Zobacz wątek - Pierwsze moto na co dzień nie dla młodzieńca za ok. 5000pln
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto na co dzień nie dla młodzieńca za ok. 5000pln

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto na co dzień nie dla młodzieńca za ok. 5000pln

Postprzez stanlast » 13/8/2015, 22:19

Cześć,
Zdałem egzamin i trzeba coś kupić.

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Żadne, tyle, co na kursie 20 godzin XJ6 - ok 200km i od cholery placu. Te 200kg nie stanowi problemu dla mnie. Z plecakiem też przejechałem trochę po mieście (z 50km) - woziłem instruktora w ramach tego, żebym "zaskoczył" jak moto się zachowuje w jeździe z innym rozkładem masy.

- Wiek, waga, wzrost,
40, 80, 182

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda na co dzień do pracy (9km w jedną stronę), czasem w weekend z żoną do 200km w jedną stronę, raczej asfalt.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Nie mam pojęcia. Pewnie niewiele, bo rodziny nie zapakuję na moto, ale załóżmy, że ok 4000km

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
5000PLN, w bólach 6000PLN, ciuchy to osobny wydatek.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Niezbędny dla utrzymania jego sprawności, u fachowca, bez druciarstwa.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Nakedy, turystyczne enduro, generalnie im prościej się siedzi, tym lepiej.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
XJ600s/xj900s
Bandit 600s
ZR7s
TDM850

Najbardziej jestem za XJ600, bo to spokojne moto, względnie duży wybór w założonym budżecie, popularne - dostępność części. Myślałem jeszcze o XJ900, ale tutaj spalanie już chyba znacznie większe, za to ma kadrana, al enie ma 6 biegu.
ZR7 też jest ok, ale niektórzy piszą, że przeszkadza brak 6 biegu. Nie wiem też jak z dostępnością części w rozsądnym budżecie.
Bandita dopisałem, bo naczytałem się o niezniszczalnym olejaku, ale co widzę gości na GSF600, to sądzę, że ciężko będzie kupić coś w dobrym stanie.
Najbardziej "kręci" mnie TDM850, tylko do 4TX trzeba troszkę dołożyć.

Nie zamierzam składać się w winklach, ani szlifować nawierzchni - przynajmniej nie celowo. Wystarczy mi prędkość podróżna rzędu 100-120km/h - mam dzieci, które potrzebują ojca, przynajmniej jako źródło dochodu :lol:

PoproszÄ™ o Wasze opinie.
Pozdrawiam
Radek
Pozdrawiam
Radek
stanlast
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/5/2015, 21:02


Postprzez kuba210796 » 22/8/2015, 11:48

Ja bym wybrał kawasaki ZR7 - bardzo ładny i klasyczny naked , do tego jego ceny są naprawdę niskie porównując inne motocykle. Niema jakiś genetycznych wad, jest prosty i wytrzymały. Mocy na pewno nie zabraknie do codziennej jazdy. Xj to trochę przedpotopowe moto, do tego sporo słabsze od zr 7 - a jeżeli chodzi o wyprzedzanie z plecakiem to jest to naprawdę zaleta
Avatar użytkownika
kuba210796
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 20/2/2013, 16:35


Postprzez stanlast » 25/8/2015, 08:15

XJ600s rozpatrywałem z punktu widzenia popularności/dostępności części i małego skomplikowania konstrukcji.
ZR7s jest bardzo ciekawą opcją, szczególnie cenowo i chyba też konstrukcyjnie nie jest bardzo zaawansowana.
Mam kilka w okolicy i pewnie się nad którąś pochylę.
Pozdrawiam
Radek
stanlast
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/5/2015, 21:02

Postprzez scorpio33 » 28/8/2015, 09:53

Polecę Ci Hondę CB750. Nieśmiertelny sprzęt, wydaje mi się w sam raz jak na twoje potrzeby i budżet.
Miałem, polecam.
scorpio33
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6/2/2013, 20:56

Postprzez jasnoksieznik » 28/8/2015, 16:25

Moze CBF600?
Albo w ogloe jakas 500tke, na poczatek starczy mocy.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Tristello » 28/8/2015, 20:49

na jazde z pasażerem w trase ? śmiem wątpić. Jak dla mnie za mała moc na jazde 100-120km/h z pasażerem. Owszem da się ale wtedy spalanie leci do góry i wgl mało to przyjemne. Wyprzedzanie z pasazerem tez nie jest jakies mega fajne. O ile jak jade sam to redukcja o jeden bieg a czasem nawet bez i lecisz a z pasazerem to dwa biegi w dół + mocna gimnastyka nadgarstka ;)
Proponowałbym też CBF600 albo tego Zr7
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê