Zobacz wątek - Regulacja linki sprzęgła. Srad 600
NAS Analytics TAG

Regulacja linki sprzęgła. Srad 600

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Regulacja linki sprzęgła. Srad 600

Postprzez martin6230i » 25/8/2015, 18:53

Witam! Strzeliła mi linka sprzęgła w moim sradzie. Stara linka i tak była na maxa naciągnięta z dwóch stron, a sprzęgło łapało w połowie. Nie miałem problemów ze sprzęgłem typu "ciągnięcie" itp

Linke wymieniłem, aby jakkolwiek ona funkcjonowała musiałem wyregulować ją w drugą strone, również z dwóch stron. Teraz mam problem, ponieważ sprzęgło łapie na samiusieńkim końcu, dosłownie na samym. Mało tego, przy wbiciu jedynki i trzymaniu sprzęgła oraz dodaniu gazu czuje że delikatnie jedzie.

Zdaje sobie sprawę że na deklu jest jeszcze zaślepka pod którą znajduje się śruba do regulacji, lecz nie wiem jak teraz zrobić aby sprzęgło funkcjonowało w miare normalnie.
martin6230i
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 18/4/2007, 22:23
Lokalizacja: Walbrzych


Postprzez SpeedyGonzales » 26/8/2015, 17:07

Nie wiem jak jest w SRADzie, ale najpierw regulujesz przy silniku, a potem ewentualnie delikatnie przy manetce. Masz za duży luz na klamce, skoryguj do wartości wymaganej, zwykle między 2 a 4mm.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez martin6230i » 28/8/2015, 13:58

A zatem regulacje początkową najlepiej przeprowadzić przy silniku, a dokładnie pod zaślepką z lewej strony. Uwage na śrubę kontrującą. Przy końcach linki można jedynie dostroić...

Zwracam uwagę również na to aby zmierzyć długość zakupionej linki, zwłaszcza jeżeli chodzi o zamienniki.

Temat do zamknięcia
martin6230i
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 18/4/2007, 22:23
Lokalizacja: Walbrzych



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości




na górê