Zobacz wÄ…tek - Z A2 do A
NAS Analytics TAG

Z A2 do A

Przepisy, prawo
_________

Z A2 do A

Postprzez Lucekk » 21/8/2015, 12:51

Witam,
mam 20 lat i od dwóch lat posiadam kategorię prawa jazdy B i A2. W związku z chęcią zmiany motocykla na nieco większy chcę uzyskać prawo jazdy kategorii A. Wiem, że po 2 latach od wydania A2 mogę zdobyć A. Szukałem trochę w internecie, ale nie znalazłem odpowiedzi jak uzyskać A, jeżeli posiada się A2? Czy trzeba uczęszczać znowu na kurs i czy znowu będę musiał zdawać teorię + praktykę w wordzie?
Lucekk
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16/12/2013, 22:54


Postprzez madcap » 23/8/2015, 23:03

wystarczyło przejrzeć kilka tematów z podobnym zapytaniem w tym dziale.
musisz ukończyć tylko praktykę.
również zdajesz tylko część praktyczną egzaminu.
do tego dochodzÄ… badania lekarskie.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez leff » 24/8/2015, 10:07

kurs praktyczny w wymiarze 10h jazd
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Lucekk » 24/8/2015, 23:10

Wielkie dzięki za odpowiedz ;),szperałem trochę ale też sam wolałem napisać. Badania lekarskie też potrzebne? Nie mam dożywotnio wydanego prawajazdy i bez okularów nie mogę prowadzić lekka wada. Dobrze ze te dziesięć godzin trzeba wyrobić bo przesiadać sie z innego motocykla na gladiusa to lipa, tak to sie będzie można przyzwyczaić trochę.
Lucekk
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16/12/2013, 22:54

Postprzez Lucekk » 31/8/2015, 14:35

Dla wszystkich szukających odpowiedzi co trzeba zrobić, żeby zdobyć A posiadając A2 minimum 2 lata.

1.Idziemy do naszego wydziału komunikacji i wypisujemy profil kierowcy na kategorię A. Co do badań lekarskich, musicie poprosić Panią/Pana urzędnika, żeby sprawdził nasze poprzednie badania lekarskie, jeżeli lekarz nie wpisał żadnych zastrzeżeń nie trzeba przechodzić ich ponownie. Pkk możecie złożyć dopiero w dniu którym mija termin wydania plastiku na kategorię A2 po 2 latach.
2. Z pkk idzie się do szkoły jazdy i trzeba przejść połowę kursu praktycznego na A, czyli dziesięć godzin.
3. Możemy przystąpić do egzaminu praktycznego na A, tylko on jest nam potrzebny do uzyskania plastiku.

Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc ;)
Lucekk
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 16/12/2013, 22:54



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê