Zobacz wÄ…tek - Cross-Enduro na A2?
NAS Analytics TAG

Cross-Enduro na A2?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Cross-Enduro na A2?

Postprzez Boeye » 17/8/2015, 17:14

Witam
Jako ze jestem w trakcie zdawania prawa jazdy na a2 rozglądam się już powoli nad swoim pierwszym motocyklem. Budżet jaki dysponuję to 15000 zł.

1) Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Doświadczenie skromne ale jakieś jest ;)

2) Wiek, waga, wzrost,
18,79,179

3) Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
10% - Dojazdy do pracy, szkoły itp.
10% - Turystyka
80% - Latanie po bezdrożach

4) Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciężko mi powiedzieć czas pokarze ;)

5) Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na motocykl mam 15000 zł Ciuchy swoją drogą a kask już mam

6) Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Tyle ile to będzie wymagało do sprawnej jazdy bez strachu , że w trasie może coś pójść nie tak .

7) Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ…?
Cross,Enduro

8)Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
KTM EXC 250,Honda CRF 250L

W grę wchodzą tylko i wyłącznie motocykle które można zarejestrować by móc się nimi legalnie po ulicach poruszać.Można w tych pieniądzach znaleść coś ciekawego? JEstem otwarty na propozycje innych motocykli

Pozdrawiam LwG
Boeye
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21/8/2013, 09:39


Postprzez fincher » 17/8/2015, 17:47

Budżet: "tyle ile będzie wymagało".
Jak kupisz przykładowo EXC to będą to częste serwisy, wymiany i droga eksploatacja. Zakup motocykla to początek wydatków w tej klasie.
Jak kupisz jakieś XT660r to będzie to tylko paliwo. Także doprecyzuj jakiego motocykla szukasz.

I nie wiem jak ty sobie wyobrażasz turystyczny wypad na EXC 250 czy CRF, (hard enduro) poza tym ćwiartka w 2t to motocykl dla prawdziwych wyjadaczy. Amator nie da sobie z nim rady. Na dojazdy do pracy/szkoły tego typu sprzęt się nie nadaje, o turystyce nie wspominając.


A czas za takÄ… ortografiÄ™ cie faktycznie pokarze.


Jedynie co by się w miare sprawdziło to DRZ 400 S, Honda XR 400 ale bez tej turystyki.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45




Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê