Zobacz wątek - Jak nauczyć wheelie, stoppie, driftu?
NAS Analytics TAG

Jak nauczyć wheelie, stoppie, driftu?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Jak nauczyć wheelie, stoppie, driftu?

Postprzez Morandor1000 » 15/6/2015, 22:37

Siemka, mam małe pytanie odnośnie tych trików, szukałem w google i nic na temat nie mogę znaleźć jedyne co sensownego znalazłem to ten artykuł o wheelie z sciagcza:
http://www.scigacz.pl/Jazda,na,tylnym,kole,375.html

1. Co możecie mi powiedzieć/ doradzić na temat jazdy na tylnym kole [wheelie] (czy lepiej strzałem ze sprzęgła stawiać motor na tylne koło? czy z szybkim odkręceniem manetki [mam zębatkę 60 zębów], więc jest to możliwe [silnik 57KM], co lepiej?) nie mam tej klamki na kierownicy do hamowania, bo do mojego moto nie mogę znaleźć rozdzielacza do HB, ale chyba z samym nożnym hamulcem da rade? zaczynać od pozycji siedzącej?czy na stojącej nożnym hamulcem da rade? c

2. Jak driftować? to moje drugie najważniejsze pytanie, gdyż chciałbym tego spróbować nauczyć się, ale nie wiem nawet jak?, co mam powoli jechać, skręcić mocno kierownice np. w lewo, mocno przygazować, a potem kontrować skrętem w prawo? czy może robić to jakoś za pomocą sprzęgła?, nie wiem nawet nie znalazłem żadnego poradnika jak to robić/zaczynać ; <

3. Jak robić stoppie? - rozpędzić się, wrzucić luz, trzymać mocno kierownice(proste ręce) i tak przyhamować, by nie wywróciło przez kierownice, a postawiło na przednim kole i puścić hamulec? nie wiem to moja teoria na temat jak to robić

Bardzo bym prosił o jakieś porady, gdyż niczego na necie znaleźć nie mogę, nie wiem może jestem ślepy, może ktoś ma jakiś fajny poradnik (prosiłbym o linka), może jest gdzieś jakaś fajna książka do kupienia na te tematy? może sami możecie mi coś poradzić jak to wykonywać?, gdyż nie chciałbym wyuczać się niepotrzebny odruchów czy coś

Za wszelką pomoc z góry dzięki!
Morandor1000
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29/5/2015, 23:08


Postprzez SlowMotion » 16/6/2015, 07:01

Materiałów w necie nie brakuje:
https://www.youtube.com/results?search_ ... motorcycle
https://www.youtube.com/results?search_ ... motorcycle
https://www.youtube.com/results?search_ ... motorcycle
Te same hasła możesz wpisać w google, ale tutaj jeśli blokował by Cię język zawsze możesz co nieco podłapać z filmików
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Morandor1000 » 18/6/2015, 22:11

No właśnie po angielsku kurcze ;/, a u mnie z tym słabo, żeby jeszcze napisy były to byłoby w miarę spoko, tylko, że to są zwykli youtube'rzy za granicy, więc wiadomo po co im dawać napisy jak robią to dla swoich :<
Nie wiem może ktoś zna jakieś polskie poradniki? nie musi to być film, może to być zwykły opis? może ktoś zna jakąś fajną stronkę? lub sam umie fajnie wytłumaczyć - byłbym wdzięczny
^^^a autorowi wyżej dziękuje za pomoc, co prawda nie dużo mi to da, ale dzięki wielkie
Morandor1000
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29/5/2015, 23:08

Postprzez Kaai » 22/7/2015, 13:01

pierwsze pytanie, ile km zrobiłeś?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Krmtzzz » 25/7/2015, 19:04

Wal z klamy, najwygodniej, od razu lapiesz wysokosc jaka ci jest.potrzebna
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Paniczos » 30/8/2015, 06:41

Przy jakim stażu i po ilu tysiącach kilometrów można zacząć myśleć o nauce wheelie? Zrozumiałe jest że każdy jeździ w innych warunkach itd. Ale pytam tak mniej więcej. Zawsze chciałem umieć ten trik. Czy Yamaha MT 07 jest sprzętem na którym da się go robić i można się nauczyć?
Avatar użytkownika
Paniczos
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 17/5/2015, 15:29

Postprzez Jarod » 30/8/2015, 21:11

Da się, ostatnio niechcący zrobiłem całkiem fajne wheelie, ręce mi się dłuższą chwilę po tym trzęsły. Ponoć mt-07 jest jedną z najlepszych do wheelie
Jarod
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10/5/2015, 09:51
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez R6_Rider » 13/9/2015, 18:19

Nikt Ci nie powie po ilu kilometrach można myśleć o wheelie. To zależy. Ja z tego co pamiętam zacząłem się uczyć w drugim sezonie. Moim zdaniem najlepiej strzelać ze sprzęgła, ale to też zależy od motocykla. W dwa sezony okazjonalnej nauki nauczyłem się całkiem dobrze, z pół kilometra przejadę na kole. Najlepiej na początku uczyć się na siedząco i pamiętajcie o nodze na hamulcu. ;) A jak się nauczyć? Jest tylko jeden sposób - próbować. :)
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê