Zobacz wÄ…tek - S1000XR vs Multistrada 1200S
NAS Analytics TAG

S1000XR vs Multistrada 1200S

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

S1000XR vs Multistrada 1200S

Postprzez crensch » 7/8/2015, 08:41

Ktoś miał okazje na obu? jakie +/-?
crensch
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/6/2014, 09:00


Postprzez leff » 7/8/2015, 10:12

w ktorej gazecie bylo ostatnio porownanie, poszukaj sobie - ja bym bral BWM bo wole R4
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez coolmen77 » 7/8/2015, 10:52

coolmen77
Świeżak
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9/11/2014, 10:24

Postprzez crensch » 7/8/2015, 11:08

coolmen77 napisał(a):https://docpoland.com/temat/17809-s-1000-xr-vs-nowa-mts-1200-2015/

tx
hehe no ja wiem diavel...:)
problem z porównaniami w prasie jest taki ze większość to niemiecka prasa :) nie spotkałem się z negatywnymi opisami bmw
Jak wyszla multi2015 to taki tekścik maly to tu to tam a jak xr to "uooooo boskie uoooo najlepsze...uooo ..."
crensch
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/6/2014, 09:00

Postprzez skidmarks » 7/8/2015, 11:59

Magazyn Motorrad - rządzi i dzieli w Europie i takie są tez później testy :)
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez andy7 » 7/8/2015, 21:11

skidmarks napisał(a):Magazyn Motorrad - rządzi i dzieli w Europie i takie są tez później testy :)


I w wiekszosci przypadkow sa one objektywne. Czesto testowalem sprzety ktore testowali testerzy Motorrad'u i calkowicie zgadzam sie z ich opinia.

Bralbym BMW

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mbied1 » 13/8/2015, 07:00

Mam Multistradę 1200S GT z 2014 i szczerze polecam, w Ducati będziesz miał na pewno nowocześniejsze zawieszenie, które adaptuje się w czasie rzeczywistym, w BMW zmieniasz tylko nastawy na sztywno, poza tym dźwięk i moment V2 Ducati ciężko będzie przebić :) a poza tym różnice pewnie nie za duże, bierz, tego, który Ci się podoba
Marcin
mbied1
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 16/7/2009, 09:26
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Vasago » 13/8/2015, 07:16

Polska Motormania, która jest zakochana we wszystkim co włoskie i co miesiąc testuje włoskie motocykle nawet jeżeli różnią się od poprzednich kolorem owiewki, napisała, że to BMW to motocykl idealny ;)
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez andy7 » 13/8/2015, 07:43

mbied1 napisał(a):... poza tym dźwięk i moment V2 Ducati ciężko będzie przebić :) a poza tym różnice pewnie nie za duże, bierz, tego, który Ci się podoba


Ladna miska chleba nie da. Nie sámym dzwiekiem czlowiek zyje. Co do zawieszenia, to napewno jest nowoczesniejsze, pytanie tylko, czy zawsze to co jest nowoczesniejsze jest lepsiejsze ?

Dalej bede twierdzil, ze to co wloskie to kaprysne jak operowa Diva.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mbied1 » 13/8/2015, 17:45

andy7 napisał(a):
mbied1 napisał(a):... poza tym dźwięk i moment V2 Ducati ciężko będzie przebić :) a poza tym różnice pewnie nie za duże, bierz, tego, który Ci się podoba


Ladna miska chleba nie da. Nie sámym dzwiekiem czlowiek zyje. Co do zawieszenia, to napewno jest nowoczesniejsze, pytanie tylko, czy zawsze to co jest nowoczesniejsze jest lepsiejsze ?

Dalej bede twierdzil, ze to co wloskie to kaprysne jak operowa Diva.

:wink:


inni twierdzą, a inni jeżdżą i są zadowoleni oraz nie roznoszą nieprawdziwych plotek, każdy komentuje, a nikt nie jeździł ...
Marcin
mbied1
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 16/7/2009, 09:26
Lokalizacja: Białystok

Postprzez andy7 » 13/8/2015, 23:06

mbied1 napisał(a):inni twierdzą, a inni jeżdżą i są zadowoleni oraz nie roznoszą nieprawdziwych plotek, każdy komentuje, a nikt nie jeździł ...


Zapytam sie skad wiesz, ze nie jezdzil ? Z fusow wywrozyles ? Mity nie biora sie z nikad, Dukati samo sobie ta te opinie zapracowalo. Tworza przepiekne motocykle ktore bajecznie sie prowadza i bajecznie duzo kosztuja w Service a najpardziej bajecznie dlugo Stoja w Service, przebija je tylko MV i Aprilia :mrgreen:

Zapytam tez ktore " plotki " sa nie prawdziwe ?

Wcale nie watpie, ze sa zadowoleni, kiedys tez pewnym pojazdem jezdzilem, nie moglem sobie generalnie na nic pozwolic, bo cala kasa szla w egzota :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mbied1 » 15/8/2015, 07:56

andy7 napisał(a):
mbied1 napisał(a):inni twierdzą, a inni jeżdżą i są zadowoleni oraz nie roznoszą nieprawdziwych plotek, każdy komentuje, a nikt nie jeździł ...


Zapytam sie skad wiesz, ze nie jezdzil ? Z fusow wywrozyles ? Mity nie biora sie z nikad, Dukati samo sobie ta te opinie zapracowalo. Tworza przepiekne motocykle ktore bajecznie sie prowadza i bajecznie duzo kosztuja w Service a najpardziej bajecznie dlugo Stoja w Service, przebija je tylko MV i Aprilia :mrgreen:

Zapytam tez ktore " plotki " sa nie prawdziwe ?

Wcale nie watpie, ze sa zadowoleni, kiedys tez pewnym pojazdem jezdzilem, nie moglem sobie generalnie na nic pozwolic, bo cala kasa szla w egzota :mrgreen:

:wink:


gadanie o niczym, mam najechane 20 tys i nic się nie dzieje .. pamiętaj, że bmw szczególnie GS-y (uwalone sprzęgła, rozpołowienie motocykla aby je wymienić, cięknące wały, czujniki paliwa itp itp), również uwielbają serwisy więc mówienie, że ducati jest bee nie popartym faktem, jest bez sensu
Marcin
mbied1
Świeżak
 
Posty: 120
Dołączył(a): 16/7/2009, 09:26
Lokalizacja: Białystok

Postprzez andy7 » 15/8/2015, 15:59

He, he, zawsze moze sie trafic egzemplarz bez wad i z wadami. To, ze Twoj ich niema, to tylko pozazdroscic i pogratulowac, ze dbasz. Mity nie biora sie z ksiezyca. Spraedz przy okazji ile motocykli produkuje rocznie Ducati a ile BMW. Przy takiej ilosci awarie sa po prostu bardziej zauwazalne.

:wink:
Ostatnio edytowano 16/8/2015, 19:30 przez andy7, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez adameczek88 » 16/8/2015, 01:29

hej. andy7, nie wiem dlaczego Aprili sie czepiasz ? mialem RSV1000, ja na niej zrobilem okolo 20000 km, miala lacznie nieco ponad 70000 km (byla z francji, wiec pewnie faktynie bylo sporo wiecej ) jedynie co robilem to wymiana oleju, opon, klocki hamulcowe itp. kilku znajomych caly czas Aprilkami posówa i naprawde nie ma sie czego przyczepic. tak wiec sadze ze twoje opinie nie sa do konca obiektywne i poparte jakimikolwiek faktami

pozdrawiam AdaÅ›
adameczek88
Świeżak
 
Posty: 64
Dołączył(a): 30/12/2010, 09:06
Lokalizacja: kozenin

Postprzez crensch » 18/8/2015, 10:09

hehe wiedziałem że tak się skończy.
Oczywiście że chodziło o doświadczenia a nie zasłyszane informacje.
W nowym motocyklu porównują xr z 1200 ale oczywiście z gołą a nie S'ka.
W podsumowaniu "nieznacznie wygrywa xr"
Z kolei w śm testują 1200S (i tylko odnoszą się do xr) i pozytywnie to wychodzi.
A ten test w MM tez widziałem ale oni sa mocno nieobiektywni (czytaj za bardzo pierdoln....ci)
No i tez się jaraja np. regulacją szyby które już dawno taka jest w multi...
Na razie jeszcze rehab ręki nie pozwala mi na testowe jazdy ale z "obmacania" i obczytania to MS2100S ma większe możliwości zmiany trybów jazdu (każdy można "edytować") no i aktywne zawieszenie. Mówienie tutaj "czy nowsze jest lepsze" nie może mieć miejsca bo xr tez ma ale jakby krok w tyle. Ale podobno drogi trzyma się tak samo. Poza tym właśnie dlatego biorę pod uwagę te 2 maszyny że są technologicznie do przodu. Agustą wcześnie się mocno interesowałem ale a) mam wrażenie że za mała (mam 190cm) b) sprzedaż i serwis to...ehhh po tych paru kontaktach z nimi raczej odpychająco....
Na dużym plusie w bmw jest up/down shifter, co przy połamanych palcach lewej reki ma dość duże znaczenie, przynajmniej jeszcze w tym roku...
crensch
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/6/2014, 09:00



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê