Zobacz wątek - Naked dla świeżaka
NAS Analytics TAG

Naked dla świeżaka

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Naked dla świeżaka

Postprzez Fallen9 » 10/8/2015, 14:20

Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, ale, że pierwszy post to na początek wypada się przywitać, więc witam wszystkich :wink:

Od jakiegoś już czasu przymierzam się do moto. Z powodu finansów i faktu, iż prawko planuję dopiero na przyszłą wiosnę, trochę czasu jeszcze mam.

Niby temat i moto już były wałkowane, ale może komuś będzie chciało się dodać jakieś nowe uwagi. :roll:

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Jeśli chodzi o moto to żadne. Kat. B od '98 z racji pracy przejechane naprawdę sporo kilasów
- Wiek, waga, wzrost,
34 lata, 85 kg, 187 cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla
dla relaksu po pracy, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki,
pierwszy sezon na pewno bez plecaczka (najpierw sam będę musiał trochę poznać z czym to się je, a dopiero potem plecaczek). Głównie miasto i okolice (maks. 200-300 km
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Trudno powiedzieć
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Na moto chcę przeznaczyć maks. 10k, ciuchy osobno myślę, że wystarczy jakieś 2-3k
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
A ile powinienem, nie liczÄ…c paliwa?
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zdecydowanie naked
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Wg. kolejności
1. Suzuki Bandit 650
2. Yamaha FZ6
3. Suzuki SV650
i ewentualnie 4. Yamaha XJ6 Diversion

Po przejrzeniu forum mam jednak pewne wątpliwości, co do FZ6 i SV650, czy dam je radę ogarnąć jako moto do zdobywania doświadczenia. :?:
Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.
Fallen9
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3/8/2015, 09:10
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez emisarius » 10/8/2015, 16:01

Na Twoim miejscu jeśli jesteś zupełnie świeży proponowałbym coś lżejszego i słabszego. Pozwoli to w krótszym czasie opanować technikę jazdy. Posiadam obecnie Bandita 650 i nie uważam żeby był dobry dla początkującego - jest po prostu za ciężki, będziesz się bał osiągać jego maksima możliwości.
Avatar użytkownika
emisarius
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/3/2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê