Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016...

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016..

Postprzez Ścigacz » 28/7/2015, 08:37

Dyskusja na temat: Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016 roku
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Mandaty przekraczające 2000 zł w 2016 roku
Ścigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 08:37

A jak to wygląda jak radar zrobi mi zdjęcie z przodu? Bez tablicy maja możliwość nałożyć na mnie mandat? Mogą mnie zidentyfikować np. po kasku albo motocyklu w jakiś sposób czy nie muszę się obawiać? Nie pociskam przy radarach (tak dla jasności hehe) ale mnie to ciekawi po prostu bo myślałem, że takie zdjęcia mogą wyrzucić do kosza a wczoraj brat mi powiedział, że mandat i tak nałożą bo mnie ktoś rozpozna, że to ja i to wystarczy :/<br><hr>vocalinni
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 09:10

Komentatorzy napisał(a):A jak to wygląda jak radar zrobi mi zdjęcie z przodu? Bez tablicy maja możliwość nałożyć na mnie mandat? Mogą mnie zidentyfikować np. po kasku albo motocyklu w jakiś sposób czy nie muszę się obawiać? Nie pociskam przy radarach (tak dla jasności hehe) ale mnie to ciekawi po prostu bo myślałem, że takie zdjęcia mogą wyrzucić do kosza a wczoraj brat mi powiedział, że mandat i tak nałożą bo mnie ktoś rozpozna, że to ja i to wystarczy :/<br><hr>vocalinni<br>
wez to na logike .... Myslisz ze motocyklista ktoremu zrobiono zdjecie trafia na jakas sciane sciganych i pokazuja go w tv az do zlapania przestepcy ? :D<br><hr>michałj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 09:28

Komentatorzy napisał(a):A jak to wygląda jak radar zrobi mi zdjęcie z przodu? Bez tablicy maja możliwość nałożyć na mnie mandat? Mogą mnie zidentyfikować np. po kasku albo motocyklu w jakiś sposób czy nie muszę się obawiać? Nie pociskam przy radarach (tak dla jasności hehe) ale mnie to ciekawi po prostu bo myślałem, że takie zdjęcia mogą wyrzucić do kosza a wczoraj brat mi powiedział, że mandat i tak nałożą bo mnie ktoś rozpozna, że to ja i to wystarczy :/<br><hr>vocalinni<br>
Nie zapominaj o tym, że w wielu miejscach jest też monitoring i mogą sprawdzić nagrania z pobliskich kamer i w ten sposób znaleźć twoje blachy. W pojedynczych przypadkach raczej mało prawdopodobne ale całkowicie możliwe, więc jak - dajmy na to - często robisz sobie fotki w drodze do/z pracy to cię mogą dojechać.<br><hr>Zeri
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 11:33

Politycy naobiecywali nam już tyle , że teraz będziemy musieli jakoś za te ich obiecanki zapłacić. A najłatwiej jest łupić nas na drogach ...<br><hr>dudi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 11:48

Pierwsze niech dadzą zarobić te 3800 średniej. A nie oni wezmą przeciętnego mietka co zarabia najniższa krajowa 1650 i jakiegoś urzedasa co bierze 6 tys i z tego średnia licza idioci. Za niedługo wprowadza wiatole na osobowki :D banda kretynów<br><hr>Klop
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 12:21

Ja mam jedynie nadzieję, że nie puści tego dalej Senat, a jeśli już to nowy prezydent całkowicie to odrzuci. Obecny to by podpisywał wszystko dla obecnej partii, bo na pewno nie kierował się biednymi ludźmi w tym kraju. Liczenie od średniej krajowej i zwalnianie z odpowiedzialności za wszystko posłów, sędziów itd jest niesprawiedliwe. Dziwne, że ludzie jeszcze nie wyszli na ulice. Może czas się zjednoczyć i pokazać co myślimy o ich pomysłach?<br><hr>bastek00
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 13:13

Moim zdaniem nakładanie kary " ze zdjęcia " w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu jest niebezpiecznym dla poczucia demokratycznego ładu prawnego i niekonstytucyjnym rozwiązaniem. Warto przypomnieć , że punkty to tez kara administracyjna , a jej nałożenie wymaga ustalenia sprawcy. Oprócz firm leasingowych, flotowych, wypożyczalni pojazdów, jest też kwestia krótkotrwałego zaboru pojazdu , kradzieży pojazdu , kradzieży rejestracji, posługiwania się pojazdem bez wiedzy właściciela i sporo innych przypadków , za które w praworządnym państwie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności. A decyzja administracyjna jest prosta, możliwości odwoławcze ograniczone w porównaniu z istniejącymi w systemie sądów powszechnych . Fatalny przepis nakierowany na ŁUPIENIE , z którego prawie się wycofano i wciśnięto go ponownie kolanem w ostatniej chwili. Źle się dzieje w państwie duńskim, bardzo źle...<br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 14:13

Komentatorzy napisał(a):Moim zdaniem nakładanie kary " ze zdjęcia " w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu jest niebezpiecznym dla poczucia demokratycznego ładu prawnego i niekonstytucyjnym rozwiązaniem. Warto przypomnieć , że punkty to tez kara administracyjna , a jej nałożenie wymaga ustalenia sprawcy. Oprócz firm leasingowych, flotowych, wypożyczalni pojazdów, jest też kwestia krótkotrwałego zaboru pojazdu , kradzieży pojazdu , kradzieży rejestracji, posługiwania się pojazdem bez wiedzy właściciela i sporo innych przypadków , za które w praworządnym państwie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności. A decyzja administracyjna jest prosta, możliwości odwoławcze ograniczone w porównaniu z istniejącymi w systemie sądów powszechnych . Fatalny przepis nakierowany na ŁUPIENIE , z którego prawie się wycofano i wciśnięto go ponownie kolanem w ostatniej chwili. Źle się dzieje w państwie duńskim, bardzo źle...<br><hr>adam57<br>
Jest to swego rodzaju uproszczenie i ukrócenie nabijania służb w bambuko...
Właściciel podawał że jechał ktoś z Tajlandii i szukaj wiatru w polu.
A teraz organy nic nie będzie obchodziło kto jechał, ważne czyje auto jechało. A właściciel niech się już z kierowcą we własnym zakresie rozliczy, albo pije mniej skoro nie wie komu pożyczał. W firmie potrącą mandat z pensji temu kto jechał.

Kradzież rejestracji - podać do sądu i sprawa wygrana w pierwszym podejściu, no chyba że złodziej założył do dokładnie takiego samego auta (marka, model, typ i kolor).
To samo z kradzieżą pojazdu - no chyba że złodziej ukradł, pojeździł żeby go - a raczej auto - obfotografowały fotopstryki i odstawił na miejsce. I to bez śladów włamania. To już baaardzo kogoś trzeba nie lubić...

Przepis jak przepis - dobrych na 100% chyba nie ma.
Może by ich w ogóle nie było gdyby ludzie byli inni, a tak jak ze śpiącymi policjantami - kilku debili przejedzie 100tką, a reszta za nich cierpi.<br><hr>etwesh
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 14:23

Komentatorzy napisał(a):Moim zdaniem nakładanie kary " ze zdjęcia " w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu jest niebezpiecznym dla poczucia demokratycznego ładu prawnego i niekonstytucyjnym rozwiązaniem. Warto przypomnieć , że punkty to tez kara administracyjna , a jej nałożenie wymaga ustalenia sprawcy. Oprócz firm leasingowych, flotowych, wypożyczalni pojazdów, jest też kwestia krótkotrwałego zaboru pojazdu , kradzieży pojazdu , kradzieży rejestracji, posługiwania się pojazdem bez wiedzy właściciela i sporo innych przypadków , za które w praworządnym państwie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności. A decyzja administracyjna jest prosta, możliwości odwoławcze ograniczone w porównaniu z istniejącymi w systemie sądów powszechnych . Fatalny przepis nakierowany na ŁUPIENIE , z którego prawie się wycofano i wciśnięto go ponownie kolanem w ostatniej chwili. Źle się dzieje w państwie duńskim, bardzo źle...<br><hr>adam57<br>
Z tym karaniem administracyjnym właściciela za zdjęcie z fotoradaru może być jeszcze "ciekawiej " .Otóż jak jest kilku współwłaścicieli pojazdu to co, każdy zapłacić ma tę sama karę karę , czy je będą dzielić i w jakiej proporcji - i to bez ustalania sprawcy !? Ten przepis to jakiś bubel umysłowy i prawny !<br><hr>leszek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 14:35

Komentatorzy napisał(a):Moim zdaniem nakładanie kary " ze zdjęcia " w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu jest niebezpiecznym dla poczucia demokratycznego ładu prawnego i niekonstytucyjnym rozwiązaniem. Warto przypomnieć , że punkty to tez kara administracyjna , a jej nałożenie wymaga ustalenia sprawcy. Oprócz firm leasingowych, flotowych, wypożyczalni pojazdów, jest też kwestia krótkotrwałego zaboru pojazdu , kradzieży pojazdu , kradzieży rejestracji, posługiwania się pojazdem bez wiedzy właściciela i sporo innych przypadków , za które w praworządnym państwie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności. A decyzja administracyjna jest prosta, możliwości odwoławcze ograniczone w porównaniu z istniejącymi w systemie sądów powszechnych . Fatalny przepis nakierowany na ŁUPIENIE , z którego prawie się wycofano i wciśnięto go ponownie kolanem w ostatniej chwili. Źle się dzieje w państwie duńskim, bardzo źle...<br><hr>adam57<br>
Komentatorzy napisał(a):Jest to swego rodzaju uproszczenie i ukrócenie nabijania służb w bambuko...
Właściciel podawał że jechał ktoś z Tajlandii i szukaj wiatru w polu.
A teraz organy nic nie będzie obchodziło kto jechał, ważne czyje auto jechało. A właściciel niech się już z kierowcą we własnym zakresie rozliczy, albo pije mniej skoro nie wie komu pożyczał. W firmie potrącą mandat z pensji temu kto jechał.

Kradzież rejestracji - podać do sądu i sprawa wygrana w pierwszym podejściu, no chyba że złodziej założył do dokładnie takiego samego auta (marka, model, typ i kolor).
To samo z kradzieżą pojazdu - no chyba że złodziej ukradł, pojeździł żeby go - a raczej auto - obfotografowały fotopstryki i odstawił na miejsce. I to bez śladów włamania. To już baaardzo kogoś trzeba nie lubić...

Przepis jak przepis - dobrych na 100% chyba nie ma.
Może by ich w ogóle nie było gdyby ludzie byli inni, a tak jak ze śpiącymi policjantami - kilku debili przejedzie 100tką, a reszta za nich cierpi.<br><hr>etwesh<br>
Karę administracyjną możesz podważać JEDYNIE w trybie administracyjnym. Zapomnij o chodzeniu po sadach powszechnych i dowodzeniu przed nimi. Na tym polega istota tego rozwiązania. Kierowca to nie aparat ścigania i nie można oczekiwać , że będzie prowadził dochodzenie i wyręczał państwowy system prawny w dochodzeniu prawdy i karaniu . Dlaczego więc właściciel pojazdu nie odpowiada z automatu za JAKIEKOLWIEK inne wykroczenie lub przestępstwo popełnione tym pojazdem - nie ma karania " z automatu" i trzeba udowodnić mu winę. Dlaczego więc akurat w przypadku zdjęcia z fotoradaru ma być takie bezprawie !? Przypominam, że ten zapis był kwestionowany jako konstytucyjnie bezprawny w trakcie prac nad ustawą i dopchnięto go ponownie w ostatniej chwili - a nuż przejdzie. Wprowadzenie do prawa polskiego karania obywatela bez udowodnienia mu winy jest bardzo niebezpiecznym precedensem i żądza kasy oraz pretekst bajd o Tajlandii tego nie kroku może tłumaczyć !<br><hr>adam57
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 17:14

Chyba w takim przypadku zostane politykiem bo tak to wypłata na mandaty i z czego tu żyć?
Jesteś politykiem immunitet sianko się zgadza życie jak w Madrycie każdy ci może poskakac.
Powalony kraj jak nie to to trza z tad sier...<br><hr>Mr Cj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 20:23

Ja już wyjechałem z tego dziwnego kraju ( po raz drugi ) i aż strach przyjechać w odwiedziny...
Pierwdzy raz wyjechałem na 7 lat do Włoch i przez ten czas miałem 1 kontrolę drogową. Po powrocie do Polski na 5 lat grzie sporo jeździłem kontroli miałem około 7 w ciągu 1 roku i 2 zdjęcia z fotoradaru...
Teraz od prawie 3 lat mieszkam w Norwegii i kontroli jeszcze nie miałem.. Przepraszam miałem 1 gdy do Polski w odwiedziny przyjechałem..
Nigdzie nie ma tyle kontroli Policyjnej i fotoradarów.. Polska nakłada wielki kaganiec swym obywatelom i stoi nad nimi trzymając ich za metr łańcucha i smagajăc batem.<br><hr>Krzysiek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/7/2015, 23:48

Możecie mnie zmieszać z błotem, ale jestem za zamianami lecz na nieco innych warunkach. Wysokości mandatu nie powinna być ustalana ze średniej krajowej lecz od dochodów zatrzymanego i mandaty powinny dotyczyć wszystkich bo jak na razie "wybrani" zasłaniają się immunitetem. <br><hr>rebston
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 07:52

Komentatorzy napisał(a):Możecie mnie zmieszać z błotem, ale jestem za zamianami lecz na nieco innych warunkach. Wysokości mandatu nie powinna być ustalana ze średniej krajowej lecz od dochodów zatrzymanego i mandaty powinny dotyczyć wszystkich bo jak na razie "wybrani" zasłaniają się immunitetem. <br><hr>rebston<br>
Możesz mnie zmieszać dla odmiany z miodem i mlekiem, ale uważam, że ustalanie mandatów na podstawie dochodów zatrzymanego to bezsens. Bo wtedy jak rozumiem bezrobotny z zerowym dochodem może cisnąć bez konsekwencji i nie zapłaci nic? Podkreślając przy tym w szczególności, że połowa polaków działa w szarej strefie, dorabia po godzinach i tak naprawdę ich rzeczywisty dochód różni się od tego "oficjalnego". A jak policjant na miejscu ma ustalić zarobki niegodziwca? Pytać go na miejscu czy jakimiś niewiadomymi procedurami wydzwonić i podowiadywać się o jego zarobkach?
Prawo ma być przede wszystkim proste: przekraczasz prędkość - płacisz tyle i tyle. A nie polemika jakto ci ciężko w życiu i dlatego tak zapierdzielasz.
Prędkość przekroczona przez biednego i bogatego może mieć tak samo poważne skutki więc nie bawmy się w Robin Hoodów.<br><hr>Młody Laik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 08:56

Komentatorzy napisał(a):Chyba w takim przypadku zostane politykiem bo tak to wypłata na mandaty i z czego tu żyć?
Jesteś politykiem immunitet sianko się zgadza życie jak w Madrycie każdy ci może poskakac.
Powalony kraj jak nie to to trza z tad sier...<br><hr>Mr Cj <br>
yyyy, przecież to czy dostaniesz mandat czy nie zależy tylko od Ciebie? Czy też masz w samochodzie/motocyklu małego skrzata, co to Ci naciska przypadkowo gaz?<br><hr>sojers1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 08:59

Komentatorzy napisał(a):Moim zdaniem nakładanie kary " ze zdjęcia " w trybie administracyjnym na właściciela pojazdu jest niebezpiecznym dla poczucia demokratycznego ładu prawnego i niekonstytucyjnym rozwiązaniem. Warto przypomnieć , że punkty to tez kara administracyjna , a jej nałożenie wymaga ustalenia sprawcy. Oprócz firm leasingowych, flotowych, wypożyczalni pojazdów, jest też kwestia krótkotrwałego zaboru pojazdu , kradzieży pojazdu , kradzieży rejestracji, posługiwania się pojazdem bez wiedzy właściciela i sporo innych przypadków , za które w praworządnym państwie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności. A decyzja administracyjna jest prosta, możliwości odwoławcze ograniczone w porównaniu z istniejącymi w systemie sądów powszechnych . Fatalny przepis nakierowany na ŁUPIENIE , z którego prawie się wycofano i wciśnięto go ponownie kolanem w ostatniej chwili. Źle się dzieje w państwie duńskim, bardzo źle...<br><hr>adam57<br>
1. krótkotrwały zabór, kradzież - z oświadczeniem policji o kradzieży mandat będzie umorzony
2. Firmy leasingowe, wypożyczalnie samochodów itp. dobrze wiedzą kto wynajmuje od nich samochód
Jakież to inne przypadki występują, gdzie obywatel lub firma nie może brać odpowiedzialności?<br><hr>sojers1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 09:03

Mam całkowicie odmienne zdanie jak autor artykułu. Szkoda, że SM nie może już używać fotoradarów, bo będzie jeszcze mniej kontroli na drogach (a tych jest już strasznie mało, sam robię około 50 kkm rocznie i średnio jestem sprawdzany raz na 2-3 lata).
A co do wysokości mandatów to już dawno powinni to zrobić i szkoda tylko że o tak mało podnieśli. Na jeżdżących "szybko ale bezpiecznie" tylko wizja utraty znacznej części lub całej pensji podziała...<br><hr>sojers1
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 10:23

Komentatorzy napisał(a):Mam całkowicie odmienne zdanie jak autor artykułu. Szkoda, że SM nie może już używać fotoradarów, bo będzie jeszcze mniej kontroli na drogach (a tych jest już strasznie mało, sam robię około 50 kkm rocznie i średnio jestem sprawdzany raz na 2-3 lata).
A co do wysokości mandatów to już dawno powinni to zrobić i szkoda tylko że o tak mało podnieśli. Na jeżdżących "szybko ale bezpiecznie" tylko wizja utraty znacznej części lub całej pensji podziała...<br><hr>sojers1<br>
Popieram w 100%. Takie mandaty wydają się śmieszne dla choćby Czechów i Słowaków, którzy mają porównywalne zarobki. Czas zrobić porządek na polskich drogach. <br><hr>Darek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/7/2015, 10:28

Komentatorzy napisał(a):Ja już wyjechałem z tego dziwnego kraju ( po raz drugi ) i aż strach przyjechać w odwiedziny...
Pierwdzy raz wyjechałem na 7 lat do Włoch i przez ten czas miałem 1 kontrolę drogową. Po powrocie do Polski na 5 lat grzie sporo jeździłem kontroli miałem około 7 w ciągu 1 roku i 2 zdjęcia z fotoradaru...
Teraz od prawie 3 lat mieszkam w Norwegii i kontroli jeszcze nie miałem.. Przepraszam miałem 1 gdy do Polski w odwiedziny przyjechałem..
Nigdzie nie ma tyle kontroli Policyjnej i fotoradarów.. Polska nakłada wielki kaganiec swym obywatelom i stoi nad nimi trzymając ich za metr łańcucha i smagajăc batem.<br><hr>Krzysiek<br>
Przepraszam Panie Krzysztofie ale Pan ściemnia. we Włoszech faktycznie przymyka się oko na piratów drogowych, chociaż kiedy jest się już zatrzymanym to konsekwencje są dość poważne, natomiast co do Norwegii, to sporo wiem na ten temat i jest dokładnie odwrotnie w stosunku do tego co Pan pisze. Policji na drogach nie ma ani mniej, ani więcej niż w Polsce jednak tam prawie nikt nie przekracza dozwolonej prędkości, a kiedy już to zrobi i zostanie złapany, to praktycznie z mety traci uprawnienia. Ostatnio po kliku śmiertelnych wypadkach w Szwajcarii wprowadzono karę aresztu za poważne wykroczenia drogowe i to na wniosek organizacji motoryzacyjnych. To pokazuje, gdzie jesteśmy my, a gdzie inni.<br><hr>Darek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr