I w dyskusji wypracowaliśmy te dwa kaski jako najlepsze z najtańszych tj. zapewniające minimum bezpieczeństwa za minimalne pieniądze. Może jeszcze warto wziąć pod uwagę kaski MT, które pojawiły się niedawno i zbierają niezłe recenzje? Masz też w necie "test tanich kasków motocyklowych" - wystarczy wbić w google. Ogólnie zaleca się przeznaczenie na kask minimum 600zł - w tej kwocie zaczynają się kaski przyzwoite: HJC TR-1 oraz Shark s700s. Ale tego byś się dowiedział jak byś poszperał na forum.

Dlatego ponawiam wniosek o zamknięcie tematu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kami007 » 7/9/2015, 09:03

Nie każdy ma 600zł na kask :/ Po 2 trzeba mieć dziewczynę..... Co do Sharka s700s znalazłem dużo negatywnych opinii a zwłaszcza o szybce pękającej i nie tylko. Pomocy już raczej tutaj nie otrzymam więc niech będzie do zamknięcia chyba ,że znajdzie się ktoś tak miły.
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez SlowMotion » 7/9/2015, 09:39

Ktoś tak miły już się znalazł. Lazer bayamo albo HJC cs-14. Często słyszy się że nie każdy ma 600 na kask, ale na motocykl jakoś każdy z nich znalazł. Zwłaszcza jeśli budżet jest ograniczony poniżej rozsądnego MINIMUM powinieneś odpuścić sobie malowanie z fajerwerkami i kupić coś co ma chociażby minimalną szansę uratować Twoją głowę w razie gleby. Jeśli godzisz się na brak jakiejkolwiek ochrony w zamian za ładną grafikę, to kieruj się po prostu swoim gustem i nie pytaj nikogo o zdanie, a w razie braku takowego może ten temat warto założyć na forum artystycznym a nie motocyklowym.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez A7 x » 7/9/2015, 11:02

Może Ci się wydawać, że Koledzy użyli dosadnego języka, żeby Ci odpowiedzieć, ale nie zrażaj się, bo martwią się o bezpieczeństwo Twojej własnej czaszki lepiej, niż Ty sam.
Kask służy przede wszystkim do ochrony, wygląd, to jedynie dodatek. Owszem fajny wygląd jest... fajny, ale sama grafika, to zazwyczaj dodatkowe +100zł do ceny czarnego lub białego w tym pułapie cenowym.
Przemyśl sobie na spokojnie- może akurat uda Ci się troszeczkę dozbierać, gdzieś znajdą się wolne fundusze itp.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez Zimny72 » 7/9/2015, 14:46

Pomiędzy Sharkiem s700s a jakimkolwiek LS2 jest... PRZEPAŚĆ (niezależnie od jednostkowych złych opinii - w każdej firmie zdarzy się wadliwy egzemplarz, nawet w Shoeiu). Dlatego doradziliśmy ci kaski "pomiędzy", które zapewniają minimum bezpieczeństwa. Zwróć też uwagę, że doradziliśmy ci kaski w kwocie 300-400 zł, a więc zbliżonej do twojego budżetu. Pamiętaj, że doradzają ci ludzie, którzy jeździli w różnych kaskach i wiedzą o czym mówią. Jeździłem zarówno w LS2 (3 kaski) jak i Lazerze (2 kaski), a teram mam 3 inne - w tym Sharka -że nie wspomnę o testowanych i pożyczanych od kolegów. Więc skorzystaj z życzliwych rad, a nie obrażaj się jak panna na wydaniu, której nie pasuje kolor bukietu. ;)

Dodam jeszcze, że biały kask (kolor podstawowy) jest najlepiej widoczny na drodze (może poza fluo) i zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Nie wspomnę o tym, że świetnie pasuje do czarnych ubrań motocyklowych. Więc albo się stroimy i szpanujemy, albo mówimy o kaskach bezpiecznych.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kami007 » 7/9/2015, 14:55

No właśnie jak psiałem wcześniej ten HJC jest ok ale Lazer mi nie odpowiada. Wiadomo ,że chodzi o bezpieczeństwo. Co do LS2 to widziałem ładny w sklepie za ok 220zł już przymierzył i... gdyby nie był za mały to bym kupił ale postanowiłem się wstrzymać i poczytać popytać na forum. Także chyba wybiorę tego HJC i dzięki za pomoc wszystkim :)

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć to proszę bardzo każda opinia jest mile widziana.

Edit: Co myślicie o tym kasku?
http://allegro.pl/kask-motocyklowy-kyt- ... 82905.html
Sam Andrea Iannone (MotoGP) go używa może powstrzymam się z kupnem na jakiś czas i dozbieram? Kurde taki kask 29 fajnie było by mieć i ładny i pewnie BEZPIECZNY skoro oni tam jeżdżą do 350km/h to chyba musi być bezpieczny :D . Co o nim myślicie?

Edit2: A o tym co myślicie? Chyba naprawdę jednak dozbieram chociaż z rok mi to zajmie heh.
Nawet znalazłem używaną replice Rossiego ale na licytacji 600zł a kup teraz to 750zł.
http://allegro.pl/agv-k-3-chicane-red-m ... 30442.html
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez lagiboy » 7/9/2015, 20:29

jak nie stać cię na grafikę na kasku to bierz czarny, zawsze wygląda dobrze i pasuje do wszystkiego. jeśli chcesz być bardziej widoczny to wtedy biały. czarny czarny i jeszcze raz czarny. opcjonalnie czarna szybka i masz klasyczny zestaw a'la Ghost Rider ;)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez SlowMotion » 7/9/2015, 20:39

Gwarantuję Ci, że zawodnicy motogp nie jeżdżą w termoplastikach, a to że malowanie jest repliką ich kasków w żaden sposób nie poprawia bezpieczeństwa. Do tych kasków nie masz co zbierać pieniędzy bo to podobna półka co wymienione wyżej hjc i lazer. Najtańszy z kasków używanych w motogp to na ten moment chyba HJC RPHA 10+ który w podstawowym malowaniu można dostać za około 1200zł.
A czy lazer wygląda tak źle? Kask jak kask, fajerwerków nie ma, ma dużą skorupę ale też nie jest jakiś szpetny. Ostatnio jeździłem w nim na lublinie bo mój był na gwarancji, wygląda to jak poniżej
Załączniki
lazer4.jpg
lazer4.jpg (252.44 KiB) PrzeglÄ…dane 6114 razy
lazer3.jpg
lazer3.jpg (244.18 KiB) PrzeglÄ…dane 6114 razy
lazer2.jpg
lazer2.jpg (255.5 KiB) PrzeglÄ…dane 6114 razy
lazer1.jpg
lazer1.jpg (255.8 KiB) PrzeglÄ…dane 6114 razy
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jasnoksieznik » 7/9/2015, 22:39

Jeśli Cię nie stać, a Cię nie stać (nie oszukujmy się, dobre bezpieczne kaski kosztują 3x tyle, a dobre, fajne, bezpieczne, ładnie pomalowane 5x tyle), to przymierz w sklepie, znajdź ten lepiej pasujący w odpowiedniej wielkości i kup przez internet.

Kask albo leży w kącie, albo w kufrze, albo jesteś wewnątrz, więc niech Ci nie robi różnicy, jak wygląda od zewnątrz. Moje poprzednie kaski miały dziewczęce/młodzieżowe malowanie, ale stosunek bezpieczeństwa do ceny był bdb.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez kami007 » 8/9/2015, 08:54

Faktycznie ale głupotę palnąłem.. ten AGV i KYT są z termoplastiku.
Bardzo Å‚adnie siÄ™ prezentujesz kolego na tej Kawie.

A te kaski? Żaden nie jest z termoplastiku. Jeśli z tych nic nie będzie to prawdopodobnie będzie ten Lazer albo SHARK S700s ale ta szybka w tych SHARKACH.
No to tak :
http://allegro.pl/kask-integralny-aston ... 03388.html
http://allegro.pl/kask-motocyklowy-hjc- ... 13633.html
http://allegro.pl/nowy-kask-x-lite-x-60 ... 65534.html
http://allegro.pl/kask-caberg-stunt-cbr ... 96324.html
http://allegro.pl/kask-motocyklowy-hjc- ... 95804.html
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez pamoz » 8/9/2015, 10:59

SlowMotion napisał(a):Gwarantuję Ci, że zawodnicy motogp nie jeżdżą w termoplastikach, a to że malowanie jest repliką ich kasków w żaden sposób nie poprawia bezpieczeństwa. Do tych kasków nie masz co zbierać pieniędzy bo to podobna półka co wymienione wyżej hjc i lazer. Najtańszy z kasków używanych w motogp to na ten moment chyba HJC RPHA 10+ który w podstawowym malowaniu można dostać za około 1200zł.
A czy lazer wygląda tak źle? Kask jak kask, fajerwerków nie ma, ma dużą skorupę ale też nie jest jakiś szpetny. Ostatnio jeździłem w nim na lublinie bo mój był na gwarancji, wygląda to jak poniżej


Mylisz się kolego .Najtańszym jest....wyśmiewany LS2 tak,tak LS2 .W Ducati Pramac jeździ w nim Yonny Hernandez . LS2 arrow.Cenę sam sprawdź. 8)
biegacz
Avatar użytkownika
pamoz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2/10/2010, 19:54
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez kami007 » 8/9/2015, 13:09

Zgadza się LS2 jest używany w MotoGP wiem bo oglądam każdy wyścig może nie oddawna ale jednak. :)
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez Glenroy » 8/9/2015, 13:30

Wy tutaj o jakichś RPHA i innych tworach używanych w MotoGP, gdzie RPHA w którym jeździ taki Lorenzo, poza nazwą ma pewnie niewiele wspólnego z produktem o tej samej nazwie, który znajdziemy na półce w sklepie ;).
Co do kasków, nie kombinuj bo kask na głowie masz zawsze i tylko się zniechęcisz jak w czasie jazdy wizjer nie będzie się doszczelniał, gdzieś będzie Ci podwiewać, świszczeć, trzeszczeć etc. Tak samo nie masz pojęcia czy kask będzie w rozmiarze S, M, a może L, bo co producent, to inna skorupa, inny profil wnętrza kasku, i tak jak Lazer będzie Ci na głowie leżał, tak HJC może gdzieś uciskać a Shark będzie za luźny, jeżeli nie przymierzysz kilku kasków, to nigdy nie dobierzesz takiego, żeby dobrze siedział na czerepie. Mogę Ci dać jasny przykład, jeżdżę w kaskach HJC, zarówno starsze, jak i nowsze skorupy leżą mi jak ulał, chociaż te nowsze nawet ciut lepiej, HJC mam w rozmiarze L, ostatnio miałem Sharka Speed-R i L był na mnie za duży, musiałem wziąć M-kę. Fakt, większość kasków pokrywa się ze sobą rozmiarem, ale to nie znaczy, że wszystkie będą tak samo leżały na głowie, kaski się mierzy, żeby się nie okazało, że rozm. M, który miał być perfekt, będzie Ci latał na głowie jak zwykły rondel.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez SlowMotion » 8/9/2015, 13:59

pamoz napisał(a):Mylisz się kolego .Najtańszym jest....wyśmiewany LS2 tak,tak LS2 .W Ducati Pramac jeździ w nim Yonny Hernandez . LS2 arrow.Cenę sam sprawdź. 8)

A widzisz, to ciekawe, poczytam o tym kasku po powrocie z pracy.

Glenroy, z tego co wiem Lorenzo jeździ właśnie w takim samym rpha 10+ jaki znajdziesz na półce w sklepie, z tą różnicą że ma poduszki w środku specjalnie zaprojektowane pod jego głowę.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kami007 » 9/9/2015, 18:00

Witam ponownie właśnie dostałem trochę zaliczki na osiemnastkę czyli łącznie mam 600zł.
Więc zdecydowałem się na zakup tego kasku:
http://www.bikestar.pl/kaski-motocyklow ... l?___SID=U
kami007
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6/9/2015, 08:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez A7 x » 10/9/2015, 06:17

Na pewno lepszy wybór, niż wcześniej podawany przez Ciebie LS2 :)

Poszukaj sobie jak cenowo stoi w necie i skocz do sklepu przymierzyć, sprawdzić ceny.
Warto negocjować przy zakupie w sklepie stacjonarnym. Później jak przyjdzie Ci kupić kiedyś coś jeszcze, to będziesz mógł wywalczyć większy rabat.
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê